Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    csináltam megint méréseket, amik a kutyát nem érdeklik rajtam kívül. röviden arról van szó, hogy két gép van összerakva egy 90w autós tápra, 85w-os tápok dugóival.

    pár érdekesség:

    -x200s idle ubuntuval 9w autós töltőről kikapcsolt panellel. ez nagyjából 72% hatásfok.

    -t61 kikapcsolva 0.85w, ahogy értem ez az ac tápra is kb ugyanígy vonatkozik.
    -t61 sleep csak alig több, 0.95w.

    ezek még mindig indirekt mérések, majd ellenmérek a dugaszon valahogy. mindenesetre jelentősen több mindkettő, mint a fogyasztásmérővel mért eredmény, pedig elméletileg ez független a táp típusától.

    -x200 affs panel fogyasztás kivehető / saját lcd-vel hasonlítható

    -a cpu-downgradelt t61 és az x200s teljes cpu terhelés alatt összesen 60w alatt van (27w x200s, 30w t61 a sokkal kisebb cpu-val).

    -usb adapteren lógó 1w-os merevlemez 2,5w-ot eszik idle (azaz 1,5w az adapter + usb host).

    -nagyjából 2w-ot spórolok azzal, hogy közös az adapter (1w standby + 1w hatásfokban). ha rákerül még egy harmadik gép esetleg, akkor az további 1,5w körüli spórolás menet közben.

    adós vagyok magamnak még a töltési teszttel, azaz hogy mennyire rántja meg a tápot az esetlegesen több töltött akksi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák