Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarbantia

    aktív tag

    Egy kis első benyomások, átmenetileg beújítottam egy W510-re a Frankenpadról(T61p), mivel sajnos elhalálozott a szokásos buggal...

    Elsőre csalódás kicsit, de még barátkozom vele. Ugyanakkor nagyon-nagyon visszavágyom a régi gép elé... :(

    -a kialakítása szerintem rosszabb, nehezebben szerelhető, pattintós a palmrest széle, a billentyűzetet is csak trükkösen, bújtatva lehet visszatenni, nem csak szép sorrendbe visszapakolva, a T60p-n anno azonnal elsőre minden további nélkül szét-össze tudtam rakni, ennél meg mindenféle szívatás van ha szerelni kell, keresni a csavarokat, pattintókat, füleket
    -a csavarok feje sokkal szarabb minőségű, nem olyan, mint a korábbiak tönkretehetetlen csavarfejei
    -erősen fényesedik a csuklótámasz és a tapipad, és egy kicsit recseg is a kezem alatt
    -a billentyűzet jobb alsó sarka nincs jól alátámasztva, bár ezt még megnézem, hogy jól van-e összerakva
    (valamiért az összes csavar ki volt lazulva az alján)
    -a billentyűzet nyomáspontja nekem szimpatikusabb mint a korábbi ALPS volt (amúgy a mechanikája ennek is olyasmi)
    -fúj mint egy vadmacska, nem győztem TPFC-vel helyre rakni, pasztát még nem néztem, csak kifújtam amit lehetett, most olyan 49-54 fok között mozog(FX 880M, i7-820QM, Optimus nincs ennél)
    -hiányoznak a visszajelző LED-ek, még ha átalakulva meg is vannak nagyrészt
    -lecsukáskor borzalmas érzés lenyomni a fedelet, olyan a retesz, mintha eltörném (ez normális?)
    -tetszik, hogy van a mikrofonnak kikapcsoló gombja, bár lehetne valami fizikai, még nem sikerült aktiválnom
    -System Update kicsit hülye, az On Screen Display többedik próbálkozásra se megy, de azért nagyrészt összeszedte amit kell
    -kicsit zabás, tudom, hát mit várjak egy ilyen teljesítménytől, majd a W520 jobb lesz, de azért hiányzik a "halk, hűvös, takarékos..."

    Kijelző:
    -a 16:9 a 4:3 után nagyon nehezen szokható, a 16:10 sokkal jobb lenne
    -ez ugye egy 1920x1080 wide gamut TN panel (AUO B156HW01 V.4), RGB LED háttérvilágítással,
    betekintési szögekben kb. a T61p WUXGA LG-Philips panel szintjén van, egy kicsit mintha gyengébb lenne
    -a LED-es világítás miatt a fényerő nagyon nagy, a kontraszt iszonyatos, ez jó is meg nem is (színes szagos, de nem tudom még mennyire tudom a célnak megfelelően kalibrálni)
    -a színek nagyon szépek, élénkek (elvégre Adobe RGB-t tud), viszont a szokásos RGB LED/korai wide gamut CCFL-es probléma itt is jelentkezik, hogy a háttérvilágítás túl sok piros színt tartalmaz, ezért az egész kijelző alapból pirosas, remélem a kalibráció majd kiszedi
    -a nagy kontraszt és a viszonylag nagy dpi érték miatt nagyon élesnek látszik minden kép, nagyon mellbevágó a látvány (pedig a T61p WUXGA panel még nagyobb dpi-t tud, de mégsem ilyen látványos), de egyelőre nem tudom, hogy szeressem-e (elsőre kicsit műanyag, de lehet kalibrálással jó lesz, az IPS minden esetre sokkal természetesebb, bár inkább a LEDes világítás tehet róla)
    -hosszabb távon nézni nem kellemes, a PWM vezérlés továbbra se jó dolog, az UXGA IPS sokkal barátibb
    -a gyártási szórás nagyon nagy lehet ennél a panelnél mivel eddig vagy 4 ehhez készült színprofilt szedtem le, de egyik rosszabb mint a másik, pedig a LED-es világítás nem is öregszik

    Összességében szép meg jó, de ebből a gépből már egy kicsit kiölték a Thinkpadet, a T60p-n egyértelműen minden sokkal átgondoltabb, logikusabb, jobban tervezett volt, valahogy sokkal szerethetőbb számomra, de lehet, hogy csak túlságosan érzelmi alapon működök. Ha valakinek nem kell a teljesítmény, meg az extra kijelző, akkor a W500 most a bestbuy, P9700-al/alulfeszelve, LG panellel, Panasonic akkuval.

    Kérdés: a W520 is ugyanígy fényesedik?

    Amúgy lehet veszek majd egy teljesen új UXGA IPS panelt, és tervezem, hogy csinálok egy részletes, profin befotózott tesztet a három (IPS UXGA, LG WUXGA, AUO FHD) kijelzőről, színek, fényerő, betekintési szög, kalibrálva, anélkül, stb.

    Hát így. :)

Új hozzászólás Aktív témák