LG BH8220B, a sokoldalú kompakt házimozi

Teljesítmény, megszólalás

A technikai specifikációk szerint az 5.1-es rendszer csatornánkénti maximális teljesítménye 180 watt, amihez még hozzáadódik a mélysugárzó 200 wattja, azaz összesen 1100 wattos összteljesítményről beszélhetünk. Legalábbis elméletben, hiszen az nem valószínű, hogy egy ilyen termék átlagos körülmények között, hosszú távon hozza ezeket az értékeket. De erre igazából nincs is nagyon szükség, hiszen egy átlagos méretű lakásban, házban, nappaliban ezt nem is lehetne kihasználni. Egy moziszobával már nyilván más a helyzet, ám oda viszont valószínűleg nem kompakt házimoziszettet építenek be.

Egy ilyen termék megszólalásának értékelése alapvetően szubjektív dolog, így leginkább a hibákat érdemes vizsgálni. Szerencsére azokból itt gyakorlatilag semmi sem jelentkezett a rövid tesztidőszak alatt. A hangszórók nem rezonálnak, nem ciceregnek, és a búgást is mellőzték szerencsére.

A modell normális beállítások és a hangfalak ésszerű elhelyezése mellett tisztán és szépen szól. A mélynyomó basszusaival sincsen semmi a probléma, az összhatás kellően erőteljes, a dinamika sem hiányzik belőle. Korábban az LG próbálkozott vezeték nélküli adatátviteli technológiákkal, elsősorban a mélynyomóknál, azonban ezt a megoldást érte némi kritika, így nem túl meglepő módon visszatértek a hagyományos, kábeles módszerhez. Természetesen a hangminőség nem mérhető az ultra felsőkategóriás, olykor valóban kézzel készített, ám százezrekben, akár milliókban mért hangrendszerekéhez. Azonban nem is azok vetélytársának szánják a BH8220B-t, ami szerencsére az árán is meglátszik. Arra, amire kitalálták, tökéletesen megfelel.

A felhasználó teljesen saját igényeihez szabhatja a magas és mély hangok arányát, viszont ha ezzel nem kíván vacakolni, akkor rábízhatja magát az előzetesen beprogramozott beállításokra. Ezekből összesen nyolcat pakoltak a kínálatba, és már nevükben (például: Beszédjavítás, Bass Blast, Loudness stb.) is jelzik, hogy milyen típusú tartalmak mellé szánja őket a gyártó, de a felhasználói kézikönyvben részletesen is lehet róluk olvasgatni.

Ide is bekerült extraként a cég egyik saját fejlesztéseként aposztrofált 3D hanghatás funkció, amit azonban hiába aktiváltunk, nem lett tőle semmi sem "háromdimenziósabb". A hangszinkron módosításának ellenben van értelme, mégpedig akkor, ha a kép és a hang elcsúszik egymáshoz képest, hiszen ennek segítségével korrigálható. A dinamikakompresszió, azaz a DRC is aktiválható, tehát csökkenthető a leghangosabb és leghalkabb részek hangereje közti különbség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés