Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz DarkByte #445 üzenetére

    Nekem eddig Kínából jöttek a cuccok (egy sem akadt fenn, igaz a legdrágább a Gateway volt a maga ~30 dollárjával), de a Lurdys Xiaomi bolt abszolút versenyképes az áraival, úgyhogy egyre több dolgot onnan szerzek be (sajnos pont az okosotthonhoz szükséges cuccok nem nagyon vannak még(?) fent). Ez gondolom azért van, mert a kínai és az EU-s cuccok nem annyira kompatibilisek (na nem HW/SW oldalról, hanem a GDPR és társai miatt), ezzel pl. a robotporszívónál lehet csúnyán szembesülni (az itthon hivatalosan forgalmazott nem működik a kínai régiós beállításokkal, de a gateway és az összes hőmérő, érzékelő meg csak a kínaival megy). Esetleg érdemes megkérdezni a boltban, hogy az általad említett cuccokat fogják-e forgalmazni, gyanúsan nem, szintén a feldolgozott adatok mennyisége és típusa miatt.

    EU raktárban néha szoktak lenni amúgy ezek a cuccok, érdemes követni a releváns fb-csoportokat emiatt.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák