Új, akciós és érdekes hardverek a piacon

PC konfigurációkat, házakat, játékos monitorokat és más érdekességeket válogattunk a hazai kínálatból.

PCX konfigok


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Egy sereg új és érdekes számítógép-konfigurációt kínál a PCX.hu webáruház. A szokásos, kiskereskedők által készített összeállításokat azzal fejelték meg, hogy gépeikről tesztet készítenek, hogy a témában kissé (vagy jobban) járatos potenciális vásárlóknak a puszta specifikációkon felül legyen némi fogódzójuk. Ezeket a teszteket az alábbi weboldalon gyűjtik, számuk fokozatosan nő. Ki kell emelni, hogy a tesztekben és a webáruházban szereplő modellek amolyan kiindulási alapot jelentenek, kérésre bármelyik komponensük módosítható.

Picivel a kétszázezer forintos határ alatt van például a PCX I5 N383-as modell. Nevéből sejteni lehet, hogy Core i5 processzora van, egészen pontosan i5-4460, ami ugyan nem Skylake architektúrás, de szépen ki  tudja hajtani az MSI Radeon R9 380-at, amit mellé tettek; ebben 16 GB HyperX Fury Black DDR3 memória és 1 TB-os merevlemez lesz segítségére. Az alkatrészeket Cooler Master Elite 350 házba szerelték, áramellátásukról 600 wattos Chieftec táp gondoskodik.

Szintén Core i5-re épül, de nagyjából százezer forinttal drágább a PCX I5 N438. Itt már Skylake-alapú Core i5-6500-at kapunk, a 16 GB HyperX memória pedig DDR4-es. A felár jelentős részét a Gigabyte GeForce GTX 970 grafikus kártya teszi ki, de az adattároló részlegen is szépet lendítettek, ugyanis az 1 TB-os merevlemez mellé bekerült egy fürge, 250 GB-os Samsung EVO Basic SSD. A táp ezúttal moduláris FSP Hyper M 500, háznak pedig a Corsair csinos, Carbide 300R modelljét adják. Gondoltak a csendes és hatékony processzorhűtésre is, ezt a feladatot DeepCool Gammaxx 300 látja el.

További közel százezer forinttal drágább, tehát már a négyszázezres határt súrolja a PCX I5 N414, ami továbbra is „csak” Core i5-ös. Itt viszont már szorzózármentes I5-4690K-t kapunk, melyet egy vaskos Scythe Mugen Max processzorhűtő segít a tuningban. A memória ezúttal is 16 GB HyperX Fury, de ugyanebbe a családba tartozik a 240 GB-os SSD is, amit adattárolás terén 2 TB-os winchester egészít ki. Természetesen a grafikus kártyát sem aprózták el, az Asus Strix termékvonalából érkezett Radeon R9 390X kergeti a pixeleket. A komoly hardvert NZXT Noctis 450 házba pakolták, az áramellátást pedig a Cooler Master G550M tápjára bízták, ami ugyan nem sok-sok wattos, de minőségi darab.

Monitorok és hálózat

Most jelent meg a kultikus Doom játék legújabb átdolgozása, és az Asus nem volt rest, már reagált is az örömteli eseményre: komolyabb (PG, MG, VG és VX családba tartozó) monitoraihoz Doom letöltőkódot ad ajándékba. Jár a játék például az új Asus MG24UQ-hoz, ami 24 hüvelykes mérete ellenére 4K felbontású, ráadásul IPS paneles. Akinek pedig ez is kevés lenne, azt FreeSync-támogatással, USB 3.0 portokkal és sokoldalú állványával kápráztatja el. Az Asus MG24UQ három év garanciával 155 900 forintot kóstál.

Felbontásban ugyan kisebb, de méretben nagyobb a most akciós Asus MG279Q, amihez szintén jár a Doom. A 27 hüvelykes IPS (AHVA) panelen 2560x1440 pixel sorakozik, és itt sem hiányzik a FreeSync. Megkapjuk a fejlett, magasságában állítható és portré módba fordítható állvány, a kis hangszórókat és az USB 3.0 csatlakozókat is. Az Asus MG279Q három év garanciával 185 900 forint ellenében vihető haza.

Vezeték nélküli, Wi-Fi hálózatoknál gyakran előfordul, hogy a lefedni kívánt terület egy részén sehogy sem tudunk normális hálózatot teremteni; ilyenkor jön vagy a csúnya és gyakran fúrást-faragást, vakolást maga után vonó Ethernet kábel fektetése, vagy jobb esetben Powerline segítségével az elektromos hálózatot is kihasználhatjuk adatátvitelre. Ma már vannak egész fürge Powerline megoldások, amelyek a HomePlug AV2 szabvány révén 1 Gbps-os elvi és a legjobb Wi-Fi képességeit elérő, 400-500 Mbps-os gyakorlati tempóra képesek. Ilyen például a Tenda P1002P két adapterből álló készlete, aminek két extrája van. Az egyik, hogy átmenő csatlakozós, tehát van rajta egy konnektor dugalj, a másik pedig, hogy nem egy, hanem két Gigabit Ethernet portot tettek rá. Vételára a hasonló tudású eszközökhöz képest korrekt, 21 380 forint.

Bár nem ilyen elegánsan, de lényegesen olcsóbban is megoldható a vétel nélküli pontok eliminálása: bevethetjük például a Tenda FH303D Wi-Fi routerét is. A három vaskos, 5 dBi-s antennával ellátott, két adatfolyamos, n-es router tud ismétlő módban is működni: felveszi hálózatunk jelét, majd továbbítja. Vezetékes Ethernettel is hálózatba köthető, például az imént említett Powerline adapterekkel, de az erre szolgáló portjai sajnos csak 100 Mbps-ot tudnak. Cserébe viszont olcsó a készülék, 7010 forintba kerül.

Házak és egy érdekes apróság

Bár nem új keletű márka a házak és tápok világában, a HEC/Compucase vállalathoz tartozó Cougar csak az utóbbi években kezd teret nyerni a hazai piacon. A Foramax Computers nemrégiben vette fel termékpalettájára a Cougar elsősorban játékosokat célzó házait. Legolcsóbb modellje, az Archon egy jól felszerelt miditorony. Rácsos előlapján a két nagy meghajtóhely és egy USB 3.0 csatlakozó, ami érdekes, belül a vörös alaplaptálca és merevlemeztartók keltik fel a figyelmet, amelyek jól látszanak a hatalmas plexi oldalablakon keresztül. Grafikus kártyából akár 310 mm-es, processzorhűtőből legfeljebb 165 mm magas fér be ebbe a 12 460 forintos házba.

Hozzávetőleg kétszer ennyibe kerül a Cougar MX500, ami 475 mm-es magasságával és 5 mm-rel nagyobb mélységével már a nagyobb miditornyok közé tartozik. Előlapján eggyel több nagy meghajtóhely és USB 3.0 port sorakozik, belülre pedig akár hét merevlemezt is tehetünk, amiből négynek a tartóját 3,5 hüvelykről 2,5 hüvelyre is átállíthatjuk. Sőt akár ki is vehetjük őket, ilyenkor bőséges, 410 mm-es teret kapnak a grafikus kártyák. Processzorhűtőből 170 mm-es a legmagasabb, ami még befér, felülre pedig akár 200 mm-es ventilátort is tehetünk. A Cougar MX500 vételára 24 700 forint, és ugyanennyibe kerül oldalablakos változata is.

Az egyre divatosabb, Mini-ITX alaplapos, kis PC-k területén is kínál alternatívát a Cougar. A QBX Kaze a nagyobb apróságok közé tartozik, 180 mm széles, 299 mm magas és 386 mm mély, így kellően tágas ahhoz, hogy ne kelljen az alkatrészeket túlzottan összenyomorítani, sőt akár 240 mm-es radiátor is elfér benne, bár csak egyetlen ventilátorral. A processzorhűtő maximális magassága elég korrekt, 105 mm, miközben befér akár 350 mm-es grafikus kártya és 140 mm hosszú ATX táp. Merevlemezeknek egy 3,5 hüvelykes és négy 2,5 hüvelykes helyet alakítottak ki, és még egy vékony optikai meghajtót is betehetünk. A Cougar QBX Kaze-ért 20 370 forintot kell kifizetni.

Érdekes kis apróság a Typhoon TyAlarm nevezetű eszköz, ami egy apró, LEGO kockára hasonlító eszköz, ami telefonunkkal Bluetooth 4.0 kapcsolatot létesít. Amikor kikerül a telefon pár méteres hatótávolságából, akkor beállítástól függően vagy a telefon, vagy a kis kütyü jelez (csipogással). A feledékeny emberek például beletehetik a pénztárcájukba, és akkor szól majd a telefon, hogy éppen a tárca otthon felejtése történik. Olyan módba is kapcsolhatjuk, hogy az elveszített tárgy csipogással jelezze, merre találjuk, Apple telefonokkal összekötve pedig a kamera távkioldására is használhatjuk ezt a 6500 forintos apróságot.

Dell notebookok

Múlt héten a Dell Latitude sorozatának alsó és középkategóriás, Skylake processzoros képviselőivel foglalkoztunk, most a felső kategóriába lépünk. Ezt a hazai piacon egyelőre a vékony, Latitude 7000-es széria képviseli, a vaskosabb hatezresek frissítésére még várni kell egy kicsit. A Skylake processzor mellé némi formai áttervezést is kaptak a gépek, módosították a magnéziumötvözetből készült gépházat, amibe szebben integrálták a szigetes billentyűzetet, a fedél pedig a csúcsverzióknál szénszálas műanyag. A 14 hüvelykes Latitude 14 7000 új változata négyféle képernyőfelbontással kapható: az alap 1366x768 pixeles mellett van 1600x900-as, 1920x1080-as, sőt 2560x1440-es is, utóbbihoz jár a mintás, szénszálas fedél, ráadásul érintésérzékeny és Gorilla Glass védi.

Idehaza két erős közepes konfigurációt találtunk az E7470 számmal kódolt Latitude 14 7000-ből. A Core i5-6300U processzorral, 8 GB DDR4 memóriával, 128 GB-os SSD-vel, Full HD kijelzővel és 55 wattórás akkumulátorral jellemezhető összeállítás Windows 7/10 Pro operációs rendszerrel és három év garanciával 448 190 forintba kerül. Ha szeretnénk tágasabb, 256 GB-os SSD-t, akkor 468 590 forintot kell kifizetnünk.

Megújult a Latitude család alatt elhelyezkedő Vostro is. Az irodába szánt, vékony Vostro 14 5000-es egész csinos lett, az XPS konzumer csúcsmodellek letisztult formavilágából merít, és úgy tűnik, megkapta ezeknek a gépeknek a billentyűzetét is. Ezúttal is 15 wattos TDP fogyasztási értékű Intel Skylake processzorokat vetettek be, de csak DDR3 memória került melléjük. A 14 hüvelykes kijelzőből az alap 1366x768 pixeles mellett van IPS paneles, Full HD-s is. Meghajtására az Intel IGP-n túl GeForce 930M-et is beszereltek. A mindössze 18,5 mm vastag és 1,66 kilogrammos laptopnak 43 wattórás az akkumulátora.

Sokféle konfigurációban elérhető az új Dell Vostro 14 5000, a legolcsóbb ára kétszázezer forint alatt maradt. Core i3-6100U processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel, GT 930M-mel és Linux operációs rendszerrel, illetve a Dell hagyományos, hároméves garanciájával 186 090 forintot kóstál, ugyanez a konfiguráció Windows 7/10 Pro operációs rendszerrel 214 690 forintért vihető haza. Picivel drágább, 215 990 forintba kerül a Core i5-6200U-val, 8 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel, GeForce 930M-mel és Linuxszal ellátott konfiguráció, 238 890 forintért pedig megkaphatjuk ugyanezt a gépet Core i7-6500U lapkával.

rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés