Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Dark KillerX #28403 üzenetére

    4X-es MSAA-t használok amúgy, mert nem látom a 8X-ost szebbnek, és akkor meg minek. De a 8X-os se lassabb semmivel, ezért hivatkoztam rá. Az MLAA nekem nem éri el azt a színvonalat se, amit egyáltalán tolerálni tudnék, nemhogy élvezni, egy borzalom, már bocs. Teljesen igénytelen módon összemossa a képet, ennél szerintem az is szebb eredményt ad, ha felveszed valakinek a szemedhez képest +/-2 dioptirás szemüvegét, és az mégkisebb erőforrás igényű. Vagy nem használsz AA-t egyáltalán. ;]

    Értem én Abu-t, de jelenleg még a játékok java jobban kedveli a hagyományos erőforrásokat (több textúrázó, gyors anizo szűrés, sok, egyszerű shader, több sávszél a ramnak) és addig bizony a 7770 kövér hátrányban van pl. egy 5850/5870/6870-el szemben, de még az 5830/6850 is lehet lényegesen jobb. Mert bizony akár csak egy 5850 is nyers erőben csúnyán veri a 7770-et, egyedül komplex, számolós (nem hagyományos, grafikus shader-számolós) szituációkban van lemaradva.

    Csak pár szemléletesebb eredmény, mire gondolok:
    Kis minimum framerate 7770 vs. 5870 22 vs 39: [link]
    Átlag 36 vs. 56: [link]
    vagy BF3 40 vs 60: [link]
    De itt a teljes teszt csemegézni: [link]

    Engem nem győzött meg, hogy a játékok 90%-ában jóval lassabb ezeknél a kártyáknál, és alig egy-két esetben tud csak felzárkózni, vagy egész minimálisan elhúzni. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák