Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Frawly #104313 üzenetére

    > .... és feltörhetetlen, ....
    > Az ilyen megoldások valók az adatok védelmére,
    > nem a szerencsétlen noti kibelezése guggolva, a ruhatárban.

    :R valamit nem kommunikáltam megfelelően.

    nem "VAGY" a kapcsolat a két állítás között, hanem "ÉS"

    Titkosítás ÉS Fizikai védelem.
    - lásd még "Evil Maid Attacks" problémája, ami egy ruhatárban is megtörténhet.
    - A winchester kiszerelés - nem véd minden ellen , de a fizikai jelenléte megnyugtat . Akkor egy ad-hoc megoldás volt - egy számomra váratlan helyzetre.
    - én nem hiszek a feltörhetetlen titkosításban.
    - manapság már mindenre kell figyelni, még az usb-s töltőkre is. ha egy multi tárgyalójában véletlenül ott hagysz egy meghackelt töltőt , tuti, lesz olyan, aki rádugja - gondolkodás nélkül.
    De még ha egy Coffee Shop -ban ülsz egyedül, akkor is kimész néha a wc-re ... és egy gyári usb-s töltő cseréjét a legnehezebb észrevenni.
    - a céges zárt megoldásokban se hiszek. Emberek dolgoznak mindenütt.
    ( https://arstechnica.com/information-technology/2015/08/lenovo-used-windows-anti-theft-feature-to-install-persistent-crapware/ )
    - Amúgy 4 napja kijött a VeraCrypt új verziója, javasolt frissiteni

    ------------------

    amúgy menthetetlenül paranoiás vagyok ... nem tudsz meggyőzni, hogy higgyek a Thinkpad feltörhetetlenségében. ( ez valami gyári hiba nálam )

    -------------------

    hogy legyen valami ünnepi is:

    persze manapság a Körömlakkos megoldás a menő ;) minden más megoldást tudnak hamisítani ... vagyis ha valamelyik férfikolléga asztalán/táskájában körömlakkot láttok, akkor nem csak a "gender"-re kell gondolni. :)
    https://mullvad.net/en/help/how-tamper-protect-laptop/

    "Then we cover any necessary ports with one of our very own Mullvad stickers. This also gets a coat of polish along the edge.
    Then we paint the border of the sticker with glittery polish. It's important with the glitter because the outcome will always be unique."

    és utána kell egy nagy felbontású fénykép ...

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák