Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Mittu88 #7601 üzenetére

    szerintem ma már semmivel sem drágább az USB3-as vinyó mint az USB2-es
    sőt olyat is láttam már hogy az USB3 olcsóbb mert gondolom már átálltak arra és nem fognak többé USB2 vezérlővel kiadni vinyót ami előbb utóbb drágább lesz.

    ipon oldalát átnéztem
    kb. elmondható hogy külső vinyóból az 1TB-os Samsung S2 1TB USB3 23ezer most [link]
    pedig volt jóval olcsóbb is csak most gáz a forint/euró ár megint...

    ugyanilyen árban 3,5"-os méretben kétszer akkora tárhelyet lehet kapni [link]
    tehát mindenki eldöntheti hogy a mobilitás vagy a nagyobb tárhely a fontosabb

    ahogy nézem USB2 és USB3 között még 1ezer forint eltérés sincs, de van ahol majdnem egál :B

    sajnos nagyon megugrottak az utóbbi 1hónapban a vinyó árak, nem tudom mikor fog megint visszamenni emberi árra :U

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • joecontra

    addikt

    válasz Mittu88 #7601 üzenetére

    Hali!

    Az USB csatoló se mindegy
    A lapon csak USB 2.0 portok vannak.

    Két fő kritérium az ár és a megbízhatóság.

    ha 2,5"-est akarsz, ahhoz nem kell külön táp, USB-ről kap áramot, az drágább, 20-25e Ft
    Az jó volna, ha nem kéne külön táp neki.

    Ha viszont 3,5"-est akarsz, ahhoz kell külön táp, célszerűbb az otthoni adathordozáshoz (sz.gépről tv-re például) vagy adatmentéshez, ezek ára olyan 14e Ft környékén
    Ez viszont az olcsósága miatt kecsegtető, viszont külön táp kellene neki, amit ugyan meg tudnék oldani, de az több drót.

    A megbízhatóság is fontos lenne, mert sok és fontos fájlt szeretnék egy ilyenen tárolni, szóval nem lenne jó ha egyik napról a másikra bekaputtolna.

    Üdv,
    J

Új hozzászólás Aktív témák