Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • vhw

    addikt

    válasz đe$|re #21797 üzenetére

    Mert a valosagban ha valami atment a pancelon akkor vege volt a jateknak, itt meg HP-t lovoldozgetunk egymasrol.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • Trashfan

    csendes tag

    válasz đe$|re #21797 üzenetére

    Ez az, ezt nem értem én. Baromi erős löveg volt, a standard német járgányokon csak a 88Mmm Kwk L/71 volt erősebb, amit ugye a Királytigris meg a Jagdpanther használt. A Jagdtiger ágyújától most tekintsünk el.
    De az is vicces, hogy az IS 122mm-es D25-ös ágyúja nyújtott olyan teljesítményt a valóságban. Ennek ellenére meg a játékban nem kicsit erősebb a D25.....Na mindegy, csak, ha már csinálnak egy ilyen játékot, miért nem legalább nagyjából reális módon csinálják meg egymáshoz képest a járgányokat.

  • Iron Funeral

    őstag

    válasz đe$|re #21797 üzenetére

    Akartam írni, hogy az AP lőszernek tényleg csak 138mm volt az átütése... egy 30°-ban döntött páncéllemezre :) Ez a bibi, hogy az összes 75 és 88mm ágyúk átütését ily módon implementálták a játékba. Pl. olvastam elemzést arról, hogy a 75mm L/48 jellemzői eléggé hasonlítottak az amerikai 76mm ágyúra itt a játékban mégis több mint 20mm az átütésbeli különbség (106 vs 128mm) amit nem indokol semmi. Reálisan a különbség kb. 2-4mm lenne a 76os javára. De a 88mm L/56 illetve a 75mm L/70 22-26mm-el vannak elmaradva a valós értékektől(már ha a 0° döntést vesszük figyelembe amit más ágyúk használnak, a 88mm L/71 legjobb tudomásom szerint 237mm átütéssel rendelkezett). Ami érdekes az az indoklásuk amiért ezt a rendszert használják, ugyanis a németek a fent említett 30° döntést alkalmazták és az átütési kritérium 50%-volt (a háború utáni tesztek 100% hatékonyságot mutattak természetesen) amíg a szovjetek 0° és 75% hatékonysági módszertannal dolgoztak. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a "hegyes" német lőszerek nem voltak túl hatékonyak a döntött páncélzat ellen (javarészt háború utáni feature), pl. IS-3 hullt(120mm@60°) nem tudta átlőni az L/71 de a 220mm vastag tornyot igen :)

    (#21858) psycroptic: high tier arty splash radius így is van 10m :) A prémium ammo T92 splash például 13,x méter.

    [ Szerkesztve ]

    Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

Aktív témák