Húsvéti hardverkínálat

Tuningosoknak, játékosoknak



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Nem csak léghűtéses, hanem folyadékos processzorhűtők terén is megkeseríti konkurensei életét a DeepCool kiváló ár/teljesítmény mutatójú termékeivel. Maelstrom családja az egyszerűbb, készre szerelt, kompakt megoldások közé tartozik, amit valószínűleg egy OEM gyártó kínálatából választották, bár léghűtők terén van saját gyártókapacitása is a DeepCoolnak, így részben lehet saját gyártmány is. A hazai kínálatban a háromtagú termékcsalád két nagyobb modelljével találkoztunk.

A Maelstrom 120 hűtőbordája 27 mm vastag, amivel a vékonyabb, kis helyigényű modellek közé tartozik. Gyárilag egy piros lapátos ventilátor jár hozzá, ára pedig 22 810 forint. Komolyabb jószág a DeepCool Maelstrom 240, aminek nevéből is sejteni lehet, hogy (oldalankét) két 120 mm-es ventilátort fogad. A borda vastagsága ezúttal is 27 mm, a szett pedig két levegőmozgatóval 31 420 forintot kóstál.

Láttunk már sokféle nagy gamer headsetet, de a Roccat Kave XTD 5.1 Analog nem csak nevének bonyolultságával, de méretével és tudásával is felülmúlja a többségüket, ugyanis valódi 5.1-es rendszerről van szó. A headset hatalmas fülhallgatóiban oldalanként három hangszóró lapul, nem is akármekkorák: kettő 40 mm-es szólaltatja meg a hangok többségét, a harmadik, 30 mm-es pedig a basszusok rezgéséért felel. A hozzá mellékelt távirányítón külön állítható a középső és első hangszórók ereje, illetve váltani lehet játék és mozi mód között, ami a magas tartomány megszólalási irányát kapcsolja át. Természetesen mikrofonja is van a Kave XTD 5.1 Analógnak, ami egy mozdulattal lecsatlakoztatható, a végén LED jelzi, ha lenémítottuk. A hatalmas, komoly tudású Roccat füles vételára nagyjából 36 000 forint.

Játékosok körében ismert márka a Razer is, amely mostanában igyekszik meglovagolni az okosórák és karperecek divathullámát is. Nabu X néven kínálják egyszerűbb és 14 940 forintos árával olcsóbb megoldásukat. A szokásos mozgásérzékelő van benne, amivel lépést, elégetett kalóriát és alvási ciklust lehet nyomon követni, vibramotorja pedig értesítéseket küld Android vagy iOS alapú készülékünkről. A többi hasonló terméktől néhány apró extra különbözteti meg, például beállítható, hogy milyen értesítésre (hívás, SMS, közösségi stb.) melyik villanjon fel színes LED-jei közül, megérintve a felületet pedig segítségükkel jelzi, hogy milyen távol vagyunk még a Nabu X appjában kitűzött cél (például százezer lépés) elérésétől. Ügyes közösségi trükk, hogy a Nabu X-ek egymás közelében ki tudják cserélni adataikat, például viselőik egy érintésre Facebook ismerőssé válhatnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A szórakoztatóelektronika tavaszi zsongása

    Különleges tévék, olcsó tévék, DVB-T megoldások és sok más a nem szokványos témájú Pályában.

  • Friss hardvert tessék!

    Sok memóriás grafikus kártyákat, hatalmas monitorokat, adattárolókat és mobil érdekességeket válogattunk össze.

  • Új hardverek májusra

    Hűtőket, házat, e-könyv olvasókat, okosórákat, hordozható eszközöket és sok mást kínálunk a hazai boltok választékáből.

  • Aktuális hardverújdonságok

    Szokatlan monitor PC-ket, játékos apróságokat, mobil eszközöket és más érdekességeket mutatunk be.

Előzmények

Hirdetés