Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greenmachine

    újonc

    Sziasztok,

    radiator cserevel kapcsolatban szeretnek tanacsot kerni.

    Erkelyajtot-ablakot tervezek cserelni toloajtora amihez a parapetfalat le kell bontani. A problemam, hogy nem tudom mi lenne az idealis hely es teljesitmeny az uj radiatornak.

    A szoba 5m x 3.5m alapteruletu, 2.7m belmagassaggal. A negy falbol csak az egyik rovid kulso fal (DK fele nez), amire a 2.5mx2.5m-es ajto kerulne (3 retegu uvegezessel). Az epulet 70-es evekben epult 12 lakasos tarsashaz, kulso szigeteles nincs. Most egy 12 tagos, 70cm magas regi ontottvas radiator van az ablak alatt. Telen inkabb meleg van mint hideg.

    Szeretnem, hogy minel kevesebb helyet vegyen el a szobabol ezert az ajto melletti ~45cm szeles falreszre gondoltam egy fuggoleges radiatort szerelni. Viszont amiket talaltam max 2kW korul vannak, ami attol tartok keves. Betatherm radiatorok kozott talaltam olyat (Metrum) amibol van szogben tort kivitel ezert a meroleges falra is mehetne meg kb 40cm. Szelessegben nincs nagyon tobb hely, a magassag nem korlatozott.

    A kerdesek:
    - mekkora teljesitmenyre van kb. szukseg
    - miben lesz mas egy lemezradiator a mostani ontottvasnal (nem fogunk fazni?)
    - van-e a fuggoleges radiatoroknak valami hatranya
    - jo otlet-e ez a 90 fokban tort radiator a sarokba
    - ha igen, mi lenne az idealis bekotes
    - es kb. mennyi a dija egy ilyen atszerelesnek

    Itt egy kep az aktualis helyzetrol.

    Elore is koszonom!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák