Luxusnapágy, drága és olcsó GeForce, terjedő 4K

TGIF: 3D ceruza, mini tornádó, luxus napágy

Az amerikai Hammacher Schlemmer eddig is jó pár fura termékkel jelentkezett, elég csak mondjuk a repülő biciklire, a horkolásgátló párnára vagy az öntisztító macskaalomra gondolni. A cég különleges készülékeinek kínálatát egy újabb agyament masinával bővítette a Desktop Tornado személyében. Mint ahogyan neve is elárulja, ez a holmi arra hivatott, hogy egy mini szélvihart produkáljon az unatkozó felhasználó íróasztalán.

Ehhez nem kell mást tenni, mint beleönteni némi vizet az alján található tartályba, bedugni a konnektorba, majd bekapcsolni. A vizet az alvázra szerelt hat ventilátor elporlasztja, majd csinos felhőt varázsol belőle, amely a levegő spirál alakú mozgásának köszönhetően úgy néz ki, mintha egy mini tornádó tombolna. Ráadásul nem is rejtették a kis szélvihart semmiféle védőfelület mögé, így az ember bele is nyúlkálhat a közepébe. A 4,7 kilogramm súlyú, 45,7 x 36,8 x 31,8 centiméteres készülék tíz percig képes egyhuzamban működni, utána pihentetni kell. Ára 300 dollár, azaz körülbelül 67 000 magyar forint.

Ennél egy fokkal többe, egészen pontosan 4000 dollárba, azaz mintegy 880 000 forintba kerül a cég medencék mellé szánt szórakoztató és regenerációs központja. Az első pillantásra az átlagosnál kicsit masszívabb napágynak tűnő szerkezetre építettek két napelemet, amelyek a háttámla és a napernyő mozgatásához szükséges energia beszerzéséért felelősek, nehogy már szegény, a medencéből épp kimászott felhasználónak ilyesmivel kelljen terhelnie magát.

Ezen kívül az ily módon feltöltött akkumulátor segítéségével hozható működésbe az integrált Bose hangrendszer, amelyre a zeneszámok Bluetooth vagy USB kapcsolaton keresztül is eljuttathatóak. Emellett még a különféle hordozható eszközök töltése is megoldott az USB porton keresztül, és arra is képes, hogy finom vízpermettel hűsítse a benne pihegő szerencsés flótást.

A manapság egyre népszerűbb animgifekben rejlő potenciált próbálják kihasználni egy kickstarteres projekt, az Otto elindítói. Egy olyan hagyományos, némiképp retró hatású fényképezőgépre emlékeztető készüléket álmodtak meg, amely egyetlen gombnyomással képes pár másodperces mozgóképek létrehozására, azok effektezésére, majd továbbítására vezeték nélküli úton vagy USB-n keresztül bármilyen egyéb eszközre. Onnan pedig a fájl már könnyedén feltölthető, elküldhető a közösségi oldalakra, blogokra, azaz bárhova a világhálón.

A készülékbe egy Broadcom BCM2835 SoC-kal (700 MHz ARM 11 processzor, VideoCore IV GPU) ellátott Raspberry Pi miniszámítógép került, amely a képfeldolgozásért felel. Építettek bele adattárolásra szolgáló 4 GB flash memóriát, és egy 5 megapixeles 1/4"-es CMOS szenzorral látták el. Hagyományos fényképezőgépként és videokameraként is használható, hiszen képes 2592x1944 felbontású állóképek, valamint akár Full HD felbontású videók készítésére is, azonban utóbbinál be kell érni másodpercenként 30 képkockás rögzítési sebességgel. Amennyiben ez nem elég, akkor ez megduplázható a 720p mód kiválasztásával. Ha valaki hozzá szeretne jutni egy ilyen masinához, annak 200 dollárral, azaz kb. 45 000 forinttal kell beszállnia támogatásként. A jelek szerint egyébként össze fog jönni a szükséges 60 000 dollár, hiszen már csak 2800 hiányzik ehhez, és még van szűk három hét a kampányból.

Mi is kipróbáltuk tavaly az IFA egyik mellékrendezvényén bemutatott 3Doodler "varázsceruzát", amellyel a viszonylag egyszerűen lehet rajzolgatni a térben. Nem sokat kellett várni arra, hogy élelmes cégek lekoppintsák az ötletet, és ma már a kevésbé innovatív, viszont érdekes és kedvező árú termékeiről elhíresült Chinavasion kínálatában is megtalálható egy ilyen jellegű masina.

A 80 dollárba (~18 000 forint) kerülő készülék orrából egy 0,4 milliméteres lyukon keresztül áramlik a 160-230 fokra felhevített, lágy műanyag, amely aztán a levegőn kihűl és megszilárdul. Súlya 65 gramm, ami még elviselhető tömeg, de egy idő után biztos, hogy fárasztóvá válik a használata. Beépített akkumulátorral nem rendelkezik, így működtetéséhez muszáj a hálózati áramforráshoz csatlakoztatni.

Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!

Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.

Abu85, Daywalker, elefant, Kalandor, MLaca, rudi

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Hirdetés