Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz bkercso #83804 üzenetére

    "Ugye senki sem gondolja, hogy egy kábelcserétől mérhetően változik a frekimenet. A torzítás miatt hallunk több magasat."

    Na akkor lenne pár kérdésem.

    Alapvetés: Nincs kábelcserés tapasztalatom, főleg nem mérve.

    1./ Nem változik a frekimenet? Mérte már vki. ?

    Elfogadom, hogy a torzítás okozza több magasat.

    2.1/ A kábel maga okozza a torzítást, vagy csak átviszi?
    2.2/ Amennyiben a kábel maga okozza a torzítást, hogyhogy nem készítettek még olyan kábelt, ami nem torzít? Miért nem mindenki ezt a torzításmentes kábelt használja?
    2.3./ Amennyiben nem a kábel maga torzít, akkor mi? ( Nyilván ami előtte van a rendszerben, különben semmi sem indokolná a cserét. )
    2.4/ Mit csinál az egyik kábel, amit a másik nem, vagy fordítva ? Mitől változik a torzítás mértéke ? Mitől lesz az egyik kábelnél hallható, míg a másiknál nem?
    2.5/ Nem arról van valójában szó, hogy azoknak a frekvenciáknak az amplitúdóját csökkenti - nem vagy alacsonyabb szinten viszi át - ami a torzítást okozza? Magyarán, nem a torzítést eliminálja, hanem arra szintre csökkenti a zavaró jel szintjét, amit már nem, vagy kevésbé hallunk? ( Elfedés ? )

    Tranziens témában nekem ezek az írások a mérvadók:

    Mondjuk a "Transient (designer )" résztől

    Szintén a Transien designer résztől.

    Ennél jobban biztosan nem tudnám megfogalmazni, mint ahogy le van írva...

    A fentiek miatt jeleztem, hogy nem tudok mit kezdeni a 20kHz-es frekvencia értékkel.

    Ingadozó ütem alatt, meg természetesen nem a klasszikus zenei ütemet értettem, hanem annak általános értelmezését, azt hogy szabályos, egyenlő időközönként érkezzen a jel, de ezt nem is értem miért kell magyarázni, vagy mi is volt ezzel a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák