Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Auratech #39759 üzenetére

    Ezzel nagyjából egyet is értek, az utolsó két mondatot is elfogadom. Azt túlzásnak tartom, hogy ahol kevésbé csillapít, ott nazális elszíneződést okoz a teremhangban, másrészt azt a frekvenciaszakaszt (is) csillapíthatják más eszközök (is). Az általad közölt, szerintem is reális grafikon (és az ezen a grafikonon már nem látható folytatás) elég parádés mutatvány egy olyan eszköztől, ami gyakorlatilag ingyen hull az ölünkbe. Amit pedig ez az eszköz nem tud, azt lehet pótolni más eszközökkel, amelyek között szintén tudnak lenni ingyenesek vagy szinte ingyenesek. Mint írtam, én se élnék egy tojástartós szobában, de ennek nem akusztikai okai vannak, és én se azt írtam, hogy tojástartó megoldja az akusztikai problémákat, de azt tartom, hogy sok akusztikai javulást el lehet érni vele, és más segéderőkkel (például a fal felőli völgyeit ki lehet tömni otthon feleslegessé vált anyagokkal, aztán ott vannak a bútorok, függönyök, szőnyegek, falikárpitok, különféle lakberendezési vagy eleve akusztikai célú "idomok"...) Schawo eleve, en bloc elparentálta az eszközt, mint ami akusztikailag eleve káros, ezzel nem értek egyet, és szerintem te sem. Mindez ahhoz képest, hogy Kis Tücsöknél már nem kérdés, hogy szerinte megéri-e a fáradtságot vesződni vele, mert ő már vesződött-vesződik vele, tehát jelen helyzetben szerintem nem az a "helyes" cselekedet, ha a kolléga hatására eleve kidobja a tojástartót akusztikai okok miatt, merthogy akusztikai okok miatt inkább megtartani, továbbpróbálkozni érdemes, ha már őnála szóba tudott jönni a módszer. Ugyebár én se mondom, hogy a tojástartó "A" megoldás maga, de nem is eleve káros az akusztikára, hanem az okos alkalmazása (nem önmagában, hanem más eszközökkel együtt) sokat segíthet akusztikai problémák visszaszorításában - ha valaki úgy gondolja, hogy hajlandó vesződni vele. Én azt hiszem sose javasoltam a tojástartó használatát, de ha valaki, mint Kis Tücsök hajlandó foglalkozni vele, akkor tagadom, hogy akusztikailag eleve káros dolgot művelne ezzel. A tojástartó segítségével sok-sok jót lehet tenni az akusztikával - természetesen nem önmagában a tojástartóval, hanem az eszközarzenálunk (ingyenes!) részeként.

    (#39760) mp54 Ezek (amellett hogy így, beborítatlanul is szépek) legalább olyan, de mélyfrekvenciákon inkább még előnyösebb hatásokat kell mutassanak, mint a grafikonon levő habszivacs - magasfrekvencián talán a szivacs ügyesebb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák