Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dnielrable

    csendes tag

    Sziasztok

    2-3 napja kezdtem csak magam beleásni a témakörbe és összeszedni az házban található hangfalakat és lejátszót.

    Felállás:
    1, amit találtam(próbáltam minél több infót gyűjteni):

    +Universum / Quelle hangfalak (x2) 4ohm 150mm magas/80mm széles/110mm mély 750gramm
    a dvd lejátszó tartozék hangfalai, 5ből 3 tömege azonos a 2 sb könnyebb, viszont az egyik Front belseje sajos törött, ezért tesztként a center hangfalat használtam másik oldalon
    - próba alatt centerből, mintha kicsit több mély érkezett volna

    +Watson 3 way Hifi loud speaker system (x2) 4&8ohm 400mm/210mm/200mm 5300gramm 60-80 watt
    30-25000hz
    - próba alatt relative jó hangzást adtak de egy nagyobb szobában teszteltem, ezen kívül elég erősek voltak a mély hangok

    +Universum / Quelle Dvd lejátszó specifikációt nem találtam

    Kép

    - Egy probléma van vele, a korongokat először csak néhány percig aztán néhány másodpercig játsza le, utána megfagy.

    2, maximum, amit rászánnék jelen pillanatban 50k, ezért lesz itt fő dilemám, hogy így érdemes-e egyáltalán belekezdenem

    3, főleg komoly zenét és jazzt szeretnék hallgatni

    4, lehet legtisztább hangzást szeretném elérni, nem ragaszkodom a durvább mélyekhez

    5, a rendszert egy 4x4x2,75 szobában szeretném felállítani, ezért gondolom, hogy a Watson hangfalak talán nem is kicsit nagyok lennének

    6, használt cuccok is jöhetnek

    Érdemes-e a Dvd lejátszó javításán gondolkodnom?
    Front/Center hangszóró ilyen esetben cserélhető-e?
    Érdemes-e ezzel a set-el neki vágni, esetleg értékesíteni és ezután új rendszert összeválogatni?

    ui.: utólag is elnézést a helyenként barbár megoldásokért és köszönöm a válaszokat

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák