Hirdetés

Aktív témák

  • kisger

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni, adott egy hálózat, gigabites ethernet, 5 géppel, 4 gépen Windows 2000Sp4, egy gépen windows xp sp2 és természetesen az összes javítócsomag felpakolva.
    A probléma az hogy az xp-s gépet nem tudom elérni a 2k-s gépekről. Megjelenik a számítógépek közt a munkacsoporton belül, viszont ha rá kattintok hogy elérjem a megosztásait akkor a következő hibaüzenet kapom:
    ''A hálózati elérési út nem található'' vagy ha hálózati meghajtóként próbálom csatlakoztatni és manuálisan begépelem az elérési utat akkor pedig ezt a hibaüzenetet kapom: ''A szemaforhoz rendelt határidő lejárt''.
    Az Xp-s gépről elérek mindent, saját megosztásait is látja internet is megy, VNC-zni is tudok viszont a többi gépről semmit nem tudok vele csinálni csak a gépek közt látom és pingelni tudom. :O
    Hálózati telepítés megtörtént,
    Varázsló is lefutott fájl és nyomtatómegosztás engedélyezve,
    tűzfal kikapcsolva,
    fix ip cím beállítva,
    tartomány nélküli hálózat van,
    munkacsoport azonos,
    gépnév, ip cím nem ütközik,
    ping működik,
    internet működik,
    vendég felhasználó aktív,
    megosztásnál korlátozás nélküli megosztás van beállítva.
    Kéne valami ötlet hogy ez mitől nem működik.
    Köszi

  • kisger

    csendes tag

    válasz kisger #1 üzenetére

    Megoldottam!
    http://www.kabelszatnet-2002.hu/~droland/!files/droland/windows/windowsxpsockfix.zip
    kicsomagol, lefuttat és műxik.

  • csibi826

    csendes tag

    Üdv.

    Win2008R2 AD vel van egy nem egyszerű problémám. Van fölvéve kb 25 user. Ha egy adott user-rel próbálok belépni úgy, hogy valamelyik karaktert a felh.névbe ékezetesre változtatom, a rendszer simán bejelentkezik, holott persze sose adtam meg ékezetes user nevet. Nem kéne hogy beengedje, de mégis megteszi. Miért lehet ez, valaki ötlet??

Aktív témák