Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz KMT #22513 üzenetére

    Az általam használt hangfalkábel és interkonnektek már kifutott típusok (ASP 110, ASP 210), régebben vettem őket. Ezek vezetékanyaga monokristályos, nagytisztaságú, lágyított vörösréz, a szigetelést és árnyékolást (szerkezetet) itt most felesleges kifejtenem, úgyse kaphatóak már, legfeljebb használtan (de ha fontos, akkor részletezem azt is). Tápkábel készítésére az ASP310-et szoktam használni, valószínűleg ebből a típusból van neked is, a lehető legegyszerűbb szerkezetű, egyeres, vastag, habosított polietilén szigeteléssel kialakított kábel. Az olcsóbb sárgaréz változatát szánták tápkábelnek, de van ugyanilyen szerkezetű vörösrézből is, hangszóróvezetéknek illetve belső kábelezésre. Én tápkábelnek is a vörösréz változatot használom, illetve belső kábelezésre (hangdobozomba, régebbi erősítőmbe) is azt és a (3+4 eres) interkonnektből kiszedett egyedi ereket (CD játszómba, erősítőmbe).
    A retroaudio.hu honlapon tudsz részletesebben tájékozódni felőlük, illetve kérhetsz tőlük árlistát-hírlevelet az aktuális termékeikről, ha még nem tetted. A vezetékeik alapanyaga általában különböző vastagságú monokristályos, nagytisztaságú, lágyított vörösréz, különféle szigetelési és egyéb segédanyagokkal.

Új hozzászólás Aktív témák