CES-mix, 3D ételnyomtató, mémes flipper

TGIF: titokpendrive, ételnyomtató, mémflipper

Első pillantásra csak egy jól sikerült, állítólag Leonardo Da Vinci munkái által ihletett dizájnnal felvértezett hordozható adathordozónak tűnik a Cryptex. Ám ennél sokkal többet kínál a 16 GB tárolókapacitású fém pendrive: adatainkat mechanikusan védi.

Ugyanis bedugható egy számzáras tokba, és a pendrive-hoz csak akkor lehet hozzáférni, ha valaki tudja az öt számjegyből álló kódot, vagy esetleg ha van egy flex nála kéznél. A 36 dollárba, tehát körülbelül 10 000 forintba kerülő eszköz tokját egyébként úgy alakították ki, hogy legyen hely benne egy papírcetlinek is. Jár mellé egy igényes bőrtok és egy selyem törlőkendő is.

Ma már jó néhány olyan távirányítós játékautó van, amely okostelefonnal vezérelhető. Az Anki ezt a koncepciót gondolta tovább, és a közelmúltban piacra dobta a legújabb fejlesztéseket tartalmazó verziót, amely a Starter Kit névre hallgat. A járgányok mellé egy speciális pályát is készítettek, amelyen rengeteg érzékelőt helyeztek el. Ennek köszönhetően a vezérlőszoftver folyamatosan "tudja", hogy az ellenfelek pontosan hol helyezkednek el, így képes arra is, hogy rögzítse a célba érkezés pontos sorrendjét.

Ezzel még nincs vége, hiszen ennek megfelelően a játékosok pontokat kapnak, amivel fejleszthetik az autóikat. Például virtuális fegyvereket szerelhetnek rájuk, amelyekkel kipörgethetik, akadályozhatják ellenfeleiket. Tehát ha valaki mondjuk egy ágyút rak az autójára, és sikerül "kilőnie" a vetélytársát, akkor a program olyan utasításokat ad annak a járműnek, ami miatt az úgy fog viselkedni, mintha tényleg belecsapódott volna egy lövedék. Sőt arra is mód nyílik, hogy ha nincsenek barátok a közelben, akkor a mesterséges intelligencia ellen szálljunk versenybe, ráadásul még a nehézségi fokozat is megadható. A 150 dollárt (kb. 40 000 forintot) kóstáló csomag két autót, az akkumulátorokat, a töltőkábeleket, a kerékpucolót és persze a pályát is tartalmazza. Természetesen egyszerre kettőnél több kocsi is a pályán lehet, hiszen opcionálisan megvásárolhatóak további autók, amelyek ráadásul eltérő tulajdonságokkal bírnak.

Korábban mi is beszámoltunk arról a házi koktélkeverőről, amibe csak be kell önteni a kívánt alapanyagokat, kiválasztani a megfelelő receptet, a maradék munkát meg rábízni a masinára. A spanyol Natural Machines még ennél is tovább ment, hiszen Foodini elnevezésű szerkezetük nem más, mint egy speciális 3D nyomtató, amellyel ételek készíthetőek.

A hozzávalókat rozsdamentes acél kapszulákban kell belehelyezni, és a színes LCD kijelző segítségével megadni, hogy pontosan melyik finomságot is szeretné az ember, és csak várni, amíg el nem készül. Egyelőre még prototípus fázisban van a termék, de hamarosan a boltokba kerülnek az első példányok, várhatóan 1000 dolláros, tehát mintegy 270 000 forintos áron. A képek alapján egész életképesnek tűnik a dolog, és még a tesztalanyok is arról számoltak be, hogy teljesen rendben volt az ételek íze és állaga, vagyis még simán lehet, hogy ez lesz a következő nagy durranás a konyhában.


Nyomtatott kaja

Az angliai székhelyű Liberty Games többek között különleges, tematikus flipperek gyártásával foglalkozik. A kínálatukban például megtalálhatóak az Indana Jones, Addams Family, Pókember, Vissza a jövőbe című filmekből ismert motívumokat, szereplőket felhasználó masinák, de van Metallica-dizájnos vagy WWF pankrációs gépük is.

A portfólió hamarosan egy olyan darabbal bővül, amely az internetes mémeknek állít emléket. A Raspberry Píre épülő, retrós kialakítású eszközön ott vigyorog többek között Doge, Grumpy Cat, Nyan Cat vagy épp Sean Bean. Sőt egy beépített LCD kijelzőn folyamatosan pörögnek a különféle mémekkel kapcsolatos vicces (vagy annak szánt) képek és videók. Az árát egyelőre még nem sikerült kideríteni, de biztos, hogy rengeteg pénzbe fog kerülni, hiszen a cég a többi hasonló flipperéért 2-3 ezer fontot (800 000 - 1 600 000 forintot) kér el.

Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!

Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.

Abu85, Daywalker, elefant, Kalandor, MLaca, rudi

Azóta történt

Hirdetés