Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz bardi #165043 üzenetére

    Más az elmélet és más a gyakorlat. Én úgy gondolom, hogy a választ erre csak akkor tudod megkapni ha végigpróbálod az összes kategóriát, mert akkor érzed, hogy a Te felhasználási területednek mi passzol a legjobban és onnantól már tök mindegy, hogy ki mit mond. Egyébként 100 és 120mm-es fully között elég jelentős különbség lehet. 100mm az még nem is adja igazán a fully élményt, inkább csak egy komfortosabb XC gép. 120mm egy kicsit laposabb fejcsőszöggel, hosszabb Reach-el, már egész más kávéház, sokkal vadabb, virgoncabb lefelé. 140mm-től meg már igazi romboló egy mai MTB. A legszembetűnőbb egyből az lesz, hogy teljesen más nyomokon fogsz menni egy 100-120-140 stb. montival. Nagyon kijönnek a különbségek, de azért is összetett kérdés ez, mert a rugóút mellett a geometria és a felhasznált alkatrészek minősége is nagyban hozzájárulnak az összhatáshoz. Hiába a 140-150mm-es rugóút ha pl van egy 32mm-es becsúszóval szerelt villa a bringában, sokkal kevésbé lesz pontos, stabil a durvább terepen mint egy 35-36mm-es becsúszós villával szerelt. Én azt gondolom, hogy a 20mm-es lépcsők nagyjából jók, jól lefedik az igényeket (persze vannak gyártók ahol 10mm-es lépcsőkben is van), 100-120-140-160-180-200+. Amit kicsit túlzásnak éreztem, amikor az E-MTB piacra is átvitték ugyanezeket a kategóriákat. Ott sokkal kevésbé van szükség a 10-20mm-es lépcsőkre, mert nem kell annyit agyalni, hogy mi lenne nekünk a legideálisabb, mivel a nehezebb tekerhetőséget megoldja a motor. Ha túrázós/kezdő vagy akkor 120mm elég, ha gyakorlott, zúzósabb akkor meg 160-180 aztán kész, másra nincs is szükség E-MTB fronton, de analógban sokkal agyalósabb a történet, mivel meg kell hozni a legideálisabb kompromisszumot a rugóút, felhasználási terület, saját bringázás stílus és a tekerhetőség között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák