Hirdetés

Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    Három kérdésem lenne a Gurukhoz:
    -Ha letiltom a korlátozott felhasználó írási, törlési jogát a C meghajtóról és csak a dokumentumok könyvtárára hagyom meg ezeket máshol csak olvasási joga van néha furcsa dolgokat csinál a win például nem emged a word egy idő után menteni .doc-ban, de txt-ben igen! Melyik könyvtárra kéne visszadnom az írási jogot?
    -Hol tudom a biztonsági beállításokat elérni a csökkentett módon kívül, mert a 60 Hz egy kicsit már bántja a szemem?
    -Ha egy gépre felrakok mindent és beállítgatom a biztonsági beállításokat a felhasználóknak azt, majd ghost segítségével mentem a partíciót, hogyan tudom másik a ghostolt részt?

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz MaUser #1 üzenetére

    Hát ilyen világi problémák mellett az enyém jelentéktelen, de hátha tud segíteni valaki!

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • joghurt

    addikt

    válasz MaUser #1 üzenetére

    1. Ez azért fordulhat elő, mert legutóbb valaki a C:-re mentett .DOC-ban. A hülye Word meg akkor is oda próbálkozik, ha nincs jogod. Vö. azzal, hogy megnyitsz valamit flopiról, majd kiveszed a flopit. Addig ki sem lehet lépni a Word-ből, amíg ugyanazt a flopit nem adod vissza neki. :)

    3. ''hogyan tudom másik a ghostolt részt?'' Légy szíves mindezt magyarul, úgy talán megértjük. :t

    A tej élet, erő, egészség.

  • MaUser

    addikt

    válasz joghurt #3 üzenetére

    Na most próbálom érthetőbbenm, de így hosszú lesz (gépíróvizsga rulz):
    - Leveszem a felhasználók írási jogát a C-ról kivéve a saját dokumentumok könyvtáráról (de a start menu és desktop könyvtárba sem írhat) ekkor a win egy idő után a legkülönfélébb dolgokat produkál:
    nem enged a word .doc-ba menteni csak .txt-be, pedig uj doksit nyitunk
    az explorer belassul
    a media player nem enged full screen mode-ot
    Nem lehet, hogy valamelyik könyvtárra vissza kéne adnom az írási jogot? (pl.: temp, temporary internet files).
    - Adminisztrátorkénti belépést csak csökkentett módban enged, egyébként csak teljes jogú felhasználóként enged be, ott viszont a korlátozott felhasználók file elérési jogait nem változtathatom. Vagy én csinálok valamit nagyon rosszul?
    - Van 20 gép. Ezeken - ha később valamilyen okból újra fel kellene rakni a win xp-t - hogyan tudnám azt megtenni, hogy az egyik gépre szépen feltelepítek mindent és beállítgatok, majd norton ghost segítségével lementem a partíciót (eddig nem lenne gond) és a lementett partíciót a másik gépekre átmásoljam hálózaton, majd ott azokat ''helyreállítva'' nem kéne ott telepítgetni?
    Köszönöm a válaszod, remélem most már érted mit is akartam (akarok) kérdezni!:)).

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • joghurt

    addikt

    válasz MaUser #4 üzenetére

    1. Mindenkinek a saját könyvtárára (user profile) kell írási jog. Ld. ''Documents and Settingsusername''. Ezen belül van a temp is (''Local SettingsTemp''), a Temporary Internet Files is, és sok egyéb, amit a user turkálhat. A belassulási és full screen problémád kicsit misztikusnak tûnik még így is, bár a Windows lelkivilágát sosem lehet kiismerni.

    2. Te csinálsz valamit nagyon rosszul. :) Gondolom grafikus bejelentkezõ képernyõt használsz, és ott meg nincs Adminisztrátor. Vagy ideiglenesen visszakapcsolsz a hagyományos bejelentkezõ képernyõre, vagy bekapcsolod a registry-ben, hogy mutassa az Adminisztrátort is a grafikus bejelentkezõ képernyõn: [L]http://www.winguides.com/registry/display.php/1165/[/L]

    3. A Norton Ghost tud partíciót visszaírni (erre készítették). Nem értem, mi a gond. Nem tudod használni a Ghostot?

    A tej élet, erő, egészség.

  • MaUser

    addikt

    válasz joghurt #5 üzenetére

    - Arra van írási joguk, szóval akkor passz.
    - Igazad van én csináltam valamit rosszul:)). Köszi az infot.
    - Az hogy egy gépen megcsinálom a ghost ''mentést'' és ezt a mentést a másik gépeken hogy tudom ''helyreállítani''?

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Alan

    aktív tag

    válasz joghurt #5 üzenetére

    2. Te csinálsz valamit nagyon rosszul. Gondolom grafikus bejelentkezõ képernyõt használsz, és ott meg nincs Adminisztrátor. Vagy ideiglenesen visszakapcsolsz a hagyományos bejelentkezõ képernyõre...

    Nem kell. Ha a grafikus bejelentkező képernyőn kétszer Ctrl+Alt+Del-t nyomsz, megjelenik a hagyományos bejelentkező ablak, ahol megadható a felhasználónév is.

  • Alan

    aktív tag

    válasz MaUser #6 üzenetére

    - Az hogy egy gépen megcsinálom a ghost ''mentést'' és ezt a mentést a másik gépeken hogy tudom ''helyreállítani''?

    A Ghost-tal a kívánt partíciót/lemezt egy másik, pl. hordozható vinyóra érdemes lementeni, majd a célgépen a Ghost-tal ebből a fájlból állítod vissza a Windows partíciót/lemezt. Természetesen ez csak akkor működik, ha teljesen azonos volt a hardver.

    Ha sok gépről van szó, és hálózatban vannak, akkor ehelyett érdemes a Ghost ''multicast server'' funkcióját használni, és hálózaton keresztül végezni a lementést és a visszaállítást. Ilyenkor akár egyszerre vissza tudsz állítani 20 gépet is. Egy 2-3 GB adatot tartalmazó indítópartíciót nálunk 6-8 perc alatt állít vissza. 20 gép 10 perc alatt, nem rossz szerintem :D

  • MaUser

    addikt

    válasz Alan #8 üzenetére

    Na ez kellett nekem, köszi!

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Aktív témák