Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz sgery #72810 üzenetére

    Sajnálatos módon nagyon sokan nyerészkednek különböző licenc kulcsokkal, ez alól nem kivételek a vírus kereső programok se. A slussz poén, hogy elméletileg azzal a céllal telepíted fel, hogy megvédjen különböző kartevőktől. Ennek ellenére különböző forrásokból telepítenek emberek biztonsági szoftvereket. Annyiból jó hogy ezt megírtad, mert így mindenki le tudja vonni a konzekvenciákat.
    Bármilyen vírus kereső program telepítése úgy működik hogy be regisztrálod magad az adott termék web oldalán, létre hozol egy fiókot, és azon belül vásárolod meg a szükséges licenc kulcsot. Ettől tisztább, átláthatóbb megoldás nincs.Kapsz egy emailt, abban benne van minden szükséges információ. Ebben az esetben jár termék támogatás. Személy szerint, én több alkalommal vettem fel velük a kapcsolatot, különböző problémákkal. Mindig segítőkészek voltak, és a hivatalos SLA időn belül mindig meg oldották a problémát. Ez ugyan így, elmondható a Microsoft Windows támogatásra is. Egy titka van, ki kell fizetni a licenc díjat. És nem kerülő utakon beszerezni az adott programot, vagy a hozzá tartozó licenc kulcsokat. És akkor nincs probléma, a termék támogatással.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz sgery #72876 üzenetére

    Igazából ezzel nincs gondom a Kasper részéről. Talán annyi, hogy ha már így tudják melyik kód honnan ered az aktiváláskor kiírhatnák, hogy Ön Mo-on van és egy Orosz promó kóddal próbálkozik, emiatt nem lesz támogatása (és fehérítés gyanánt fel is vehetnék a kapcsolatot, hogy kiderítsék ki élt vissza velük)
    Rosszul értelmezed, ha nem rendelkezel megfelelő legális úton beszerzett licenc kulcsal, gyakorlatilag szóba se állnak veled. Mert mondván nincs miről beszélni. De abban a pillanatban, hogy te igazolni tudod hogy valóban jogosult vagy a termék használatára, megváltozik a hozzá állás. Különböző licenc kulcsok vannak kint a világhálón, amit sok embere használ. Nyilván első dolga, hogy azt le ellenőrzi, ebben nincs semmi kivetni való. Sőt ha úgy nézed, hogy te rendelkezel 4db licencel, de valaki megszerzi tőled, és azt használja, akkor gyakorlatilag kizár a saját előfizetésedből. Nyilván ez egy extrém példa, de mint tudjuk van rá példa. Szóval, ebben a megközelítésben nagyon is helyes az eljárás részükről.

    Közben még levelezgetek velük, mint kiderült a Kaspert nem érdeklik a bányászós programok, sőt, támogatják ezeket, mivel a jövőben reklám helyett ezek fognak üzemelni - szerintük
    Tudomásom szerint nem sok ilyen vírus kereső program van, ami a bányászatot blokkolná. Addig amíg erre nem kapnak megbízást, vagy nem látnak benne üzletet, nem is fognak vele foglalkozni. Ugye már most is komplex biztonsági csomagjaik vannak. A bányászat blokkolás beintegrálása, további költségekkel jár. És ha az nem tudja vissza termelni a beinvesztált összeget, akkor ... Majd ha tömeges hiszti lesz, és sok botrány, akkor majd talán, éremben is foglalkoznak vele. Addig meg próbálják vissza szerezni a bizalmat, amit elvesztettek az elmúlt pár évben. Ugye itt a kémkedési botrányra gondolok, amiből nem tudtak jól kijönni.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Ferenc. #74245 üzenetére

    Kb 20.000Ft csak átírási licencet kapsz. Hogy is néz ki ez a gyakorlatban,

    Pl, Veszel egy használt laptopot, boltban. Ha régen vállalati eszköz volt, akkor annak az eszköznek egyszer már megvették a licencét, amit ugyan használhatsz, de hivatalosan nem vagy jogosult használni. Értsd úgy, hogy a NAV nem fogadja el, vagy ha kapsz egy ellenőrzést, akkor büntető jogi következményei lehetnek. Éppen ezért van egy kb 20.000 Ft-os átírási díj. Hogy a te neveden legyen a licenc. Erről adnak neked egy hivatalos formanyomtatványt, amire fel van tüntetve a licenc kulcs. Ezt a jobb boltokban meg is csinálják neked.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Maska48 #74461 üzenetére

    Viszont a licenc kérdést, jobb tisztázni időben, mielőtt probléma adódna belőle. Ha legális a Windows, akkor tuti partnerek lesznek. Ha probléma van a licencel, akkor jobb mielőbb rendezni lehetőségeknek megfelelően.

  • #19482368

    törölt tag

    A Windows 10 S-ben elfelejthetjük a jelszót!

    Szerintetek ezt hogy kell értelmezni, Hogy a következő nagy update után, lehetőség lesz Microsoft Authenticator használatával belépni az operációs rendszerbe? De ha offline, a gép akkor ez hogyan fog megvalósulni? Vagy ha offline a gép, akkor felkínál más bejelentkezési lehetőséget?
    Azt tudom hogy jelenleg ha weben keresztül jelentkezünk be a Microsoft fiókba akkor működik a Microsoft Authenticator de feltétele mint a mobil telefon, mint számítógép internet kapcsolattal rendelkezzen. De ha a számítógép offline állapotba lesz, tehát nem csatlakozik az internetre akkor hogyan valósul meg az autentikáció?

  • #19482368

    törölt tag

    válasz quailstorm #74504 üzenetére

    köszi, egy cseppet se aggódom emiatt. Csak szerintem akkor lenne a baba, ha akkor is működne, amikor maga a laptop offline állapotban van, tehát nem csatlakozik hálózathoz. Csak azért, mert annyi rossz indulatú programot fosnak ki napi szinten, hogy az ember 2x is meggondolja valóban szükséges neki megadni a jelszót. Persze tudom nem mindenkinek fontos a biztonság. De én nem akarom megvárni amíg valami okosság kellemetlen helyzetbe nem hozz. Mert utána nem győzi az ember helyre állítani.

    Egyébként bocs hogy bele szólok itt a nagy update vitába. De hogy őszinte legyek nem igazán értem lakossági szinten miért kapcsolják ki emberek, és miért ódzkodnak tőle ennyire. Sajnos pont ez a magatartás okozz másoknak kellemetlenséget, mert legtöbb esetben ilyen eszközök árasztják támadnak más ember eszközét.
    Még nagyvállalati környezetben ahol több ezer alkalmazást használnak, ott megértem. Mert egy ilyen update, be tud kavarni más programok megfelelő működésében. De ott viszont elég komoly infrastruktúra van kiépítve ahhoz, hogy a rendszergazdák tudják tesztelni, mielőtt terítik wsus-on keresztül.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz quailstorm #74540 üzenetére

    Én itt a keyloger miatt gondoltam, hogy faxa lenne ha offline módban is össze jönne, na de mindegy, így is biztos vagyok benne, hogy jó lesz. Azért azt meg kell hagyni, a Microsoft részéről, hogy elsőként alkalmazzák ezt a belépési lehetőséget. Se Linuxon, se Mac-en nincs jelen pillanatban ilyen lehetőség.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Geth #74555 üzenetére

    óóó dehogynem, lassan mindentől, mert minden tele van hibákkal, ha más nem akkor egy adott szolgáltatás felelőtlensége miatt tud az ember fia szívni.

