Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    jó ideje vergődöm, hogy nem tudok kereíteni kb. 25*25-ös, 6-os csőre való lamellácskákat.
    a múltkor volt egy próbám ugye, de az igen hervadt lett.
    palástok a kihúzáskor szétnyíródtak, sablonból kivételkor és daraboláskor szanaszét hajlottak.

    v2.0

    vettem 250 hosszú, 10x25 acélrudakat, és 0,5 vastag, 25 széles aluszalagot.
    készítettem 2 pár rudat. az első a 4-es előfuratoláshoz, a másik a hengerpalást kihúzáshoz.
    ez utóbbiban a felső 6-os, az alsó 7-es furatokat tartlamaz. (ugye 6.0+0.5+0.5)
    sokat törtem a fejemet a furatolási és rögzítésfuratolási sorrenden, hogy egyhez igazodjon az összes, ne legyen elcsúszás.

    a kihúzótüske nem igazán tüske. kézzel egy kicsit kúposra reszelt 6-os rozsdamentes rúd.
    ezen még finomítok. a képről lemaradt...
    fúrótokmányba fogtam be, és az állvány karjával húztam le.
    a satuban pedig csak vizszintesen el kell húzni az aluszalagot befogó acélrúd szendvicset a folyamthoz.
    nem túl gyors, de így legalább hatosával lehet gyártani...

    és hát a kép magáért beszél.
    bal oldali oszlop egy mugen2 gyáriból darabolt. az a legszebb.
    középen a csámpás rev1.0 saját.
    és a jobb oldalon az új. (csak 1mm magas a palást, nem ilyen nagy a távtartás, direkt raktam ritkán. de jól megszorul, magától ottmard.)
    kicsit még finomítok, és olyan lesz, mintha gyári lenne...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák