Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vili13

    őstag

    válasz zoltanz #5865 üzenetére

    zoltanz:

    Nyilván újfent többekben megütközést fog kelteni, de én pl. mikrofonból összeszedett egyéb zörejeket inkább valami erre a célra kitenyésztett digitális szűrővel próbálnék mérsékelni.

    AirBooms:

    EQ-t én továbbra is el tudok elképzelni abban az esetben, ha valamiért a rendszerem és a szobám tökéletlen akusztikai jellemzői révén - mivel sajnos egyik sem az abszolút csúcskategória - úgy érezem, hogy az egyes frekvenciatartományok nincsenek kellőképp egyensúlyban, azzal próbáljam kiegyenlíteni a hangzást. Ha pedig elégedett vagyok a végeredménnyel, mert mondjuk többet javult mint romlott, nem túlzottan érdekel az sem, ha mások ezt szentségtörésnek tartják.
    ...Ha meg tényleg ilyen jó partner vagyok a hsz-gyűjtésben, igazán nem értem, eddig mi kifogásolnivalót találtál azon, hogy a saját hülyeségeimet is hozzátegyem a tiétekhez?! ;]

    DDL:

    Röviden kb. olyan téveszméim vannak a bakelit lemezekről meg csöves erősítőkről, hogy bár rém elavultak és körülményesek, és legalábbis szinte minden tekintetben elbújhatnak a modern digitális eszközök mögött, valahogy mégis tudnak olyan kellemes hangzásvilágot produkálni, amit sokan - számomra persze részben értelmetlennek tűnő okokból - mind a mai napig jobban kedvelnek mondernebb utódaikénál. Puszta előítéletből feltételezem egyébként, hogy nálam sokkal közelebb állhatsz ez utóbbi régiségkedvelő csoporthoz, melyben terjengő téveszmékről már legalább van némi elképzelésem. Persze örömmel fogadom, ha tudod újabbakkal gyarapítani a feketelistámat. :D

Új hozzászólás Aktív témák