Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz schawo #25856 üzenetére

    :( Kár, azért megnézem volna. Ebben a témában ez meg ez írja le a szerintem a legjobban, hogy a két végletet. Elég sok helyen keresgéltem, szóval amit nem rejtettek el azt valószínüleg megtaláltam :)

    Én így vettem le a lényeget: nem garantált, hogy hallod a különbséget még egy komoly mastering room-ban sem (pl. 1,8 millió Ft-os DAC-cal stb.) úgy, hogy tudod melyiket hallgatod és ismerős zenével. Ha nem lehet tudni, hogy éppen melyik megy és ismeretlen zenéről van szó / nem lehet tudni, hogy mire kell figyelni még profi masterelők sem biztos, hogy hallják a különbséget az SACD és a CD között (a tesztet a 2007-es megjelenése óta nem cáfolták). Nem mindegy az sem, hogy milyen a zene (pl. sok magas frekvenciás tartalom) és természetesen, hogy milyen az anyag a felvételtől a masterelésig és a lehallgatási helység (gondolom, hogy nem sok mindenki hallgat mastering room-ban zenét, menő akusztikával). Túl sok a kérdéses tényező, ezért nekem nem változott a véleményem az eddigihez képest, miszerint egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy jobb lesz valami attól, hogy 24bit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák