Enyhe domestosos kendő fő a tisztaság ![;]](/dl/s/v1.gif)
Gyorskeresés
Legfrissebb anyagok
Szakmai témák
PROHARDVER! témák
Mobilarena témák
Általános témák
GAMEPOD.hu témák
Hirdetés
Hozzászólások

i400
(fanatikus tag)
Azt biztos nem 
Kizárólag szakszerű javítást vállalok! Főleg reball,egyéb javítás, no reflow!http://store.reballing.hu
T410-en és T420-on nincs külön fejhallgató és mikrofon kimenet? 
Ezen most eléggé meglepődtem.
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)

sutszi
(senior tag)
Nincs. Egyberakták. Most hirtelen nem találtam meg de van ilyen átalakító, amivel szét tudod dobni. Kellemetlen apró változtatás... 
Ezzel kb 1 órája a munkehelyen szembesültünk. És ilyen átalakítót szerezni nem 2 perc lenne. De megoldódott aprobléma mert akinek Lenovo headsetje van annak jár USB-s külső hangkártya. Illetve nálunk minden laptophoz jár dokkoló is és ott van rendesen 2 kimenet. De azért képzeld el ahol nem ilyen fejhallgatót használnak és nincs dokkoló se. 
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)

sutszi
(senior tag)
Mikor nézegettem képeket akkor feltűnt, a dolog...de mélyebben nem gondoltam bele a dologba. Mondjuk ez praktikussági szempontból szerintem negatív változás.
Szerencsétek volt. Amúgy mi a konkrét felhasználási terület ahol ilyen jelentősége van a két kimenetnek?
Külföldi fejesek felé kell metrikát csinálni a tesztelésünk időtartamáról. És egyelőre az az ötlet hogy készítűnk hang illetve videofelvételt a munkánkról. És ugye közben alá kell mondani épp melyik folyamatnál járunk. Na ennek az egésznek lettem a koordinátora de mákomra nekem csak egy Lenovo Thinkcentre a munkagépem ott meg még nem spóroltak a portokkal. Mondjuk én fel is tudtam ajánlani egy laptopos kollégának külső hangkártyát mert a Lenovo fejhallgatómhoz volt. 
De amúgy lenne nálunk még egy dolog amikor kellene: callozáskor ha valaki voicesuitot használ akkor is a gépbe kell dugnia a mikorofonos fejhallgatót és nem az IP telefonba. 
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)

Kbali
(őstag)
A gépben van mikrofon nem? Az nem használható, csak a headset-es külső?
Vagy USB-s?
nem vagyok suhanc...

lapa
(PH! kedvence)
ne legyél hang. mosógép, 95 fok, 1400-as centrifuga. az lehozza majd.
www.lapanet.hu
A gépen lévő nem túl előnyös mert ahhoz hangosabban kell beszálni és itt ahol ülünk vagy 100-an nem biztos hogy díjaznák. 
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)

tototos
(senior tag)
uhh ez elég morbid 
Msn: totos@vipmail.hu Skype: ktm640152

lapa
(PH! kedvence)
a makacs matricákat leginkább szőrös kutyaharapással lehet leszedni, azaz a matrica újra meg újra ráragasztásával-leszedésével. a ragasztó a ragasztóhoz jobban tapad, mint a ragasztó a műanyaghoz. opcionálisan más erősebb ragszalag (pl powertape) is jó.
www.lapanet.hu
A gépben van mikrofon nem?
Valószínűleg remekül behallatszana munkahelyi környezetben a háttérzaj a beépített mikrofonnal.
Szerk.: így jár, aki nem frissít negyedórája. 
[ Szerkesztve ]
"háj! mi ez a csevej mindenféle olyan dolgokról, amit a nem kockák nem értenek? hát senkinek nincs nőügye? hát midnenki elégedett az időjárással? vagy mivanmár?" (by fokukac) - eladó: http://tinyurl.com/tim82items4sale
Semmi gond Tim. 
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)
Tudom, mondta. Azt nem mondta hogy postán v személyesen vetted át. Enyém lett a másik..de annyira most a fentiek tükrében nem tudok neki örülni.
szerk: lapa: Van matricaoldó nálunk a cégnél, de sztem kisker-i forgalomban nem kapható. Ha jól rémlik valami német cucc..az levisz mindent de nem roncsol. Az a baj ha már kapni nem lehet még venni se engednek belőle.
[ Szerkesztve ]
New world...old thinking...IBM T60;)

sutszi
(senior tag)
Úgy érzem a végére futottam az ügynek.
Aki Quadro NVS 140M-el szeretne 1080p-s videókat lejátszani annak van egy mega-giga rossz hírem, meg tapasztalatom.
Visszamenőlegesen 11 Driver-t próbáltam ki, mindegyik esetében VLC, MPC-HC, Splash Player lejátszókkal. Aktuális verziókkal.
+1 ráadásként az "legfrisebb" Lenovo oldalán elérhető drivert is kipróbáltam.Ami kicsit mókás mert 186.91-re épül. Ilyen meg nem is létezik az nvidia oldalán. 
Az összes!!!! driver esetén az eredmény egyenlő volt a nagy büdös nullával.
A lenovos driver mikor olyan kedve volt nagyon minimális de észrevehető szaggatással vitte az 1080p-t.(Ekkor már üdvrivalgás és fesztivál hangulat volt...) Viszont kb 5-10 perc múlva gondoltam megint megpróbálom, és a hangon kívül csak egy nagy fekete képernyőt volt hajlandó mutatni, aztán mikor beletekertem volt kép is. Aztán újranyitottam a lejátszót ekkor "csak" szaggatás volt. Ugyanez volt jellemző a többi nvidia-s driverre is.
Teljesen kiszámíthatatlan minőséget produkáltak minden egyes új lejátszáskor.
Ezek függetlenek voltak a lejátszóprogramtól.
Így a végére úgy döntöttem, hogy maradok a 720p-nél. Ezt tökéletesen gyorsítja hardveresen, bármely driverrel. A hócipőm meg tele van azzal, hogy egy termék elvileg képes valamire, a gyakorlatban meg rendszerint más jön ki.
[ Szerkesztve ]
How to Remove, Clean, and Replace a Thinkpad T61 Keyboard 
(#25016) sutszi
hát ez elég szomorú. azért egy lenovo-tól/nvidia-tól elvárhatná a normális support-ot az ember
[ Szerkesztve ]
hülyékkel nem tárgyalunk
régi lejárt szavatosságú hamis arcszesszel szépen lejött a windows oem matrica helye sérülés nélkül a thinkpadem aljáról
Ja és az ablakra a napsütésben "ráégett" cellux ragacsot is levitte.
Tegyük notebookunkat 1080p képessé: http://tinyurl.com/BCMCrystalHD

soldi3r
(senior tag)
tudnátok adni egy párt ennek az fru-nak? 41v9721
ez egy X60s lcd kerete, érdekelne, hogy ehhez melyik lcd cover(?) tartozik meg lehet ezt tudni valahonnan?
Ha nem tudom, hogy lehetetlen, akkor megcsinálom!

tototos
(senior tag)
Hát nálam a normális support ott merült ki hogy szarnak a gou hibára és az ember vehet új alaplapot miattuk 
Msn: totos@vipmail.hu Skype: ktm640152

Shadowfax
(PH! addikt)
Letöltöd az X60s kézikönyvet és rákeresel erre az FRU-ra. De jó lenne a típust (type) tudni, hogy biztosan ez kell-e neked.
LCD front bezel - ez a keret
LCD rear cover - ez a hátlap
www.eladomakonyvem.hu

FerNandor
(fanatikus tag)
Na elvileg van egy ilyen, hogy "no-1802" file, amivel bootolni kell, így akármilyen wifikártya beszerelhetö lesz a gépbe, ami befér. Csak gondoltam beírom, hátha egyszer más is kérdez majd ilyet. Ha kicseréltem újabbra a wifikártyámat, akkor elvileg fog is menni windows 7 alatt a virtual wifi!
Hamarosan kipróbálom, remélem jó lesz.
üdv
Melyik géphez?
szerk: Már látom 
[ Szerkesztve ]
New world...old thinking...IBM T60;)

soldi3r
(senior tag)
kössz! igazából bezel, cover stb szavakkal rakosgatják fel őket az ebay-re is, de ott sem lehet kiigazodni a pontos kifejezésekkel 
tuti, mert kiszedtem a keretet és ez volt rajta, csak az lcd-t nem akartam bolygatni
ez a doksi 2 félét hoz a típusomra, ezért nem tudtam dönteni, 1V9718-at és 41V9719-et
[ Szerkesztve ]
Ha nem tudom, hogy lehetetlen, akkor megcsinálom!

Shadowfax
(PH! addikt)

soldi3r
(senior tag)
naezazz! kössz! ez az amit nem tudtam!
jól tippelek, hogy felbontásbeli különbség is van a kettő között? vagy fényerő?
aida ki ad nekem ilyen infót?
Ha nem tudom, hogy lehetetlen, akkor megcsinálom!

Otisz
(senior tag)
Van egy kis gondom. Hátha tud valaki valami megoldást - én nem találtam.
Van nálam egy X31-es kis laptop és egy hozzá való dokkoló.
A dokkolóra rosszul lett csatlakoztatva, így most csak a laptop hátsó részét fogja a dokkoló a csatlakozón keresztül, de a kioldó gombbal nem sikerül ezt a tartós kapcsolatot megszüntetnem.
Járt már valaki így? Nincs ötletem, mit lehetne tenni...
(I____\==OOOO==/ ____I)

Otisz
(senior tag)
Megoldottam
(I____\==OOOO==/ ____I)

Shadowfax
(PH! addikt)
Az Ultralight, mint a neve is mutatja, könnyebb, a fényereje 180 nit, míg a sztenderd panel 150 nit.
Az AIDA egy próbát megér, vlsz kiírja a gyártót. Ha TMD-Toshiba LTD121ECHB a panel, akkor az tuti Ultralight.
www.eladomakonyvem.hu

sniphoe
(fanatikus tag)
Mondtam, hogy nem megy.. 
Én a MPC-HC-át használom, VMR-9(renderless) kimenettel. Így a CPU dolgozik, de nem nagyon érdekel, ha filmet nézek úgyse csinálok mást a gépen.
If everything seems under control, you're just not going fast enough.

Shadowfax
(PH! addikt)
Még pár tipp az X60s Ultralight vs standard panel megállapításához:
1. Az Ultralight panelnál alulról fokozott fénybeszűrődés van, ez legjobban sötét képernyővédőnél látszik.
2. Ki kell csavarni az LCD borító oldalán (jobb vagy baloldalt, mindegy) a középső csavart (egy négyzet alakú csavarborító alatt van). Belekukkolunk a résbe. Ha sárgaréz színű dolgot látunk, akkor az az Ultralight panel, ha semmit vagy fémszínűt, akkor az a sztenderd panel.
www.eladomakonyvem.hu

FerNandor
(fanatikus tag)
SOS, próbáltam bootolni a no-1802-es file-t és valami nem jó. ezeket írja ki:
Loading DOS and the 1802 Error remover.
This may take a moment. Please wait...
Windows 98 has detected that drive C does not contain a valid FAT or FAT32 partition.
To remove the 1802 error, type "no-1802" (no quotes) and press ENTER.
A:\> ide beírom, enter és nem történik semmi, csak bejön mégegyszer, hogy "A:\>"
Mi lehet a baj? JAAAJ az, hogy a C: NTSF-ben van???
De akkor ez a windows 98 micsoda? Rakjam át ntfs-be?

sutszi
(senior tag)
Azért megpróbáltam...hátha.
Tegnap pl egy 720p-s film(mkv, H264) hardveres gyorsítással, simán ment. Így én maradok ennél a felállásnál. Már ennek is tudok örülni. Az 1080p nem volt létszükséglet, csak szerettem volna kihasználni a lehetőséget.
gondolom usb-ről bootolsz, azt kellene fat32-re formázni, ill dos bootable állapotra hozni, utána felpakolni a no-1802 fájlt.
BIOS Update per bootable USB-Stick
hülyékkel nem tárgyalunk

FerNandor
(fanatikus tag)
nem, kiírtam egy DVD RW-re és arról. rakjam akkor egy pendrive-ra? megpróbálom akkor úgy, a leírás alapján. köszi!
Én dvd-ről csináltam T42-nél, nem volt vele gond.
New world...old thinking...IBM T60;)

Kbali
(őstag)
1000 Ft-os mobiltelefonos headset, beépített mikrofonnal nem működhet? Azoknak a csatlakozóknak is ez a működése nem?
nem vagyok suhanc...

Gondwana
(senior tag)
Kivéve a Nokiákat, mert azok még egy szutyok szabványt se képesek betartani. (HTC headsettel szépen működik, próbáltam)
... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please)
Jogos az ötlet de mobil füleseket nem osztogatnak bent. Én konkrétan ilyet kaptam: Lenovo Headset
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)

Kbali
(őstag)
Na ja kérem... 
Csak arra próbáltam utalni, bár az ilyen megoldás nem szép, nem company standard, de működhet (mindenkinek van ilyen fülese a saját telefonjához).
nem vagyok suhanc...
Multicéges policy alapján általában nem lehet bent munkacélokra magáncuccokat használni. Nálunk azt sem nézték túl jó szemmel, hogy behoztam egy saját fülhallgatót pusztán visszahallgatási/ellenőrzési célokra (zenehallgatásra túl ótvar a hangminősége
). Csak azért engedték meg, mert amúgy viszont nem osztogatnak ilyeneket és jó, ha szükség esetén van egy plusz füles.
"háj! mi ez a csevej mindenféle olyan dolgokról, amit a nem kockák nem értenek? hát senkinek nincs nőügye? hát midnenki elégedett az időjárással? vagy mivanmár?" (by fokukac) - eladó: http://tinyurl.com/tim82items4sale

sipi723
(lelkes újonc)
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy kinek mi a tapasztalata garanciális akku cseréléssel kapcsolatban a Lenovonál? tulajdonképpen az érdekelne, hogy garancia időn belül mikor cserélik az aksit, milyen állapotban kell lennie, stb.? (ThinkPad Edge-ről van szó)
A válaszokat előre köszönöm!

Kbali
(őstag)
Ezzel tisztában vagyok, viszont a normális munkahelyen meg megadják a munkavégzéshez szükséges eszközöket is, nem csak elvárják, hogy végezd el a feladatod valahogy...
nem vagyok suhanc...

stifi
(senior tag)
létezik ilyen munkahely?
hova lehet silent apply-t írni? 
Nincs időm kedvesnek lenni...
Nálunk talán egyedül a pendrive hiányzik. Azt is adnak de csak keveseknek. És amikor a Lotus Notesodat kell költöztetni egyik gépről a másikra... ![;]](/dl/s/v1.gif)
Viszont nem igazán nézik hogy beviszel egy pendrive-ot. De azért a külső vinyó már feltűnő. 
[ Szerkesztve ]
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)

mitulabattyi
(fanatikus tag)
A garanciális feltételeknél valahol le van írva, hogy 1 év alatt az eredeti kapacitás hány %-át kell tudnia.
Nálunk le van tiltva a munkaállomásokon az USB. Illetve telefont tölteni azért tudok róluk.
"háj! mi ez a csevej mindenféle olyan dolgokról, amit a nem kockák nem értenek? hát senkinek nincs nőügye? hát midnenki elégedett az időjárással? vagy mivanmár?" (by fokukac) - eladó: http://tinyurl.com/tim82items4sale
Akkor ti elég rövid pórázon vagytok tartva. 
Hol dolgozol?
New World. New Thinking. Més que un club! The Power of Dreams! Hattrick csapat: Újbudai revans (578818)

soldi3r
(senior tag)
köszi! erre rápillantok
Ha nem tudom, hogy lehetetlen, akkor megcsinálom!

Cyphon
(újonc)
Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni. Szeretett T42-esem kiterjesztett asztal bekapcsolasa utan rogton lefagy, megall a kep, nem reagal semmire, kiveve a hattervilagitas allitasara es a thinklight kapcsolgatasara. Csak a kikapcs gomb segit. Ezt analog es DVI kabelen, dockoloval es anelkul is csinalja. Korabban nem hasznaltam kiterjesztett asztalt ezert nem tudom, hogy mindig ilyen volt e. Mar frissitettem a legutolso ATI 9600 driverre, de nem segitett. Van otletetek?
















