Hirdetés

Google keresési toplista, drónadó, Skylake tuning szorzózárral

Toplisták, meghátrálás és felvásárlás

Novemberben döntött úgy a Microsoft, hogy visszavágja a OneDrive szolgáltatásban elérhető tárhely mennyiségét, mivel a vállalat szerint néhányan erősen túlhasználták az online tárhelyet. A kirobbanó közfelháborodásnak meg is lett az eredménye, a redmondiak bejelentették, hogy bár korlátlanságot már nem ígérnek a jövőre nézve, aki 1 terabájnál több helyet foglal, még egy évig megtarthatja adatait. Azok, akiknek az ingyenes csomag megkurtításával volt bajuk, egy évig ingyen használhatják a fizetős, 1 terás szolgáltatást. Sőt, akik a régi ingyenes 15 GB plusz 15 GB (kamerabónusszal) csomagban voltak, megtarthatják a 30 GB-ot, amennyiben igényüket január végéig jelzik a vállalatnál.

Hirdetés

Az Amerikai Egyesült Államokban regisztrációhoz kötik a vezető nélküli repülő egységek működését, és egyfajta drónadót vezetnek be. A regisztráció során az ügyfél azonosítószámot kap, amit fel kell ragasztania a gépére. Folyamatonként 5 dollárt kell érte fizetni, vagy úgynevezett flottaregisztrációra is lehetőség van, viszont ezzel nem élhetnek a boltok, hiszen értékesítéskor az új tulajdonos azonosítójára kell cserélni a számot.

Európában sem állt meg teljesen az élet néhány nappal karácsony előtt, a német igazságügyi miniszter büszkén jelentette be, hogy megállapodtak a Facebook, a Google és a Twitter képviselőivel. A cégek azt vállalták, hogy a gyűlöletkeltésre alkalmas tartalmakat azok bejelentésétől számított 24 órán belül törlik.

Az idei év két internetböngészőtől volt hangos: egyrészt a Microsoft által fejlesztett Edge került a sajtó kereszttüzébe, illetve a Vivaldira keresztelt új szereplő keltett nagyobb lelkesedést. A Vivaldi Beta 2 tegnap jelent meg, számos kisebb-nagyobb javítást, illetve új funkciókat is elérhetővé téve. A tervek szerint az első stabil verzió jövő év elején érkezhet.

A Google idén is elkészítette keresési statisztikáit, a havi 100 milliárd lekérésből leggyakrabban választott keresőszavak mindig izgalmasak, most sincs ez másképp. Külön kategóriákra bontva is van lehetőség megtekinteni a toplistákat, ezekből válogattunk. Bár jócskán le van maradva, azért a DuckDuckGo is nagyot lépett idén, a felhasználói követésről lemondó cég egy év alatt elérte a 3,25 milliárd kérést.

A Deloitte is készített statisztikát, ők Európa, a Közel-Kelet és Afrika 500 legerősebb vállalatát gyűjtötték össze, melybe 5 magyar cég is belefért. Sőt, közép-kelet-európai régiós harmadik helyet is szereztünk a szallas.hu révén, ami összesítésben a 70. helyre sorolt minket.

Bár ezen a listán nem szerepelnek, a szellarátor típusú fúziós kísérleti berendezés (Wendelstein 7-X) 10 kamerás, intelligens videós megfigyelő szettjét magyarok fejlesztették és szerelték össze Németországban. Az áttekintő képek mellett nagyon fontos funkciója van a rendszernek: képes egyes kritikus területek monitorozására, illetve az adatok valós idejű feldolgozására is. Az eredményeket ezután eljuttathatja más rendszereknek, mint például a berendezés vezérlőrendszerének, amely a kameraképek alapján szükség esetén biztonsági leállást tud végrehajtani.

A Joomla sosem tartozott az igazán biztonságos rendszerek közé, mégis sokan használják moduláris felépítése és egyszerű testreszabhatósága miatt. A héten egy újabb durva hibát találtak, amit már a hackerek is ismernek. A 2008-as 1.5-ös verzió óta létező rést a 3.4.6-os kódsorokban javították, illetve a régi variánsok is kaptak némi foltozást.


[+]

Karácsonyi ajándékkal lepte meg magát a kínai óriásvállalat, a Tencent: bejelentették, hogy  többségi tulajdonosból kizárólagossá válnak a Riot Games felvásárlásával. Az ázsiai régió második legnagyobb cégcsoportja így még nagyobb befolyással bír az eSport és az online (illetve mobilos) játékok piacán, érdemes lesz figyelni, merre mennek tovább.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés