Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Vikitorony #20804 üzenetére

    Helló!

    Többször szóba került mostanában a topikban ez a téma, legutóbb pl. ezen hozzászólásban. Viszont 2,5"-os méretben 5 TB-os külső merevlemezeket még nem nagyon vett senki, szóval azokkal konkrét tapasztalat itt nincsen.

    Az alábbi logout bejegyzésben egyébként látható, hogy 2,5" | 5 TB belső HDD csak a Seagate kínálatában van, vagyis nagy választási lehetőség ilyen téren nincsen. Illetve ezért ekkora tárolókapacitásnál nyilván minden külső megoldás belsejében is az kap helyet. Aztán, hogy ezen új sorozat mennyire megbízható, tartós stb., afelől már a Milyen merevlemezt vegyek? topikban lenne célszerű érdeklődni. De ott egyébként már volt szó az új sorozatról, ha rákeresel. Bár konkrét tapasztalat az 5 TB-os modellel egyelőre még ott sincsen, inkább csak általános vélemények voltak ezen sorozatról. 2 TB-osat viszont nemrég vett egy illető és USB-s külső házba téve használja. Egy másik topikban írt is róla néhány gondolatot.

    Egyébként, ha kimondottan fontos adatok tárolása a cél, akkor úgyis az a lényeg, ami az alábbi hozzászólásban le volt írva. Vagyis nem bízzuk az összes fontos adatot csupán 1 db fizikális tárolóra, hanem eleve több tárolót használunk ilyen célra, illetve biztonsági másolatokat készítünk!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Vikitorony #20808 üzenetére

    Helló!

    Ha lesz biztonsági másolat a többi háttértárolón is, akkor ok. Azt pedig már neked kell eldöntened, hogy ezen és a másik topikban kapott infók alapján megmaradsz-e az eredeti elképzelésnél, vagy másik külső HDD-t választasz. De, ha mindenképpen 2,5" | 5 TB külső drive kell, akkor nagy választási lehetőség nincsen, mint említve volt.

    A linkelt tesztet egyébként már én is nézegettem. Ha sajátot akarsz készíteni, akkor az összefoglaló végén lévő listában, valamint az elején említett külső házas topikok összefoglalóiban vannak minták. Egyébként előre is köszönjük!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Vikitorony #20816 üzenetére

    Az ilyen eszközök rendszerint eléggé összetettek és többféle funkcióval rendelkeznek. Például a My Passport Wireless Wi-Fi hozzáférési pontként, illetve médiaszerverként is funkcionál és egyszerre 8 db eszközt képes kiszolgálni. Továbbá még SD-kártyát is tud kezelni. A gyártó oldalán egyébként vannak infók a hálózati csatlakozásról, valamint a Pro verzióhoz van magyar nyelvű felhasználói útmutató, ahol részletesen le van írva minden.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Vikitorony #22632 üzenetére

    Igaz nem 2,5"-os, de a külső 2,5'' mobil rack-ek topikja az, ami az mSATA, M.2 külső házakkal is foglalkozik, vannak ott ilyen irányú beszámolók, tesztek (példa). Legközelebb inkább majd ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket!

    Ha M.2 PCIe NVMe SSD-hez kell külső ház, akkor pl. az ITT említett modell elvileg megfelelhet a célra, ami támogatja a Type M-et (M key). Valamint ennél a fizikai csatlakozó és a kábel is USB-C (Type-C) típusú, de mellékelnek hozzá a gazda (gép) felé Type-A végződésű kábelt is, hogy az olyan portokhoz is lehessen csatlakoztatni. Az adatátviteli sebességet egyébként nem maga a fizikai csatlakozószabvány, hanem a "mögötte" lévő vezérlő határozza meg, ami jelen esetben USB 3.1 Gen 2-es. Viszont ahhoz, hogy a linkelt példában lévő értékeket lehessen elérni, nyilván a gazda hardveren (gépen) is USB 3.1 Gen 2 portnak kell lenni. De amúgy az NVMe SSD sebességét még így visszafogja, ellenben egy Thunderbolt 3 interfészes külső házzal már inkább kihasználható (példa). Viszont az utóbbinak nyilván akkor van értelme, ha van a gépen olyan port, valamint a minél nagyobb sebességértékek elérése a cél.

    Az UASP adatátviteli mód nagyobb sebességet tesz lehetővé USB-n, amit a linkelt leírás is szemléltet. Valamint SATA SSD-knél USB-n a TRIM, azaz az SCSI UNMAP működése szempontjából is lényeges, amit a másik topik egyik hozzászólása szintén jól szemléltet. Viszont az NVMe SSD-knél kevésbé téma a TRIM, mivel azoknál rendszerint az alap működési mechanizmusba van beépítve az ottani megfelelője (Data Set Management), nem külön utasításként fut, mint a SATA-s változatoknál. De amúgy ettől függetlenül a példaként felhozott MyDigitalSSD M2X külső háznál a gyártó weboldalán szerepel az UASP és a TRIM támogatása, vagyis ennél a külső ház felől is biztosítva van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák