Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Forza_JUVE

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az eddigi jelekből ítélve HDD problémával állok szemben. Leírnám röviden a történteket, hátha nálam okosabbaknak van 1-2 jó meglátásuk. :)

    Szóval van egy DELL N5010 notim, amit tegnap este kicsit ingerültebben csuktam le munka közben.
    Mit szépítsük ... lecsaptam elég szépen. :) Utána felnyitottam és csináltam tovább a dolgokat.
    Pár perc múlva előbb a Firefox, majd az Outlook fagyott le. (tul.képpen más nem is volt nyitva)
    Bezárni se tudtam őket. Start menü/Kikapcsolás féle erőszak még működött ... de várni kellett erre is.

    Újraindításnál már nem állt fel a windows. (win7 ultimate x64) Bootolás közben a diagnosztikai cucc ki is írta, hogy I/O hiba történt. Ekkor kezdtem gyanakodni, hogy megsérülhetett a winyo az erős lecsapástól?! :F

    Bebootoltam CD-ről ezzel a Hiren's boot okossággal és elindult a Mini WinXP. Ott futtattam egy HDD tesztet, íme az eredmény.
    Ekkor még örömködtem, h viszonylag olcsón megúsztam (1% BAD).
    Egy másik progi azt is elárulta - amit sejtettem - hogy a C, D, E partíció közül épp a Windowst futtató C-n lett 4 KB bad sector. De javítsatok ki ha tévedek ... ez a 4 KB egy 500-as vinyó esetében lóf*sz, nem ???

    Adatmentést megoldottam, majd jött USB-ről a reboot, Win7 telepítő, HDD teljes lekopaszítása, partíciók törlése, minden szűz.
    Utána telepítem a Win7-et ... szépen fel is megy, majd az utolsó újraindulásnál megint kifagyott.
    Na még 1x nekifutottam ... ekkor az 1. újraindulás után már nem is folytatódik a telepítő, bootol, majd bevillan 1 rövid "kékhalál" és újraindul magától megint !!!

    Azok kívül h magamat okolhatom ... akkor ez most HDD --> kuka ???
    De nem értem, ilyen minimális bad sector miatt miért nem tudom újratelepíteni a windowst?
    99%-ban jó a winyó ... vagy tévedek ??

    minden esetre minden segítő hsz-t előre is köszönök !!!! :R

Új hozzászólás Aktív témák