Hirdetés

Aktív témák

  • badamoa

    tag

    Adott egy Windows 2003 szerveren lévő cliens masina (pl. Windows XP) és futtat egy régi DOS-os Clipperes alkalmazást. Szeretne nyomtatni LPT1-es nyomtatóra a program, de csak hálózati nyomtató van neki definiálva (IP-s kapcsolattal, printerszerverrel). Eddig, amig NOVELL szerver volt simán lehetett a CAPTURE programmal átirányítani a nyomtatást a Printszerverre és a program az LPT1 -en a printerszerverre külde át az adatokat. Most, mivel nincs Novell, nincs Capture átirányitás, a DOS módban nyomtató program meg nem látja a printerszerveres IP címen látható hálózati nyomtatót... Mi a lehetséges megoldás hogy a Clipperes progi is nyomtathasson? :O :O

    [Szerkesztve]

    Nincs más hátra - mint előre

  • tigga

    tag

    estleg ezt prószáltad már?


    net use LPT1: \<Az Ön gépének neve><A nyomtató megosztási neve> /persistent:yes

    jahm és utána telepítsd fel ezt az átirányított nyomtatót az lpt1 re és láss csodát nálunk is így megy :D remélem neked is sikerül



    [Szerkesztve]

    Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

  • sziszegő

    senior tag

    Lehet hogy állatságot mondok de próbáltad NETUSE val?

  • X-COM

    nagyúr

    ha sima user-ról van szó, akkor majd le kell tiltani az lpt1 portot

    [Szerkesztve]

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

  • badamoa

    tag

    válasz tigga #2 üzenetére

    A Mai napon kipróbálom és válaszolok...
    Köszi - Remélem menni fog

    Közben találtam maáshol egy hasolló gondot...

    Ime:

    ========================================================

    LPT1 átirányítása XP alatt nem rendszergazdaként


    Most frissítettem az Op.rendszert a cég egyik gépén NT4-röl XP Pro.-ra.
    Ezen a gépen még használunk jónéhány DOS-os programot. Eddig a programot indító .bat file-okban volt a nyomtató átirányítás (mert például a clipperes programok nagyon szeretnek az lpt1-re nyomtatni).

    Ez NT4 alatt müködött minden felhasználónál:

    NET USE LPT1: \serverP1

    De XP alatt csak rendszergazdai jogokkal megy, kiemelt felhasználó esetén a következö hibaüzenetet kapom :
    5. számú rendszerhiba történt.
    A hozzáférés megtagadva

    De például a

    NET USE LPT2: \serverP1
    müködik nem csak rendszergazdai jogokkal.

    Ez a saját (régi Pascal-os) programjaimnál és a MAGIC-ben megírt programnál nem probléma, mert ott át tudom írni, hogy ne az LPT1-re nyomtasson. Csak hát van egy néhány program amelynél ez nem megy (TB-s, magánnyugdíj pénztáras stb programok mind DOS-osak és nyomtatnak is.)

    A kérdés: hogyan lehet az átirányítást megcsinálni az LPT1-re, hogy a felhasználónak ne kelljen rendszergazdai jogot adni?


    ---------------------------------------------------------------------------------

    Hali!

    MS szerint ez nem bug, hanem ''This behavior is by design''.

    Megoldás:
    Microsoft Knowledge Base Article - 313644

    Üdv,

    ------------------------------------------------------------------------------------

    Ezt én is megtaláltam.
    Próbálkoztam az onnan letölthetö devcon programmal is, de nem igazán vált be.

    De sok kisérletezés után megtaláltam a megoldást:

    Eszközkezelö:
    Portok(COM és LPT)
    Nyomtatóport(LPT1)
    Tulajdonságok
    Port beállítása
    LPT-port száma : LPT2

    re állítani.

    =================================================

    Mi a véleményetek?
    De azért kipróbálom......

    Nincs más hátra - mint előre

  • badamoa

    tag

    A NET USE megoldás tökéletesen működik..
    Köszi a segítséget, ezt még igy nem használtam, lévén hogy NOVELL volt nálunk.

    Nincs más hátra - mint előre

Aktív témák