Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodion

    aktív tag

    Milyen csemperagasztot erdemes hasznalnalni ha cementalapu felulethez akarok rogziteni csokkentett vizfelvetelu gipszkarton lapot? Gulyas tuzepen adtak nekem Adesilex P9-et ugye hogy az jo lesz. A leirasa alapjan nem tunt meggyozonek, felkerestem a Mapei-t.
    - "Hat lehet hogy megfogja de akkor mar inkabb az Ultralight S2 Flex talan jobb valasztas lenne, de mindenkeppen kerdezzem meg a Rigips-et".
    Erre a rigips:
    - "Ragasztani? Rifix-szel. Hogy? Furdoszoba? Akkor a Rifix-et ne hasznaljam, alkalmatlan vizes helysegekre. Valamilyen flexibilis csemperagasztora lenne szukseg. Ha Mapei termeket szeretne hasznalni meg kellene kerdezni a Mapei-t hogy mit ajanlanak ilyen celokra"
    :W .

    A karton Rigips Glassroc X. Ugy tervezem hogy ebben a formaban ragasztom fel:

    2.5m-es hosszban a tuzep semmit nem tudott rendelni a rigips-tol mert csak raklapos tetelt szolgalnak ki (nekem meg ugye 2db kellett volna). A karton sulya: 10.9Kg/m2. A retegrend amit tervezek foltenni, a karton fole:
    - hezagolas ugye
    - 2reteg vizszigetelo reteg
    - Planiprep 4 LVT
    - Eco MS4 Eco Wall
    - 4.5mm SPC
    - (?) Mapecoat 4 LVT
    A karton alatt:
    - panel 45mm-es betonja
    - csemperagaszto (csak a malo reszeket szedem le ami masszivan tart az marad)
    - Planitop fast 330 + dryvit halo
    - Primer G
    - ide kene valamilyen ragaszo
    - karton

Új hozzászólás Aktív témák