Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17719 üzenetére

    :R :))

    meglátásaim, kérdéseim.

    a bordák az általad linkelt boltban elég drágák.
    csak összehasonlítás képpen, amiket vettem 25 centis darabokra vetített összehasonlító árai (az orrom előtt a számla):
    típus 5300: 3.375,- (25*125 + 250 vágás) vs. 2.371,-
    típus 8261: 2.750,- (25*100 + 250 vágás) vs. 1.524,-

    tömegre mennyit vettél?
    -melyik típusból?
    -ha szendvicsbe fogod, a belső 2 borda közt mennyi hely marad?
    -hogyan tervezed a hőcsövek vályatait kialakítani? marás? fúrás? (mert a fúrás veszélyes, mert ha picit is félremegy, akkor amelyik irányba elment a fúró, ott az ív "visszakanyarodik), azaz már a hőcső nem fér bele, csak reszelés után. de ekkor válozik a furat mérete is. -> tehát jobb marni. (ja, de közben beugrott, te kerestél marót a vidékeden nemrég...) :K

    - és a hűtőtömeg mellett a legfontosabb: hogyan rögzíted az egészet? mert talán 1.5- 2 kilóig elbírják a csövek, lap és alap. persze függ az erőkar nagyságától is, mert 10 deka is kitépi, ha kell messze van... de ha csak ennyi a tömeg, szerintem kevés lesz. :U
    sok függ a proci fogyasztásától is. úgy saccolom, hogy 60 / 90 w-okál a felfűtési tömeg kb. duplázódik. na persze ez önmagában hülyeség, mert nagybértékben függ, hogy működik a hőleadás....

    és szerelés közben mindent fényképezz! tanulságos visszanézni. ha meg már össze van rakva, fénykép miatt szét nem szedi az ember....

    még 1 gondolat.
    nagyon nem szabad összehasonlítgava számolni a gyári, lemezes megoldásokhoz képest.
    egy hűtő 0.5-1 kiló. de ez a vékony lemezek miatt rettentő nay felületet ad ki, közvetlenül a csövek közelében. és mindezt ventivel.
    tehát egy ilyet alubordával pótolni 1:1-1.5 tömegaránnyal.... hát. nem véletlen, hogy amugen helyett most jó 4 kiló alumínium van, de ha újra kezdeném, akor kb. az 1.5*-esét tenném.

    ezért vagyok nagyon kíváncsi, mennyi bordát vettél. a procid jelen helyeztben mennyit fogyaszt? mert nálam ennyi fémmel is 90 w fölött már kezd forrósodni a helyzet...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák