Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz b.lajos #933 üzenetére

    Az enyém is az emagról van, még 2014-ben vettem.
    Bármi gondod van, amíg garanciális ne az emagot hívd, hanem a HP supportot! Én is ez tettem, amikor gondom volt és futár hozta az alkatrészt közvetlenül a HP-tól.

    Szerintem az iLO web felületéről az "Administration/Firmware" menüpontban a legkönnyebb frissíteni az iLO-t és BIOS ROM-ot és ez így rendszerfüggetlen csak böngésző kell hozzá. Kitallózod a file-t és kész. A többit a szerver elintézi. Persze a frissítő csomagokat valahol ki kell előtte csomagolni.

    Ha windowst használsz, akkor itt vannak a frissítéshez elérhető dolgok. BIOS ROM frissítéséhez regisztrálnod kell és csak a garanciaidő alatt tölthető le újabb BIOS.

    Ha linux alól frissítenél, akkor mindenféle kötöttség nélkül itt is hozzájuthatsz a letöltendőkhöz.

    A legfrisebb BIOS (System ROM): J06 07/16/2015
    A legfrisebb iLO: iLO Firmware Version 2.30 Aug 19 2015

    Debian linuxot használok, nálam 12-13% alá soha nem megy a venti. Most az egyik 4TB-os HDD-t szinkronizálja az USB-re kötött dokkolóban lévő HDD-re, így 14%:

    Persze induláskor felsüvít - ahogy a szerverek szoktak -, kifújja magából a port, ami eltart kb. 2 percig is, de utána visszaáll erre a 12-14%-os szintre.

    Régebben még úgy olvastam, hogy csak windows alatt és ott is csak az alaplapi (b120i sata raid controller) raid kártya használatával csökken le a venti 6%-ra, de ez változhatott is. Én inkább softraidet használok.

    Bye, Fifi

Új hozzászólás Aktív témák