Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    Nem akarom a pro topicot ezekkel terhelni, bár az ott kapott válaszokat, segítséget köszönöm. Mégis, kicsit több infóra, részletekre lenne szükségem.

    Magnat Vector 205, C211, Supreme 100 dobozok mögött szeretném lecserélni az erősítőt.
    Jelenleg VSX-329k teljesít, amivel nagy gondom nincs, de tudnék örülni, ha jelentős javulást lehetne elérni.

    Használt fronton jelenleg két kiszemeltem van:
    Pioneer VSX-923k 75-ért
    Marantz SR5008 100-ért

    Gondolom, már mindkettő érezhető, hallható javulást tudna hozni, még ezekkel a hangfalakkal is.
    De a kettő között milyen különbség lehet? Sajnos nem találtam összehasonlító tesztet, de még csak azonos oldal által külön-külön, mégis hasonló körülmények közt tesztelve se.

    Főként mozi, de azért gyakran zene (stílust tekintve elég vegyes) is bejátszik.

    Amivel nem igazán vagyok elégedett (de lehet, h ez nagyban a helyiség akusztikája miatt - amin nem fogok tudni változtatni és talán az erősítő se tud segíteni), az pl. a mély hangok. Nem érzem kellően határozottnak, tisztának. Egészen kicsit mintha olyan tompa, búgós lenne.
    A másik pedig a térhangzás. Ezen talán némileg tudna javítani(?) egy bemérő mikrofon.

    Tegyük fel, egyik esetben 35, másikban 60 ezer Ft lenne, amit rá kéne így költenem a cserére.
    Bármelyik is ér ennyit, hozna érezhető változást?
    Marantz nagyon szimpatikus, bár még sosem hallgattam (csak hallottam róla jókat),valahogy több bizodalmam van hozzá, pláne sztereóra.
    Pioneer-t meg már kicsit megszoktam, tetszik a külleme is (de ezek mind tök másodlagosak).

    BBécitől már kaptam egy voksot a Marantzra, de nem fejtette ki, miért kedveli kevésbé a VSX-eket.

    Esetleg az is érdekelne, ha új példányban van olyan, ami ugyan alacsonyabb kategória ezeknél, de fiatalabbként tud hasonló, vagy jobb hangzást és ennyi, vagy nem sokkal magasabb az ár.

    Köszi előre is a segítséget.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák