Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a2016

    újonc

    Sziasztok

    Külső merevlemez keretet vásároltam, ami véletlenszerűen fel-le csatlakozik. Véletlenül felleltem ezt a fórumot, rákeresve a problémára, el is olvastam az összefoglalót, de nem lettem okosabb. Van összesen 2 db 3.5, és 2 db 2.5 colos külső hdd-m, és nemrég vettem egy újabb 2.5 colost. Az első 4 db mindegyike random fe-le jelentkezett, és mindegyik cseréltetve lett, és a csere darabok már kifogástalanul működtek. A változatosság kedvéért a mostani is cserélve lett, és a cserélt darab ugyanúgy random fel-le jelentkezik. Enyhén szólva is kritikán aluli a gyártási minőség. Nyilván kábel csere, több gépen, több hdd-vel ki lett próbálva mindegyik, és a hiba makacsul megvolt. Ha megveszik valamit, az működjön probléma mentesen, ez az alap. Az első eset óta kizárólag a magasabb árfekvésű termékeket választom, hátha jobb a minőség. De ez nem igazán jön be, a mostani ára 12 ezer volt. A probléma elfogadhatatlan főleg az adatok biztonsága miatt. Az összefoglalóban olvasható megoldási kísérletek közül a számítógépben bármiféle beállítás módosítása nem járható út, mivel nem lehet minden gépen ezt megoldani, és az eszköznek bizonyos ésszerű határokon belül minden gépen működnie kell, ez alap. A kábel, hdd csere eredménytelen. A firmware frissítés (talán) elfogadható lenne, ha a gyártó, vagy a controller gyártójának oldalán lenne letölthető, de nincs, és garanciális dolgokat is felvet, és azért nem kevés munka így a leírást elolvasva. Tehát marad a cseréltetés. Amit nem értek, hogy ilyen F.O.S. minőségben hogyan lehet gyártani? Persze lehet, hogy különösen szerencsés vagyok, és sorra fogom ki a hibás példányokat, de azért ez elég F.O.S. statisztikailag is. Pl az autóiparban melyik beszállító engedhet meg magának ilyen mértékű százalékos hibát? Talán említeni se kell, de rendkívül bosszantó, hogy felesleges köröket kell futni, amikor az ember egy ilyen terméket szeretne venni, minden alkalommal megküzdeni a csodálatos és rugalmas magyar kereskedelemmel. Egyetlen egyéb számítástechnikai termék sem okozott soha ennyi gondot. Talán az érdekelne, hogy érdemben jelentett előrelépést bárkinél a firmware-el való kínlódás?

Új hozzászólás Aktív témák