    Offline alatt TOTP-re gondoltál?
    aham

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Geth #74562 üzenetére

    Valamit nagyon félre értettél, vagy nem olvastad el amit előtte írtam.
    Azt mondom, milyen jó lenne, ha egyáltalán nem kellene jelszavakat beírni, hanem mint jelen esetben 2 faktoros azonosítást használva lehetne belépni jelen esetben a Windowsba akár offline-ban is. Tudom, hogy a Microsoft hamarosan megoldja, csak az érdekelt hogyan. És nem azt, mondtam, írtam hogy ez biztonsági kockázatot jelent.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Geth #74582 üzenetére

    Az a helyzet, hogy főleg a gyengén védett lakossági környezetben, túl sok módszer áll rendelkezésre, hogyan lehet megszerezni, és vannak olyan módszerek, amikor alapvetően nincs is rá szükség. Na ez az ami megijeszti, az embert. Egy gyengén védett lakossági hálózaton a Meterpreter és hozzá tartozó okosságok simán alkalmazhatóak. Főleg, ha nem is tartják naprakészen a rendszereket. És mindezt úgy, hogy gyakorlatilag észre se lehet venni. Egyszóval, túl sok gyenge láncszem van, ahhoz hogy megszerezhető legyen. Aki akarja, és kellően elszánt, annak nem probléma.

  • #19482368

    törölt tag

    Nyugdíjba megy egy Windows 10-változat

    Véget ér az 1511-es verzió pályafutása, utoljára április 10-én kap biztonsági frissítéseket.

    A tervek szerint a Microsoft két héten belül nyugdíjba küldi a Windows 10 operációs rendszer egy 2015-ös kiadását: az 1511-es verziószámú verzió április 10-én kapja az utolsó biztonsági frissítéseket. A verzió eredeti visszavonultatási dátuma 2017 október 10-e volt, azonban tavaly novemberben a Microsoft hat hónappal meghosszabbította a szoftverváltozat élettartamát, de csak a vállalati felhasználók számára. A támogatás kiterjesztését Michael Niehaus, a Windows akkori termékmarketing igazgatója jelentette be blogbejegyzésében.

    - Annak érdekében, hogy segítsük egyes korai alkalmazókat a Windows mint szolgáltatás modellre való átállás végrehajtásában, kiegészítő szervizcsomagokat fogunk kiadni az 1511-es verziószámú Windows 10-változathoz további hat hónapon keresztül, 2018 áprilisáig, írta Niehaus.

    A támogatás meghosszabbítását a Windows 10 Enterprise és a Windows 10 Education változatot futtatók élvezhették, a Windows 10 Home és a Windows 10 Pro kiadásokat használók terméktámogatása tavaly októberben az eredeti ütemezés szerint megszűnt.

    Ide tartozó hír, hogy az idén az Enterprise és Education kiadások valamennyi változatának (1607, 1703 és1709) támogatását meghosszabbította hat hónappal a Microsoft, ami azt jelenti, hogy a támogatási periódus 18 hónapról 24 hónapra nőtt. A Home és Pro változatok támogatási ideje továbbra is 18 hónap. Ez az eltérés elbizonytalaníthatja a felhasználókat a tekintetben, hogy végül is mikor ér véget egy Windows 10-verzió támogatása.

    A Microsoft az 1511-es változat esetében a januári és februári kumulatív frissítésekben informálta a felhasználókat a támogatás megszűnéséről, arra hívva fel a figyelmüket, hogy térjenek át a Windows 10 legújabb verziójára, ha továbbra is kapni akarják a frissítéseket.

    A Gartner piackutató cég elemzője, Michael Silver szerint a hosszabbítgatás azzal a veszéllyel jár együtt, hogy a felhasználók nem fogják elhinni a Microsoftnak, hogy akkor ér véget egy termék támogatása, amely időpontot a szoftvergyártó óriás eredetileg megad. Rossz precedenst teremthet a módszer azzal, hogy a vállalatok arra számítanak majd, a Microsoft úgyis meghosszabbítja a támogatás időtartamát.

    Forrás

  • #19482368

    törölt tag

    Súlyos hibák miatt visszavonták a Windows 10 frissítését!

    Aki már letöltötte, ne telepítse, mert a fájljai bánhatják.

    A Microsoft visszavonta a Windows 10 October 2018 Update-et, mert számos felhasználótól komoly problémákra utaló visszajelzések érkeztek. A legsúlyosabb hiba az volt, hogy a frissítés során bizonyos felhasználói fájlok törlődtek a rendszerről.

    A szoftver visszavonása azt jelenti, hogy nem lehet többé manuálisan letölteni a frissítést, és a Microsoft felfüggeszti a kibocsátást, amíg a hibák kivizsgálása tart. Egyelőre nem ismert, hogy a fájltörlés pontosan mikor jelentkezik, és milyen konfigurációkat érint, de a Microsoft addig is azt javasolja a felhasználóknak, hogy ha netán letöltötték is az októberi Windows 10 frissítést, semmiképp se telepítsék gépükre. Aki pedig már pórult járt, annak azt tanácsolják, hogy maradjon érintkezésben a telefonos szaktanácsadó szolgálattal.

    Nem tudni, hogy a kibocsátás meddig szünetel, de mivel a jövő héten esedékes a cég szokásos havi frissítő keddje, nem lenne meglepő, ha ezen a napon az operációs rendszer frissítésének javított változata is hozzáférhetővé válna.

    Forrás:computerworld.hu

  • #19482368

    törölt tag

    válasz t72killer #87139 üzenetére

    Előbb, vagy utóbb minden kiderül, és szinte majdnem minden kérdésre választ kapnak a felhasználók.
    Mivel dolgoznak a hiba megoldásán, így addig hiteles, bővebb, információt nem hiszem hogy tud adni valaki.
    "Úgy látszik az Apple botrány után okvetlen kellet valamit csinálni, hogy ismét a figyelem központjában legyen.:D "

  • #19482368

    törölt tag

    válasz #93794560 #87149 üzenetére

    Srácok, én is tiszta telepítést csináltam, így semmit nem érzékelek ebből. De írták, én meg gondoltam megosztom veletek. Nehogy valakinek ebből kellemetlensége legyen.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz svgyula #87152 üzenetére

    Nem tudom hogy pontosan mi is történt, mivel én tiszta telepítést csináltam.
    Így részemről feltételes módban írom, hogy valóban elképzelhető hogy 1-2 script nem tudod valami miatt lefutni, és az a következménye, hogy nem másolja vissza az old-ból. De ha ilyen egyszerű lenne a megoldás, akkor ezt elég könnyen lehetne kezelni, hiszen csak tájékoztatni kell a felhasználókat. illetve egy pár soros script ami megteszi utólag.Ez akár egy gyors update keretében is meg lehet oldani. Mint ahogy volt már rá példa, hogy a kiadás pillanatában, rögtön jött rá egy frissítés.. De szerintem itt picit többről szól a történet. Csak mert ha ez script nem futott le, akkor ki tudja még mi nem. Illetve hibásan futhat.
    Az a helyzet, hogy minden jel arra mutat, hogy azzal a lépéssel, hogy visszavonta a letöltést, frissítést, a Microsoft igyekszik a lehető legjobb munkát kiadni a kezéből. Nekem ez jön le, hibáztunk, és mindent elkövetünk hogy javítsuk, és csökkentsük a kellemetlen helyzetbe kerülő ügyfelek számát.

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Cs1csó #87156 üzenetére

    Persze elképzelhető, hogy a marketing sürgeti a projekt menedzsereket, és tovább stb. .... És emiatt ha tudtak is róla, nem volt idejük rendesen javítani. Mert hát határidő. Szerintem az ilyen esetek sokkal inkább a Microsoft belső politikai harcára utal. Ami időnként sajnálatos módon a felhasználókon csapódik le. De nem kell azt hinni, hogy más Operációs rendszerek, gyártók esetében nincs hiba, és ott nincs belső harc, ami ugyan úgy egy közösségen, felhasználó táboron csapódik le.
    Ami a magán véleményem úgy globálisan, és most picit elkanyarodok a Microsoft hibáktól, az hogy már rég nem a minőség, megbízhatóság a cél, sokkal inkább a fogyasztó társadalom kiszolgálása, ahol az igénytelenség, felelőtlenség simán belefér, lehetőleg minél több profittal. Mindent feláldozzunk a gazdaság oltárán, a gyors profit elérése érdekében. Pedig a gazdaságnak pont az lenne a feladata, hogy az emberiséget szolgálja ki, és nem fordítva.

  • #19482368

    törölt tag

    Egy kis segítség kellene a Microsoft Windows, és annak extra szolgáltatásaival kapcsolatban.
    A gyermek védelem, amit a Microsoft biztosít.
    Gyermekünk elérte azt az életkort, amiben már szinte nélkülözhetetlen a számítógép, használata. Ez ellen nem tudok mit tenni, csak elfogadni, és a lehetőségekhez képest mindent megtenni, védelme érdekében.
    Éppen azért a Microsoft gyermek védelem, "szülői felügyelet" alap mint technológiai megoldás.
    De vannak kisebb problémáim, amiket nem igazán értek. Ez pedig a vásárlás. A gyermek laptopjába van DVD, BLUE-RAY lejátszó, és szeretne néha filmeket nézni rajta. Itt jön az első kérdés, milyen Blue-Ray lejátszó az ami megfelelően működik. Én amit találtam, az a Blue-Ray-pro. de a lejátszáskor vízjelet tesz. Mondván vásároljam meg. Ok ezzel sincs semmi probléma. De itt már bonyolódik a probléma. A Gyermek fiókjában ideiglenesen kikapcsoltam a vásárlás lehetőségét. Tettem a fiókra egy minimális összeget, hogy meg lehessen vásárolni a Blue-Ray programot. De pechemre először csak valami 350Ft vont le, mondván kipróbálásra. Utána kb 1500Ft lenne a program. Kérdésem az, ha be van kapcsolva a store vásárlás, akkor megtudja ő venni majd a programot, arról a számláról, amire feltöltöttem neki az erre szánt összeget? A Másik, ebben ez esetben szüksége van további szülői jóváhagyásra? Kissé új nekem még ez a szolgáltatás, és nem igazán értem minden pontját.

    Alapvetően jónak látom a Microsoft szülői felügyelet szolgáltatását, csak ilyen kényes részei, mint az anyagiak, nem minden része érthető még nekem. Ez a Program használat tapasztalat hiánya miatt van.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz snpetit #92353 üzenetére

    Nem, az nem kezeli a Blue-Ray lejátszót, oda is van írva.( Ami a Store verziót illeti ) Illetve csak a teljes program. Amit a web oldaláról lehet letölteni, telepíteni. De én nem szívesen telepítek más forrásokból programokat. Tudom sokan, és nincs ezzel baj. Csak számomra könnyebb a felügyelet, ha storbol van.
    Gondolok itt a program napra készen tartására. A cél, minél kényelmesebben, egy átlátható felügyelet amibe bele tartozik a programok naprakészen tartása. És legyünk őszinték, ezt a Store-ban lévő programok nagyon meg tudják könnyíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    Sziasztok,

    A gyermek eszközén Windows 10 pro Magyar operációs rendszer van telepítve, gyermek felügyelet bekapcsolva, A probléma az, hogy Edge böngészőben, ha éketekkel keress ákombákom karakterekké varázsolja, és értelmezhetetlené válik a keresőnek. Így nem talál semmit. Ha ékezetek nélkül keres, a keresés probléma mentesen végbemegy. Minden Magyarra van állítva. A jelenség, csak az ő felhasználói profiljában jelentkezik,

    Kérdésem az lenne, mit, és hol kell megnéznem, beállítanom, ahhoz hogy ismét kezelje rendesen az ékezetes keresést?

Új hozzászólás Aktív témák