Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Methionyl

    senior tag

    Kérek mindenkit arra, mielőtt még kép alapján itélne olvassa el amit hozzá írok megjegyzésként

    Sapphire R9 380 Nitro "vs" Gigabyte R9 380X Gaming G1
    avagy a Giga hűtése jobb?!?! :Y

    Spec:
    Nitro: 985/1450
    Giga: 980/1425 (kicsit itt azért megdöbbentem, hogy ilyen kevés :U )

    Előszó: Először is elnézést ha nem üti meg azt a szintet amit elvárnának az emberek ilyen esetben de mondhatni előszőr csinálok ilyen "összehasonító" dolgot :B Illetve képek minőségért is bocsánat :R
    Mindkét kártya teljesen alapon mentek. Se feszültség, se venti vezérlés semmibe nem volt bele nyúlka. "csak berakom + hozzá driver" user-ként gondolkodtam, Out of box, semmi tuning.
    Ugyan abba a házba, ugyan azzal a konfiggal (adatlapom) készültek a benchek illetve ugyan azzal a 16.1 hotfix crimsonnal WIN10-en.
    Nem a legjobb eredményeim születtek de csak annyit mondok "röviden", hogy voltak már jobb eredményeim a Nitroval, nyilván régebbi driverrel voltak így most azokat ink kihagynám.

    Idle és böngészés (youtube, PH!, facebook

    A képen látható a valódi Idle fokok. Böngészés közbe ezekre a fokokra számoljatok legalább plusz 3-5 fokot mind2 kártyára. Mind2 esetben a ventillátorok nem forogtak

    Nitro:

    Giga: (itt ugyan nem raktam "max"-ra de nála is ugyan az volt az tehát 38fok)

    Valley

    A teszteket legalább 2x megcsináltam, mivel 1.re mindig túl alacsony volt a min fps, sajnos Giga-nak akárhányszor csináltam nem lett annyi, amennyi.

    Nitro:

    Giga:

    Heaven

    Szintén megpróbáltam 2x lefuttatni őket a biztonság kedvéért, beállítások egyértelműek gondolom.

    Nitro:

    Giga:

    Catzilla

    Lehetőleg a GPU-t nézzétek, az összpontszámba beletartokzik minden, szóval mint tudjuk FX-nek nem nagyon fekszik a Physics illetve a betöltési időt is belerakja. Mint mondtam nem a legjobb benchem mivel mentem már sokkal jobbakat, illetve két kattintásos Nitro tuning simán ott hagyná a Giga-t

    Nitro:

    Giga:

    3DMark 11

    Itt látszott a legjobban, hogy a korábbi eredményeimet se tudom behozni sehogy. Gondolom Driver miatt, vagy nemtudom de remésen keveslem őket. Próbáltam többször is ,de csak rontott a helyzeten

    Nitro:

    Giga:

    FireStrike

    Ugyan azt mondhatnám el, mint előzőleg.

    Nitro:

    Giga:

    Végszó: Gondolom mindenkinél 3 dolog zavarja és/vagy szúrja a szemét.
    1. Mik azok a főfokok? Erre sajnos nem tudok mást mondani, mint a rossz ventivezérlése a Nitro-nak. Mikor én szabályoztam akkor 70-71 fölé nem ment, bár ez még mindig túlsoknak mondható a Giga-hoz képest

    2.Kihajcsa?: Ezen már én is elgondolkoztam, hogy lehet itt már kevés a @4,5Ghz FX procim, ez van sajnos

    3. Megéri egyáltalán? Ha azt nézzük hogy szószerint egy árba van a 380X giga és a sima 380 MSI (nitro nincs az iponon jelenleg 4GB) akkor talán megérheti. Hisz a hűtése most engem is meglepett, nem beszélve arról hogy még ha csak lófaccal is de nyer a 380 ellen, miközbe mind2 órajelnél hátrányba van. Nem beszélve arról, hogy a Giganak nem tudom mi a vége még nem próbáltam tuningolni. Mind2 kártyánál alig hallotam a hangját így, hogy maguk szabályozták. Nitronál muszáj volt 55-60%-os venti hogy hűs maradjon, de azért ez már hallatszott sajnos

    Most nálam a Giga nyert hisz hűtésbe most ott volt nagyon szépen persze lehet egy kis tuning és már az is elszáll mint a győzelmi zászló :D
    Plusz ez már csak szépség, de mivel plexi oldallapom van, szépen látszik ahogy bevilágítja a gépet kéken "Windforce" felirat

    They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

Új hozzászólás Aktív témák