Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Lompos48 #16824 üzenetére

    És moha21: igen, a gitár torzítóknak is ez az elve, csak ott régi Germanium diódákkal csinálják általában.

    Tulajdonképpen ha nem erősítőt mérek hanem passzív RLC kört, akkor maximum 3.3V érkezhet be és kezdésnek bőven megteszi valami, mondjuk egy fix osztó, hogy 3.3V -> 0.7V legyen, oda meg mindössze 1/5-öd részére kell osztani a jelet. Csak ilyenkor vagyok bajba, hogy milyen nagyságrendű ellenállásokat számoljak, hogy a bemeneti ellenállás stimmeljen. Az osztó után meg kapna két paralel diódát, így passzív elemek mérésekor már lehetne használni hangkaris szkópot.

    1E,B4 - ez stimmel is, tegnap megmértem egy telefon akkut, FE3 volt a feszültsége :DDD

    Az ADC 12 biten 0-4095 közötti értékre osztja fel a 3.3V-t, vagyis 80mV-s a felbontása. Ezt kiküldi binárisan, majd ezt 4 bitenként kiküldöm a 7 szegmenses kijelzőkre, így lesz meg a a 16-os számrendszer belli feszültség mert lusta voltam megcsinálni, hogy decimális értéket írjon ki. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák