Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    Akkor én is hozzászólnék az első hsz. témához. Szerintem akiknek szüksége van első hsz-re, azoknak az alapokat kell részletesen elmagyarázni, és nem kell nekik hifi történelem, meg kábelmizéria, meg audiofilkedés. Viszont az alapokat részletesen el kellene mondani. Ez egy számteches fórum, itt általában nem azért néznek be ebbe a fórumba, mert audiofilkedni szeretnének. Lényeges dolgokat kellene leírni, mondok példákat. A legtöbb ember itt 2.1-et keres, elmagyarázni nekik, hogy olcsón nincs jó 2.1, elmagyarázni azt, hogy mi az hogy aktív-passzív hangfal, mit jelent az 1-2-3 utas rendszer, melyiknek mennyiért mi az előnye-hátránya, mi az aktív-passzív hangváltás. Miért felejtsék el a wattokat és miért lényeges a frekvenciamenet, mik a valós basszus és szubbasszus tartományok (amiket nem fognak 100k alatti mélynyomóval megszólaltatni), polcsugárzók és állók között különbség, szobaakusztika fontossága, és ilyenek... Összességében ez lehetne a mottó: alapdolgok, részletesen
    Aki kábelek közötti különbségekről, meg erősítő osztályok közötti különbségekről akar olvasni, az úgyis utána fog járni, vagy kérdezni a topikban. Az első hsz célja nem az, hogy minden információ benne legyen, hanem az, hogy az alapinformációk benne legyenek, ami után már értelmes kérdést tud feltenni aki akar. Jó példa volt a srác aki mélynyomóval akar zenét hallgatni, hát aztán őt pont nem érdekli szerintem az audiofilkedés, meg a különböző erősítők meg kábelek közötti különbség. Ezek beviszik az erdőbe a tapasztalatlan embereket szerintem, és feladják még mielőtt elkezdenék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák