Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    sziasztok!

    kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy a jelenlegi eszközláncomnak hol vannak a leggyengébb pontjai. nem törekszem ultrahighend hangzásra, inkább csak érdekelne, mi az, aminek a cserélésével legtöbbet nyerném.

    a lejátszásért egy ismeretlen kínai gyártmányú Allwinner A20 alapú médiadoboz felel. linux-szal egyelőre nem bírtam életre kelteni, úgyhogy Android megy rajta, amire rátettem egy XBMC-t (Gotham). az XBMC WiFi-n keresztül NAS-ról veszi a zenét. egy prosztó 1.5m-es HDMI kábellel van összekötve az erősítővel, ami egy Pioneer VSX-329K, és ebből következően az erősítő DAC-ja csinálja a D/A konverziót. a hangfalak nem érdekesek, mert azok úgyis rövidesen cserések lesznek.

    nyilván a fentiekből könnyű célpont az A20-as - ott arra is kíváncsi lennék, ha valakinek van rá érkezése, hogy melyik része fájdalmas (SOC, csatlakozó, operációs rendszer, lejátszó, etc). meg bármi egyéb kommentet is szívesen veszek :)

    előre is köszi!
    g

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    @Polllen, @Patice, @Mezga Aladár:
    köszönöm a válaszokat, van benne némi meglepetés, úgyhogy érdemes volt kérdezni :R

    jogos a felvetés a hangfalakkal, de sajnos nem tudom még, mit fogok venni - még bele sem ástam magam a dologba. valahol 50-100e között gondolkodom (azaz a vége minden bizonnyal 100-150e lesz :DDD ), ár / értéktől függően 2.0 vagy 2.1.

    kérdés: az erősítőt magát is gyengének látjátok, vagy elsősorban a DAC-ra irányul a "kritika"?

    az A20-asra egyelőre egy pre-built lubuntu disztrót próbáltam rá, az nem indult el - a további lépések munkaigényesnek tűnnek, úgyhogy jól jött a megerősítés, hogy azzal érdemes foglalkozni :) filmre amúgy egyelőre nem akarom használni.

    WiFi: okoz szerinted minőségbeli degradációt is, hogy a WiFi eszi a CPU-t?

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Mezga Aladár #933 üzenetére

    hát, az A20 éppen nem egy rakéta, viszont mivel kétmagos, gondolom, a WiFi stack csak az egyiket zabálja le. persze, ha egy izmos kodek használná mindkettőt, akkor ez probléma (nem tudom, a FLAC dekóderek mennyit esznek), úgyhogy a linux projekt után valamit kitalálok erre is - UTP csati van a közelben, ugyan foglalt(ak), de legfeljebb veszek egy harmadik switchet is :D
    jelenleg amúgy ez nem gond - szerintem az XBMC becache-eli a lejátszandó zenét, mert amikor a Yes egyik 20 perces opuszát hallgattam múltkor, akkor a NAS közben elment aludni :)

    (#932) Polllen: köszi, megjegyzem.

    (#934) Patice: a linux tippeket köszi, ezekkel fogok kezdeni, amint lesz egy kis időm.
    az erősítő dilemma volt, amikor megvettem, de a jelen áron volt értelme, mert ha lecserélem, akkor a családban jó lesz másnak - fejhallgatóval amúgy egészen normálisan szól, hangfalakkal pedig majd meglátom. meg a dedikált DAC úgyis előbb jön :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák