Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz #93173760 #2737 üzenetére

    "Sima routernek a csatlakozója megegyezik ezzel?"
    Nincs olyan, hogy 'sima' vagy általános routercsatlakozó. A csatlakozó típusát ugyanis routere válogatja. Nagyjából a következők szoktak előfordulni: RP-SMA (olyan antennát linkeltél), RP-TNC, nem eltávolítható antenna (nincs csatlakozó, fixen szerelt, esetleg belül a nyákján van valami mini - például U.FL - csatlakozó a vékony pigtail kábelhez, amely az antenna felé vezet). A futottak még kategóriában esetleg előfordulhat egyéb extra csatlakozótípus is.
    "Szerintetek egy sima antennához képest mekkorával lesz nagyobb a jelszint?"
    Az előző pár hozzászólásban is említettem, hogy ez az antenna akkor sincs 16 dBi nyereségű, ha azt írták rá. Ennek igen egyszerű oka van: ekkora nyereségű körsugárzó 2,4 GHz-re nem létezik. Beltérre szánt típusoknál, kezelhető méretben nagyjából 7..8..9 dBi a hihető nyereség. Amit belinkeltél, legfeljebb ez a kategória lehet, a megadott nyeresége egyértelműen nem igaz.
    "Ugye elvileg az alap antennák 5 dbi sek."
    Nem, az alap 2,4 GHz-es router / kliens antennák sima félhullámú dipólusok, 2 dBi körüli nyereséggel. Többek közt egyes TP-Link eszközökön virít gyárilag 5 dBi-s antenna, de nem ez az általános.
    "Illetve mekkora távolságot nővel az eredetihez képest.A lakásban kellene kicsit nagyobb hatótáv."
    A hatás a gyakorlatban előre megjósolhatatlan, aminek a fő oka, hogy a zárt térbeli - nehezen számítható - viselkedés erősen környezetfüggő, a falak (anyag, vastagság) és a tereptárgyak, bútorok miatt. Az is tény, hogy antennacsere után a nyereség és azzal az EIRP-érték illetve a vételi érzékenység növekedése az említett okok miatt nem lehet eget verően nagy érték, legfeljebb 5..6 dB. Szabad, akadálymentes térben 6 dB teljesítmény- (vagy EIRP-) növekedés nagyjából kétszeres hatótávot eredményez, de beltéren az akadályok csillapítása ennél lényegesen nagyobb érték lehet, illetve a nyalábolás / irányhatás növekedése az akár többszörös visszaverődések miatt azt eredményezi, hogy egy adott helyen a vételi jelszint növekedése nem lesz feltétlenül arányos az antennanyereség növekedésével. Vagyis puszta antennacserével nem igazán lehet ezt a csillapítást kompenzálni. A hatótáv drasztikus növekedésére, avagy csodára számítani nem szabad, esetleg az eddigi gyenge jelszintű helyeken ad valamivel jobb stabilitást egy nagyobb nyereségű körsugárzó.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák