Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    Üdv!

    Nem igazán aktív mostanában a topic, de remélem előbb-utóbb megválaszolja valaki a kérdéseim. Kamerán lévő felvétel --> DVD a teljes folyamat. Keresgéltem róluk infót, de ezekben kicsit bizonytalan vagyok...

    1. Teljesen mindegy, hogy milyen programmal csinálom a capture-t a kameráról, tehát elvileg mind ugyanolyan minőségben tudja lemásolni a videót róla?

    2. 1-2 egyszerű vágásra, 2 avi összeillesztésre megfelelő a VirtualDub direct stream copy-ban, vagy ront a minőségen? Ha gáz, akkor mit használjak?

    3. Az mindegy, hogy az mpeg2 tömörítés outputja 2 fájl (elementary, külön kép és hang), vagy pedig 1 lesz (system)? Nincs minőségbeli különbség, hibalehetőség, hasonlók?

    4. CCE-ben a 3 pass kb. másfélszer addig tart, mint a 2 pass, a 4 pass kétszer addig, stb, vagy ez nem így működik? Az analízis talán rövidebb, mint maga a tömörítés, vagy hogy van ez?

    5. Azonos beállításokkal (úgy 6000-8500 átlagos kbps érdekelne videónál) CCE-ben a 3 pass hoz szemmel látható különbséget a 2 pass-hoz képest, amikor az asztali lejátszón tekintjük meg a végeredményt?

    6. Teljesen azonos beállításoknál van látható különbség CCE SP 2.70, Canopus Procoder 2 és Tmpgenc 4.0 Xpress végeredménye között?

    7. Ha már megvan az mpeg2, akkor mindegy, hogy milyen author progival csinálok belőle dvd-t, vagy itt is van különbség minőség terén? (Eddig DVD-lab Pro 2-t és Tmpgenc DVD Author 3-at próbáltam.)

    8. Tmpgenc-nél (enkóder és author is) van olyan opció, hogy Motion Search Precision (az én verzióimban 4 lehetőség: Low (fast search), Standard, High, Highest (with error correction)). Erről valaki tudna mondani valamit, hogy mikor melyiket érdemes használni? Mert rákerestem google-ben, de volt olyan, hogy minél nagyobb, annál jobb, de tovább tart, volt olyan is, hogy ez nem ilyen egyszerű, stb.
    A másik, hogy ha Tmpgenc-et használok kódolásra és author-ra is, akkor mindkettőnél legyen ugyanaz?

    9. Eddig azt vettem észre, hogy az elkészült mpeg2 a számítógépen nézve egész jó minőségű az eredetihez képest. Viszont amikor elkészül belőle a VIDEO_TS könyvtár, és azt rakom be mondjuk PowerDVD-be, akkor észrevehetően más (rosszabb) annak a képe. Mozgásoknál homályosabb, kicsit mások a színek, effélék, szóval viszonylag kellemetlen dolgok. Ha asztalin nézem meg, akkor ott egész jó, de gépen látszik a különbség. Ez miért van, és hogyan lehet orvosolni?

    Előre is köszi a válaszokat!


    [Szerkesztve]

  • Mauzes

    őstag

    válasz Balinov #1582 üzenetére


    Igen, a 9-es pont esetén valóban a PowerDVD 7 a ludas. Még a Windows Media Player 10-es is szépen játsza le, szóval nem vágom, miért okoz ez gondot egy dvd-lejátszásra alkotott programnál. Na mindegy.

    Viszont lenne még egy kérdésem: ha elég rövid a videó ahhoz, hogy a lehető legjobb minőségben tömörítsem, akkor mi a legjobb megoldás? CBR 9000? Én úgy gondolkodom, hogy ha mindenhol a lehető legtöbbet kapja, akkor az a lehető legjobb lesz. Gondolom a több pass-os VBR-nek csak akkor van értelme, hosszabb videónál is szeretnénk jó minőséget.
    De azért kérdezem, mert nem vagyok otthon a témában, szóval lehet, nincs igazam...

  • Mauzes

    őstag

    válasz Balinov #1584 üzenetére

    Ezt azért nem értem, mert mondjuk CCE max 9800-at enged. Tehát a vbr átlagos (és a max) bitrate is 9800 lehet és cbr-nél is annyi a max. Tehát fixen a legnagyobb elvileg a legjobb, nem? Mondjuk azt sem értem, hogy miután kipróbáltam a gyakorlatban is néhány variációt, utána miért mér a GSpot a CBR 9800-as system beállítás után 9800-at, CBR 9800 elementary után 10625-öt, és 2 pass VBR average 9800 elementary után is 10625-öt a videó bitrátájának?

    Más: mit jelent a multipass CBR? Vagyis mire jó?

    [Szerkesztve]

  • Mauzes

    őstag


    Egyébként a CCE-ben vannak filterek? Mert én nem igazán találtam. Procoder 2-ben és TMPGEnc 4.0 XPress-ben is van audio és video fade in/fade out filter (én leginkább ezt használnám), viszont kódolásra szívesebben használnám a CCE-t 4 pass-szal.
    Ilyenkor mi a megoldás? Esetleg a dv-avi-t kell editelni? Milyen progival tudom a fade in/out dolgokat megcsinálni?

    Előre is köszi!

  • Mauzes

    őstag

    válasz Balinov #1588 üzenetére


    Köszi, de ezt inkább hanyagolom, mert fogalmam sincs, hogyan kell használni. Olvasgattam, próbálgattam, de nem jött össze...

  • Mauzes

    őstag

    válasz PPeter #1592 üzenetére


    De az miért jó, hogy ha nekem van egy rövidebb videóm, és akármekkora átlagos bitrátát megadhatnék, mert nem gond a méret, tehát lenne mondjuk egy ilyen:

    átlag: 9000 (min: 4000 - max: 9800)

    és akkor helyette inkább szellősen adom meg:

    átlag 6500 (min: 2000 - max: 9000)?

    A minősége szerintem az elsőnek lenne jobb, hiába ''szellősebb'' a második. Vagy valamit rosszul gondolok?

Új hozzászólás Aktív témák