Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    (3 helyre: barkács, modding, 5750)

    összesítette, az elmúlt hét bénázásait, majd a végére összeállt fényes sikert.

    a 3. konfigom is megért kis feljesztést: E6300@E5700, 8400GS@HD5750.
    cél egy belépő szintű eyefinity miniteszt, de előtte a teljes passzív hűtés kialakítása ennél a gépnél is.

    a vga-ra már korábban felkerült egy mini ninja, de ez a héten meghülyült, erre majd visszatérek.

    a procira egy átalakított mugen2-t teveztem. megkopasztás után a tövében lévő bordát kifűrészeltem, majd oda akartam beálllítani egy szintén átalakított xigma lokit.

    így nézett ki a fűrészelés után:

    a képen a jobb felő 2. cső sérült. eltávolítottam, mert meghalt. elrepedt, a víz is kibuggyant. gondoltam, a szemben lévőt is letöröm, legalább a maradékok szellősebben állhatnak. jól sikerül. ha alaposan megnézitek, rájöttök, hogy valami nem stimmel. nagyon nem:

    miután megfejtettétek, és jól kiröhögtétek magatokat, azért beállítottam, legalább hogy nézett volna ki a 2*4 csővel:

    de én nem adtam fel, megpróbáltam a 2*3 cső + lokit.
    megpróbáltam az az artic g-1-gyel. összekevertem, megkentem, összenyomtam. este hazajöttem, megnéztem. és simán szétszedtem. pont úgy kenhető maradt, mint egy mx2. nem kötött meg.
    ez volt az a pont, ahol feladtam az egészet. :((( :((

    aztán jött egy hűtőcsere, (copper -> sima ninja.)
    beraktam az új procit is. alapfrekin az E5700@3000 1.125v.on, simán 64 fokon ellinxelget, akár órákat is....
    de a vga meghülyült. a mini ninja modos hd5750-em idle 50, majd 60 fokot csinált, és a néhai furmarkos max 70 fok 3dmar06 alatt is 85 lett...

    megint feladtam.... :((( :((

    na de eljött a ma délután. volt ebéd, alvás, miegymás.
    kisimult ábrázattal ránéztem a gépre: a jó q* a*d.... :(( :DDD

    szétszedtem. a vga-n a ninja csavarjait meghúztam, a nyák kicsit homorú lett. :))
    feteket egy bonotott alaplapi fethűtővel febordáztam, ramok is süniket kaptak

    előkaptam a "nagy projeck"-ből megmaradt, gyengébbik, 15 centis riser-t. (a gtx480 dx10.1, hawx alatt megfektette.)
    itt a kisebb szávszél miatt reméáltem, elég. az is lett.

    beraktam, felforgattam, és kész:

    akneik nem mutatkoztam be, és átnéz a rácson, nem biztos, hogy elsőre megfejti a dolgot:

    lényeg:
    köszöni jól megy. hawx-el megfingattam. fullgrafikán. kiakadt proci, gpu, minden. procit írtam már. a gpu masszív benchelés és kis játék után 75-ig bírt elmenni.
    alaplapi cuccok, mivel minden rendesen alul van feszelve, (cpu, nb, fsb term, sb 1.1v) így hideg.
    vannak tuningprofilok, majd azzal is nézek hőfokokat. (cpu 3000@3500, vga 700@850)

    a táp fsp zen300 rev1. az még kicsit beciripel. (replüni fog.)
    a hdd egy himuro-ban van, rendesen szivacs és hungarocell mögött, de még picit hallom. valszeg jön egy notiwinyó, arra klónozom, arra rámegy egy kis quiet drive, és az be a himuroba...

    megszenvedtem vele, de megérte.... :))

    utána még a htpc-t is ventitlenítem, mert bepofátlankodott 2 db. 400 rpm-en pörgő kis noctua. de előbb ezt még befejezem.
    kábel menedzsment szokás szerint kimarad... :K :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák