Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • RockHaRD

    addikt

    válasz Reset Elek #60 üzenetére

    ugye-ugye, 8ezeré eladó, ha kell vkinek. Holnap postázom vissza, de ha vkinek kell csőlezárónak, vagy falra, vagy kulcstartó, 8ezeré szivesen :C

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #188 üzenetére

    Köszi a tippet. :R
    Nálam nem hinném, hogy olyan nagy hőmérsékletváltozások lennének, de kontaktsprével kezelgetek rajta kicsit, hátha bejön. Azt mondjuk nem értem, hogy ha egyszer megszűnt a fizikai kontakt, akkor a kontaktspré miként segített? :F

    [Szerkesztve]

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #754 üzenetére

    Amikor jól jöhet, mégha Te meg is könnyezed:
    -Párhuzamos rendszer több szivattyúval
    -Olyan esetben, ha a tartály hőleadóként is funkcionál

    Mi is a baj vele? Az, hogy ha pölö a második eset áll fenn, akkor nem azt írta, hogy olyan hőcserélő, melyet a gyártó tartálynak talált ki? :F

    És nem személyeskedés, csak megfontolandó: ''Fikázni könnyű, alkotni nehéz!'' ;] Persze ha láttunk volna Tőled bármit is elkészítve, ami a magas szintű elméleti tudásod fizikai beteljesedése, akkor lehet, hogy nem idézgetek. :U

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #754 üzenetére

    Két teljesen különálló kör lesz (szivattyúból is kettő van), így látszott kézenfekvőnek.

    A Stacker tetejében mindig szúrta a szemem a 8 cm-es venti nyílása, ennek szerettem volna funkciót találni. Az AB-G megoldotta a problémám. A Repack-Cooing 5.25''-os tartálya is nagyon megtetszett, szerettem volna egy ilyet is a gépbe. Két körrel még értelme is lett a második tartálynak.
    Szó mi szó, egy tartállyal is meg lehetett volna oldani, de nekem úgy bonyolultabb lenne, megaztán ezzel a kontrukcióval alávaló szentimentális hajlamamat is kiélhettem. :)

    OC: Első eset. :)

    [Szerkesztve]

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    Na jó. Ha egy vízhűtéses topicban a ''legfontosabb, amit benéztem'' az, hogy milyen arcmimikát próbáltál írásban kifejezni, akkor egye fene: bocs. :DDD

    Én még betűegyezést sem látok a R.Zoli és az OC nickek között. :F Na jó, ott az O, de az nálam nagy, nála kicsi. :DDD Azért mert jóban vagyok Zolival, sőt lehet, hogy üzleti összefonódás is lesz, még nem vagyok az ő szócsöve és közel sem egyezik mindíg a véleményünk, szóval ha velem beszélsz, akkor az én dolgaimat hozd föl, nem kell idekeverni R.Zolit. De ha már felhoztad, akkor láss néha kicsit tovább az orrodtól és talán rájösz, hogy nem mindenkit mozgat ''csak'' a pénz. De ezt hagyjuk, priviben beszélhetünk róla, ha szeretnéd, bár meglátásom szerint nincs nagyon miről.


    Egyébként egyetértek Veled abban, hogy egy normális szivattyú elég egy rendszerbe, bármennyi blokk is legyen benne, bármekkora ellenállással -természetesen a józan ész határain belül. Az Alphacool nekem még smmit sem mondott, külföldi fórumok irományait is szelektíven szemezgetem, mert vannak okosságok, amiket fellhete hasnálni, meg sok a sületlenség, ez természetes.

    -Először is igazolni kéne...: Igen, ez valóban nagyon jó lenne. Kíváncsi lennék, hogy egy High-End sli-s konfigban van-e komoly javulás, ha párhuzamosan, vagy sorosan vannak a nagy hőtermelők, meg arra is, hogy pölö passzív radinál mennyit nyom a latba, hogy mondjuk a ház két oldalán lévő radi sorosan vagy párhuzamosan van kötve. Azt aszem biztosra vehetjük, hogy áramlási sebesség növelése ebben a tartományban nem igen hoz számottevő teljesítmény javulást.

    -Plusz radiátort? :Y Emlékeim szerint pont Te voltál az, aki azt írta, hogy egy radi kell, ami jól méretezett, neincs szükség másikra. Akkor is pittyegve :DDD néztem a h.sz-t, mert nem értettem, hogy hogy lehet egy radival passzívan hűteni komlyabb konfigot úgy, hogy az még a gépházon elférjen. No mindegy. Hát pölö nem tudom, hogy ha mondjuk a gépen nincs több hely, csak hátul, akkor ezt a tartit:[link] milyen radival helyettesítenéd. Komolyan érdekel a dolog. Komoly gyártó kérdésére? Hát jah, talán oda is eljutunk egyszer. De Nekem megfelelő lenne az is, ha lenne egy annyira megbízható teszt, amiben ezt pár méréssel megállíptják.

    És a végére: Okés, elméleti ember vagy, akkor:
    -Hol van az a megrajzolt vízhűtéses cpu blok, ami jobb, mint a gyári társai?
    -Esetleg passzív radiátor?
    -rendszer?

    Nemkell készen, elég csak a fellás, a csövezés, méretezett rajz stb. Ez még elméleti sík ugye? Nem kell legyártatnod, csak lássuk mire gondolsz!

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    A Fikázni könnyű - Alkotni nehéz ! frázisra csak annyit, hogy sok pénzen mindent megvenni/megvetetni szintén könnyű, úgy felépíteni egy rendszert, hogy az alehető legkevesebb elemből álljon, még mindig nehéz. Ezzel nem egyes emberek képességeit akarom minősíteni, csak azt szeretném, hogy alapból mindenki ellenállna a ''propaganda'' nyomásának. Hogyha Zoli elhiszi, hogy egy számítógépbe vízhűtéshez két D5 kell, párhuzamosan, akkor ott nagy baj van. Ha valaki beadja egy kezdő vizesnek, hogy annyira erős gépe van, hogy oda már két különálló kör kell, külön szivattyúkkal, külön tágulási tartállyal, csak mert anyagilag érdekelt az üzletben, akkor ott nagyon nagy baj van.

    Azzal van nagy baj ,hogy szerintem életedben nem láttál D5-öt egyes fokozatban egy nagyobb rendszerben működni... Ha láttál volna nem mondanál ekkora hülyeséget ,hogy az át fog nyomni neked 10 blokkot és 2 radiátort... Tudom Te egy radiátorral megoldod az egész rendszert és majd tervezel ezt is (mennyi mindent nem láttunk Tőled még amiket mondtál már....)....Namost a realitás talaján maradva passzívban nem egy de még 3-4 radiátorral is nehéz lehűteni 350-400 wattot passzívban... Jah persze ha azt akarod ,hogy a gépen elférjen mind, ha nem és telepakolod a szobát radiátorokkal akkor igénytelen és hordozhatatlan lesz de a fél szobát kitöltő radi kétségtelenül elég lesz bármihez mint ahogy Te mondanád...

    Ez nem a miért jobb ha 2 szivattyú van....Ha teljes kusst akarsz akkor 1-es fokozatban tudod csak menetni a D5-öt... Persze 3-mas fokozatban biztos át lehet nyomni mindkét kört de ki a franc akarja hallani a szivattyú hangját...Nekem ez volt a fő szempont ,de még vannak apróságok amik a párhuzamosítás mellett szólnak...De ezt hányszor elmondtam már, olyan mintha egyesek nem is ezt a fórumot olvasnák...Mind1... Jah és én szoktam ajánlani embereknek cuccokat valóban ,de pl. Balika full maga választotta ki ezt a megoldást... Én hasonló felépítést javasoltam neki mint ami nálam van de ő mást szeretett volna...

    Olyan esetben, ha a tartály hőleadóként is funkcionál
    Ez esetben pedig szeretnék látni egy Q-dT grafikont, (komoly gyártó kiad ilyet, lásd Swiftech) amiből megállapíthatom, hogy mennyi hőt ad le egy ilyen tartály, és érdemes-é mégegyet beépíteni, illetve nem lenne-e jobb plusz radiátort beépíteni.


    KÖNYÖRGÖM.....Te ezt most tetteted vagy direkt csinálod...Tuti ,hogy direkt mert ne is haragudj...De mi a különbség egy XSPC passzív tartály és egy passzív radiátor között??? A zalman pl. ilyen tartállyal hűti a rendszert....Kérdezd meg tőlük mért nem radiátort raktak a rendszerbe... Az okát már leírtam ,hogy pl. én mért tettem ezt oda a gép hátuljára...Mert plusz felület és semmi már nem fért volna el ott ami passzív és a kábeleket nem zavarja és a többi cuccot sem...Ha minden részét ki kell használni a gépnek,hogy radiátort rakj oda mert kell a felület akkor ez az egyetlen megoldás... Ezt már kb. 5-ször írtam le neked...Mellesleg ha megnéznéd a rendszerem és nem csak vaktában beszélnél nálam 4 körre jut egy kiegyenlítő...

    Párhuzamos rendszer több szivattyúval
    Először igazolni kéne a párhuzamos rendszer létjogosultságát, utána meg azt, hogy miért jobb, ha két különálló kör van, vagy azt, hogy miért jobb, ha a két szivattyú külön körben van.


    Igazolom: 1 szivattyú 3-mas fokozatban hangos , 2 szivattyú 1-es fokozatban halk... Nekem ez volt a fő célom és bevált... Kipróbáltam, nem a levegőbe beszélek...

    És hagggyá máá ezekkel a pénzorientált hülyeségekkel ,hogy én kire mit tukmálok rá...Én azt ajánlom ami bevált ,az más kérdés ,hogy az emberek nagy részének saját elképzelése van és általában SENKI sem azt veszi amit az ember ajánl neki, az igények/tetszések különbözőek...Ezt emézd meg és ne engem cseszegess a hülyeségekkel nem ebből a bizniszből élek ez jó lenne ha már világossá válna mindenki számára...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    Ha már tőlem indult, közbeszólok én is... :)

    Úgy látom, Nálad a célszerűség az elsődleges szempont, ami magával hozza a felesleges elemek rendszerből való kizárását, az optimalizálást. Ezt meg is tudom érteni, ilyen irányelvek melletti rendszer megtervezésében, megépítésében van kihívás, s ha elkészül, méltán lehet rá büszke az ember.

    Én azonban máshogy közelítettem meg a dolgot. Ami elvárás volt, hogy a vízhűtés legyen:
    - nagy teljesítményű, mert tuning az ''kell''
    - a lehető leghalkabb
    - a lehető legdögösebben kinéző
    - viszonylag egyszerűen összeszerelhető

    A dögös külső és minél halkabb üzem passzív radiátort kíván. Ezért kerestem meg Zolit emlékeim szerint azzal, hogy tud-e többek között két db Convekt-O-Matic Ultra-t szerezni. Egy üzenetváltás után lefixáltuk, hogy sorba kötött Cape Cora lesz ebből, úgy jóval hatékonyabb. Emellé ajánlotta a párhuzamos rendszert, de az bonyolultabb és drágább - soros mellett döntöttem. Így viszont a 20 profil és 8 blokk egy szivattyúnak már talán sok...
    A két sor nagy ellenállású radiátor, a két tartály (ez a döntés jórészt érzelmi alapon született) és a sok blokk két külön kört kívánt - logikus lépés a két szivattyú.

    Ez a hűtés várhatóan erős lesz, halk, megjelenésében impozáns. Ezt vártam / várom tőle. Számomra a két teljesen külön kör egyszerűvé, átláthatóvá és logikussá teszi, ami szintén kritérium volt.
    Ezek mellett egy nagy hátránya van csak: az ára, de erre már a tervezés fázisában is lehetett is számítani.

    ''pénzen mindent megvenni*/megvetetni** szintén könnyű''

    *Ezt cáfolnám, számomra nagy szopás volt megdolgozni mindezért, egyetem mellett főleg.
    **Zoli nem akart megvetetni velem semmit, viszont sokmindent ajánlott. Visszatekintve majdhogynem csak annyit fogadtam meg a tanácsaiból, hogy Innovatek rendszert NE vegyek. :)


    Nem a legoptimálisabb hűtést akarom megépíteni, nem is leghatékonyabbat, nem is legprecízebben összeállítottat, de még csak nem is legoptimalizáltabbat. Pusztán egy olyat, ami az igényeimhez lehetőség szerint a legközelebb áll. Úgy vélem, ez ilyen lett / lesz.

    Ennyit szerettem volna hozzáfűzni. :)

    [Szerkesztve]

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #859 üzenetére

    :(((

    - Na szerintem most legyen elég! -

    Ne haragudj kedves Reset Elek, de rád férne már egy ''hideg reset''. Hátha másodszorra egy kicsit másképpen épülne fel az operációs rendszered.

    Nem R.Zoli az aki arrogáns, fölényeskedő, és a véleményét mindenki szájába beletaposó módon viselkedik ebben a topikban - de legalábbis még mindíg 1000x korrektebb, mint például Te - kedves Reset Elek.

    Mindenkinek megvan a maga véleménye, amihez pontosan ugyan annyi joga van, mint bárki másnak - és pontosan ugyan annyi joga van itt közzétenni - mint bárki másnak. Lehet, hogy hihetetlen, de én továbbra is kíváncsi vagyok R.Zoli véleményére - sokkal inkább mint a Tiedre.


    - JÓ LENNE VÉGRE ARRA KONCENTRÁLNI AMIRŐL EZ A NYOMORULT TOPIK SZÓL, NEM PEDIG SZEMÉLYESKEDNI EGYFOLYTÁBAN - VAGY LEGYEN A NEVE VÍZHŰTÉS (Ring) TOPIK MOSTANTÓL -


    - SZÉGYEN, AMI ITT IDŐNKÉNT FOLYIK -

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • jugeen

    addikt

    válasz Reset Elek #916 üzenetére

    így sosem lesz vége, ha te is teszel még a tűzre. két általam sokra becsült ember vitatkozik, aminek nem látom értelmét. mert én ezt már nem tartom eszmecserének, amit művelnek. ezzel pont az olyan vízhűtéses-lámákat zavarják össze, mint én. :) visszasírjuk még a képernyőre a békítő show-t :DDD

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #916 üzenetére

    Én annál nagyobb hibát nem tudok elképzelni egy szivattyúnál (és bármely vizes cuccnál) mint ,hogy ha ereszt így ezzel kétlem ,hogy elküldik mert örülnek ha minél hamarabb újat adhatnak neked és ne terjezd ,hogy eresztett valaha is egy szivattyújuk...Ez igaz ,hogy lehet tökölnek vele ,de eddig akiket hallottam a Laing-nél akár magánszemélyként is reklamálni iszonyatosan korrektek voltak mindenkivel és még inkább szinte hülyét lehet belőlük csinálni garis ügyintézéssel... Volt aki pl. mesélte ,hogy panaszkodott mert hangos volt neki a Laing DDC és kért másikat...Erre küldtek egy másikat és az előző is nála maradt :D De ismerem személyesen a területi képviselőt aki Pesten dolgozott (most már nem így bármit mondhat) és ő mondta ,hogy DDC-re volt már panasz de D5-re sosem... Nem is véletlen ez egyébként mert a D5-öt nagyon olyan helyekre ajánlják ahol az Eheim szivattyúk megbízhatóságát és egyeduralmát akarták letörni...

    Ettől függetlenül én iszonyatosan nehezen tudom elhinni ,hogy egy D5 ereszt...Aki látott már ilyen szivattyút az tudja ,hogy nem éppen az az összedobott kategória... De ha ereszt és új akkor biztos ,hogy nem szarozok egy 20K-s szivattyúval, megy vissza a gyárba...Szerintem ez egyértelű,hogy jogosult vagy a garira ilyen esetben...

    Az meg ,hogy ez nem amerika ok, de azért én nem olyan problémákat szeretnék egy 20K-s szivattyúnál megoldani ,hogy ne eresszen...Szerintem ez abszolut elfogadhatatlan,hogy otthon nekiállok ezzel hülyülni...Ha azt gyárilag nem tudták megcsinálni rendesre AMILYENNEK KELLENE LENNIE akkor nem én fogom legyártani otthon a hibátlan terméket kisollóval meg teflonszalaggal... Kisebb problémát bevállal az ember,hogy tthon megoldja, de nálam az ,hogy ereszt az a kategória amit sosem rakok be a gépbe és elgondolkodok ,hogy bármit attól a gyártótól valaha is vegyek a jövőben...

    Egyébként Neked D5-öd van?

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #919 üzenetére

    És most OC azt mondaná, hogy kussoljak, és reszelgessem a blokkom...

    A vitába annyit szólok bele, hogy senki sem támaszt már szinte elfogadható érveket a véleménye mellett, így meddő a via és nem ide való ebben a formában.


    Te gondolatolvasó vagy! :DDD
    A blokkodat pedig már igen-igen várjuk, bár mostanában annyi a ''jó magyar blokk'', hogy a németek is tőlünk importálják majd maguknak. :D


    Apropó: kicsit méricskéltem itthon, egy-két radi teljesítményére voltunk kíváncsiak Zolival. Az eredményeket egy grafikonon kis körítéssel hamarosan olvashatjátok.
    Ők a főszereplők:

    [kép]




    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #919 üzenetére

    Mikor jöttél azzal, hogy amerikaiak feltalálták, hogy gyémántport kell keverni a hűtőfolyadékba, teljesen belelkesültél, és örvendeztél, hogy mennyire jo lesz.... Szóltam, lehurrogtál.

    Nézd ezt egyikünk sem próbálta így ,hogy Te azt állítottad ,hogy az majd szét fog mindent koptatni a rendszerben semmiféle bizonyítékod nincsen erre, én azt mondtam ha nagyon kicsik a részecskék akkor nem fog ez megtörténni...Valszeg nem tesztelsz NASA technologiákat így Te sem tudod mi az igazság...Szal ezen nem értem mi a probléma még mindig...

    Meg amikor Németországból hozattál 20 eFt-os aluminiumtömböket, hogy te majd abból csinálsz radiátort, mert az az überkirályság... Szóltam, lehurrogtál.

    Azok a tömbök a CNC marós ismerősnél vannak... Mellesleg azok a tömbök itthon is 20K lett volna darabja és a vita arról ment ,hogy érdemes-e külföldről hozatni alapanyagot aminek jobbak a hővezető tulajdonságai mint annak amit nálunk megkapsz... Most fordítom ehhez a cikket ami hasonló dologról szól és fennt lesz egy nagy teszt formájában annak a bizonyítása ,hogy mennyire sokat is számít ,hogy milyen tisztaságú anyagokból vagy ötvözetekből csinálunk radit... Szal itt megint nem értem mi a gondod... A radiaim valszeg előbb elkészülnek mint a blokkod :D De ez nem bántásképpen mondom csak tényként megállapítom... Ettől függetlenül bemutatom itt miket csináltattam természetesen...

    Mikor még régen mondogattam, hogy a D5, na abban van fantázia, TTS kollégával együtt lehurrogtatok...

    Ez az első amiben igazat adok! Ez tényleg így volt. Nem láttam benne fantáziát ,de IceAge rábeszélt ,hogy próbáljam már ki....Ettől függetlenül elsőre azért is nem láttam benne fantáziát mert a Ling-nél azt mondták 38K egy szivattyú...Amint normális ár lett rá kipróbáltam és igazad volt a legjobb szivattyú. :R Ha olyat írsz ami igaz én elismerem,ebben tévedtem anno,hogy a D5-öt nem érdemes használni...

    Majd ha pontról-pontra megindoklod, hogy egyik miért jobb a másiknál, leborulunk előtted. Addig meg neked is tiszteletben kell tartanod mások tudását.

    Pont ennek érdekében alapos tesztek indulnak holnaptól a honlapon,hogy ne csak a levegőbe beszéljen az ember minden számokkal alátámasztva...


    Jah, és amíg diplomás emberként meg sem próbálsz helyesen írni, nemtudom mit vársz. Ki vegyen így komolyan ???? Nem személyeskedés, csak tény, hogy azokat, akik egy általános iskolás szintjét sem ütik meg, nagyon kevesen tisztelik


    valakik ékezet nélkül írnak fórumokban, engem sosem zavart az sem... Ez a Te hepped, fogadd el ,hogy nem mindenki elemezgeti a helyesírását otthon....Engem különösebben nem érdekel... Magyarul írok ,egy-két hiba mindenkinél becsúszik lovagolhatunk ezen de ez nem a szépirodalmi poéták fóruma... Ha igen akkor gyűjtsd mindegyikünk helyesírásában a hibákat és év végén osztályozz mindenkit :D Szerintem mindenki megbukna :d Jah és nem helyesírásból van a diplomám :D Haverom indexnél újságíró és kettest kapott a nyelvtan érettségin....Mellesleg megjegyzem ott a szerkesztőségben többen is vannak így :D Who cares? :D


    [Szerkesztve]

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #922 üzenetére

    Amúgy erős a gyanúm, hogy shteernek nem a tető és szivattyúház között szivárgott, hanem a két 3/4''-os csonk valamelyike. Ami ugye nem garanciális gond.

    Mármint arra gondolsz, hogy nem volt tömítés? Ez valóban nem garanciális probléma. Ez user error. :DDD

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #923 üzenetére

    NASA technológiákra meg tényleg nincs rálátásom, de sokmindenre van, amire neked nincs.

    Ezt én is mondhatnám... És akkor most ilyet fogunk játszani ki tud nagyobbat és meghökkentőbbet mondani? :D


    Jah ha egyébként nincs rálátásod a technológiára akkor mért mondod ,hogy hülyeség? Még példával is akarod bizonygatni ,hogy hülyeség...A példa egyébként ott sántít ,hogy feltételezem ,hogy ők létre tudtak hozni olyan szivattyút aminek nem ártana egy ilyen közeg illetve a nano részecskék és a polirpor között van egy hangyányi különbség...De nem vitatkozok tovább erről, legyen igazad, a NASA-nál hülyék dolgoznak és ami neked elsőre eszedbe jutott az nekik az egész projekt alatt le sem esett végig és létrehoztak egy olyan patent peding-es eljárást ami semmire sem jó... Én befejeztem erről a diskurációt...Ez már több mint értelmetlen...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #930 üzenetére

    Igazából most már nem tudom eldönteni, hogy csak játszod a hülyét, vagy ennyire antiműszaki vagy

    csak szimplán unom már ezt a témát....Te is totál mást gondolsz róla meg én is....Te sem tudsz róla semmit konkrétan meg én sem... Ez nagyon jó alap egy vitára... Ezért nincs is már kedvem válaszolni...Lépjünk...

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #930 üzenetére

    :B Te pontosan milyen képzésben részesülsz / részesültél? Lehet, hogy már írtad korábban, csak elkerülte a figyelmemet.

    Igaz, nem 365x7x24 órás üzemre, de ''nagyban'' már megoldották a folyadékban szállítandó lebegő szemcsék üzembiztos szivattyúzását (gömbgrafitos acélöntvény, vortex járókerék, stb stb stb). Sajnos ezt a témát csak ugatom, illetve nem néztem utána az inkriminált patent -nek sem, de gyanítom, hogy megoldható a feladat, ha megfelelő fizikai tulajdonságokkal rendelkező részecskéket kell szivattyúzni. Itt igazából csak egy komoly feladat van, az pedig a tervezett élettartam meghatározása. Ha ez megvan, akkor csak anyagot kell hozzá választani. Hétköznapi értelemben véve persze más a helyzet. Megéri, vagy nem éri meg. Mellesleg, de ez már csak amolyan kötözködés.... azért van némi nyomásbeli / áramlási sebességbeli eltérés egy folyadékos vágógép, és egy vízhűtőrendszer között. És ugyebár a vágógép ''feje'' sem kopik olyan gyorsan, mint például az az üveg vagy acél, amit megmunkálnak vele.




    Aki továbbra is úgy gondolja, hogy a Föld lapos, és le lehet esni a szélén a semmibe, annak ajánlanám a RING topikot. ;)

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • shteer

    titán

    válasz Reset Elek #922 üzenetére

    tetőnél szivárgott ;) és csak az az egy példány! ;]

    sulival végeztél már vagy idén is ott laksz majd ahol tavaly?

    ..szerintem jónak tűnik

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #1005 üzenetére

    Ha esetleg fájdalmas lenne a klikkelgetés, akkor engedelmeddel, egy kattintásnyi távolságra hozom neked az információ forrását.

    [link]

    Ha megtennéd, és elolvasnád, akkor hozzáértőként esetleg kommentálhatnád nekünk, tudatlanoknak, a cikket. Természetesen csak ha időd, és kedved engedi.

    :R Köszönöm / köszönjük! :R

    Gondolom a többiek vették a fáradtságot, és elolvasták már.

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • Játékos

    addikt

    válasz Reset Elek #1004 üzenetére

    Ezt is most hallom először, ami persze messze nem jelenti azt, hogy nem igaz. Viszont örülök is ennek a hírnek, mert akkor fából fogok faragni, mivel igen szeretem a tölgyfát. :DDD
    Vagy műanyagcsövezéssel (mert az olcsó), csináltatok egyet vasbetonból. Á, az nem olyan szép... :DDD
    Poén volt, nem mellreszívni!!
    :R

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

  • Játékos

    addikt

    válasz Reset Elek #1009 üzenetére

    :DDD A gránit jó! Gyémánt? :C

    [Szerkesztve]

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

  • Játékos

    addikt

    válasz Reset Elek #1009 üzenetére

    Abban a tesztben 84 fokos vizet küldtek a radikba, és csak egy cseppet fújták nagyon 5méter/másodperc... :Y Átlagfelhasználói körülmények! :DDD
    Én is ilyen követelményeket támasztok szembe a radival otthon!
    :R

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #1009 üzenetére

    -z :DDD Ezúttal - remélem utoljára - eltekintek a figyelmetlenségedtől :P !

    Megfinanszírozom neked a Túró Rudit, ha elárulod, hogy mire gondoltál. ;)

    A teszt természetesen teljesen irreális környezetben történt, de erre még ők maguk is felhívják a figyelmet.

    Visszatérve a radikra...

    Pont azért tesztelt OC, hogy ne a külföldi vebolodalakra - és a gyártókra kelljen hagyatkozni, meg persze (gondolom) kíváncsi is volt rá nagyon (mint ahogy, gondolom, sokan mások is).


    Ha két vékony anyagot nem lehetne hegeszteni, akkor elég nagy bajban lennének a gyártók :DDD azt hiszem. Az aktuális hegesztési feladatot ponthegesztési eljárással minden további nélkül meg lehet oldani. Ha majd egyszer a kezembe kerül egy lukas aluradi, akkor meg is fogom nézni, hogy hogyan csinálták.

    Sajnos amíg nem lesz két teljesen egyforma radi (anyagvastagság, felület, szerkezet) aluból és rézből, addíg igazi összehasonlítást nem lehet csinálni. De természetesen magát, a vélhető előnyt, ki lehet számolni, vagy akár ki is lehet tesztelni. Ha van kedved, akkor te magad is kiszámolhatnád. Ha szükséges, akkor összeszedem a paramétereket a számításhoz - iiletve kreálhatunk hozzá egy virtuális radiátort.

    Egyébként ha azt veszed alapul, hogy a forrasztott réz radiátorok esetében a forrasztás vastagsága megegyezik a fal - illetve lamellavastagsággal (de inkább talán több), akkor van realitása annak, amit a Koolance mond.

    Hővezetési tényezők:

    réz ~400
    alu ~210
    sárgaréz ~100
    forrasztóón ~70

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #1009 üzenetére

    A cikkben le van írva minden...De tudtam előre ,hogy Te már megint olyan okos leszel ,hogy valamibe belekötsz... Nem fáj a fejem ha meg kell magyarázni bármit is csak attól vagyok rosszul ,hogy Te minden mérnöknél mindent jobban tudsz :) Engem érdekelne az ,hogy mért nem vagy már a Ferrari vagy hasonló nagy cég mérnöke ha ekkora évszázados zseni vagy ,hogy csuklóbol osztod ezeket a szakembereket akik nálad többet tettek le az asztalra??? :)

    A Koolance tesztjében semmi hiba nincsen...A hiba nálad van ,hogy azt hiszed ,hogy ha mindenbe belekötsz akkor okosabbnak fogsz tűnni... Ha lenne hiba a Koolance cikkében és a tesztben akkor a ''réz'' radi elveri a tesztünkben az alut... A két radi felépítésben ugyan az mellesleg... A többire már Fuzik is írt neked meg OC is... De tudom Te nekik is meg fogod magyarázni ,hogy hülyeség...

    Már csak egy kérdésem marad (nem hozzád hanem általánosságban)...Ha akkora hiba van a tesztben mint Reset Elek állítja ,akkor a HW Labs aki gyakorlatilag a legnagyobb vesztese a tesztnek mért nem perelte be érte a Koolance-t ,hogy valótlant állít... De a thermochill szakemberei is megtehették volna...Két óriás cégről beszélünk, jópár mérnökkel.Elmondom miért nem pereltek: Mert teljesen igaz amit leírtak a tesztben a Koolanec emberei és ezt ők is tudják, így inkább kussolnak és nem hívják fel a figyelmet erre a tesztre...HA hiba lenne a tesztben dollár milliókra perelhetnék a Koolance-t hitelrontásért...

    Nem szeretnék többet szólni a témához...Aki a perek világában elhiszi ,hogy ekkora hitelrontást el tud követni egy nagy cég két másik óriás ellen az több mint naív...Főleg amerikában ahol már azért is perelnek ha csúnyán nézel valakire...

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #1046 üzenetére

    Szerintem zárjuk le - ha átmenetileg is - ezt a témát. Ha lesz új (fél)információ, akkor majd elővesszük újra. Egyébiránt a fej valóban ''kopóeszköz'' - ezúttal a szószoros értelmében :DDD !

    Koncentráljunk a hétköznapi dolgokra, mint páldául az aluminium radiátorok gigászi küzdelme a réz radiátorok ellen. ;)

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #1056 üzenetére

    Köszönöm, megfogadom!

    Miért tartod jobbnak az alut erre a célra? Mivel még műanyagot javasoltál mint alternatívát, ebből azt gondolom egyrészt azért, mert könnyebb a réznél. Más oka is van? :)

    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #1055 üzenetére

    Az egyikben 2x6, a másikban 2x7 kis csövecske hozza-viszi a vizet. Ez nagyjából 14%-kal rövidebb lamellákat jelent.
    Az egyik radi réz (8,94 kg/l), 50 dkg. A másik aluminium (2,7 kg/l), 35 dkg. Ez nagyjából 2,3-szor nagyobb térfogatú anyagot jelent, ami a falvastagságoknál igen keményen megjelenik.
    Ha én értenék hozzá, azt mondanám, hogy a két radiátor legfejebb ránézésre hasonló, de semmiképp sem ''ugyan az a modell''.
    Persze ezek apróságok, nem kell, hogy ilyeneket észrevegyél.


    Örülök ,hogy szőrszálhasogatsz már megint... Ugye nem ezektől kellene jobbnak lennie egy alu radinak mint a réz társa a tesztben... a másik meg az ,hogy Te fikázol mindent ,hogy elírnak egy cikkben erre saját magad akkora blődséget írsz le mint a ház... ÉPPEN ARRÓL VOLT SZÓ, HOGY A RÉZ RADI AZ NEM VÖRÖSRÉZ TELJESEN, ERRE TE TOTÁLISAN A VÖRÖSRÉZ ÉRTÉKEIVEL SZÁMOLSZ AZ EGÉSZ RADIRA! Más szemében a szálkát sajátunkban a gerendát effektus??? A Koolance nem számolt a hibás értékekkel csak elírták a sorokat... Ennyi...A teszt hitelessége nem változott ettől akármennyire is akarod hitelteleníteni a tesztet...Valszeg nem mérnök írta a cikket hanem aki a honlapot szerkesztiv vagy ki tudja ,de nem is érdekes... Tudod ezeknél a cégeknél több ember dolgozik ,nem mindent a mérnökök csinálnak...Viszont Te még számolsz is a valótlan számokkal...

    De az ilyen beköpéseidet - megfelelő magyarázattal - tegyük már ki a subcooling-ra is, a cikkek közé.

    Igen, meg adjuk oda a professzoraidnak is ,hogy nem vagy képes észrevenni ,hogy a témában forgó radiátor nem teljesen vörösréz a felépítését tekintve és Te mégis a vörösréz adataival számolsz...

    Ha én értenék hozzá, azt mondanám, hogy a két radiátor legfejebb ránézésre hasonló, de semmiképp sem ''ugyan az a modell''.

    Nem,nem...Ezek azok az apróságok amik egy tökéletesen elméleti embernek számítanak ,de aki a gyakorlati dolgokat nézi és nagyvonalúbb az azt mondja:

    Az egyik réznek hirdetett radi a másik alu? Van köztük LÉNYEGI különség ami kompenzálhatja a réz jobb hővezetőségét? Nincs, mert amit Te leírtál max pár százalék előny , míg az ,hogy réz egy radi vagy alu nem pár százalék előny lenne... A kettő nálunk ugyan azt tudta a tesztpadon? Akkor ennyi... Én nem tudok ennyire elméleti síkon mozogni mert beleőrülök abba ,hogy az elmélettől nem látod a gyakorlatot...Pedig ennek fordítva kellene lennie...

    De véleményem szerint az ilyen, és ehhez hasonló radiátoroknál sokkal fontosabb a jo geometriai kialakítás, mint az anyagválasztás.

    Jah és a végére még ez a mondatod...Ez csak így csuklóból már megint...Mások ehhez tesztelnek de neked megy IQ-ból ,hogy mi jó mi nem...Nézd meg a Black ICE GT és GTX radikat...Messze a legjobb geometria és a tesztben bőségesen elkalapálja őket a Koolance radi... Ha belegondolok ,hogy van egy alu kb. 235 W/mK és van egy réz kb. 390 W/mK akkor nyílván a jobbik anyagból építek radit ha lehetséges, DE ha már a vörösrézből nem építek radit mert ott sárgaréz (kb. 150W/mK) kell a csövekhez és forrasztó ón (kb. 70 W/mK) is kell a teljes radi (illetve komponensek) összeillesztéséhez akkor eleve bukta a dolog egy teljesen aluminiumból kivitelezhető eljárással szemben... Ehhez nem kell a gépészmérnökit elvégezni,hogy ezt lásd...Téma részemről lezárva... Semmi lényegi érvet nem tudtál felhozni amellett ,hogy mért is lenne hülyeség a Koolance tesztje és ,hogy a mi másért tudott volna csak annyit a réz radi tesztünkben mért tudott csak annyit a mint az alu...Mi leírtuk szerintünk és a Koolance szerint miért Te pedig szőrszálhasogatsz...

    Nem kell, hogy érdekeljen, mit adsz el.

    Legalább ésszerűtlenséget ne beszélj...Az alu radik a legolcsóbbak a shopban, ergo ezen van a legkevesebb haszon...Magyarul a kevesebb haszon érdekében reklámozok egy terméket... :D Gratulálok, ezt fantasztikusan összekombináltad :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #1088 üzenetére

    Örülök, hogy hirtelen ilyen fontos lett minden apró részlet, és egyben engedd meg, hogy gratuláljak, hogy végre, életedben először hibát találtál az okfejtésemben.

    Nem,ez már sok volt nekem is elméleti síkon azzal ahogy számoltál és most már belekötöttem az elméletbe,de a mostani hozzászólásodba is volt ilyen,majd a szövegben megtalálod...

    A réz sűrűsége 8,94 kg/l, a sárgarézé 8,4...8,7 kg/l. Vegyük a legrosszabb esetet, a teljes radi sárgarézből készült, aminek a sűrűsége 8,4 kg/l. Ekkor az alu radiban lévő anyag térfogata 2,2-szerese a sárgaréz radiban lévő anyag térfogatának. Ez durván kétszeres anyagvastagságban mutatkozik meg.

    A dolog bökkenője ott van ha már szőrszáhasogatunk akkor hasogassuk rendesen... A két radi legfőbb tömegét a befoglaló keret teszi ki...A gond ezzel csak az ,hogy az alu radi befoglaló kerete 0,5 centivel nagyobb magasságra (és ugye teljes szélességében a radinak) mint a a réz társa... Naszóval...A keret többi részéről annyit ,hogy míg a réz radinál ez 1mm-es lemezből van az alunál 1,5 mm-es... Újabb effektív súly csökkenés az alu radinál... Továbbiakban az alu radi vízgyűjtője kb. 3-szor akkora mint a réz társáé...A továbbiakban már csak apróságok vannak,de még van pár dolog,ezeket nem sorolom...De az is gond ,hogy ez nem tiszta alu mert tiszta alu nincsen,szóval biztos valami AlSi (szerintem AlSi0,5) ötvözet aminek a mechanikai tulajdonságai lényegesen jobbak de a hővezető képessége nem marad el az alutól igazából... Ennek az ötvözetnek pedig nagyobb a fajsúlya mint a tiszta alué...Tehát amire akartál utalni az itt bukott teljesen...Erről ennyit...

    Tudod, ha az életben valamit PONTOSAN akarsz meghatározni, az nem szőrszálhasogatás, hanem precizitás. Az én szakmámban sokszor tized-század-ezred milimétereken múlik, hogy működik-é valami.
    Ennyi.


    Tökéletesen egyetértek,nálunk meg ha arrébb vágsz 1 milivel és egy ideget elvágsz akkor valaki meghalhat...De nem ezek azok az esetek... Ezért nincs is értelme erről beszélni... Egyébként felhívom a figyelmedet ez nem szakmai topic...Akkor lenne az ha a ''vízhűtésről mélyebben'' topik lenne a neve...Ha gondolod csinálj egy ilyen topikot...Az emberek zömét nem is érdekli ez a vita és sokkal inkább haragszik ,hogy hülyeségekről vitatkozik itt 2 ember...

    Ha jól sejtem, erről neked eddig fogalmad sem volt. Na ezért kell elvégezni egy gépészmérnökit, mert az orvosin ilyet sosem tanulhatsz...

    Pláne ez a gond....Azt hiszed az embernek nincs meg annyi tudása ,hogy ezt alapból tudja...Ez ugyan az amiről írsz mint ,hogy van egy 10 W/mK(Atic Silver 5) és 80 W/mK (Collaboratory) hővezető képességű pasztád a procimag és a borda között és nem lesz drasztikusan jobb hőmérséklet a sokszorosan jobban vezető pasztával mert iszonyat vékony réteg...Senki sem hülye itt, neked szokásod inkább annak nézni az embereket, főleg engemet és ha nem vennéd észre már sportot űzöl abból ,hogy engem cseszegess míg amikor ténylegesen nagy ökörség van akkor nem írsz semmit inkább velem szemben szőrszálhasogatsz...Ez a probléma...

    A koolance tesztjét felejtsük el akkor ha neked ennyire gáz, nekem nem az de hát ez van....Kompromisszumot kötök Veled és azt mondom akkor nézzük azt amt mi teszteltünk...A ''réz'' radi egy fikarcnyi előnyt sem hozott...
    Én ebből is indultam ki végig...Az alu radi lamelláinak vastagsága nincs a duplája a réz radiénak de igazából különbség sincsen köztük.Itt a réz radi tesz inkább előnyre szert mert a lamellák jobb hővezetési tényezővel rendelkeznek és az anyagvastagságok kb. ugyan azok,semmiképp nincs dupla vastagság az alu radi lamelláiban...A felületekben nincsen lényeges különbség sőt inkább azt mondanám,hogy a réz radi sokkal okosabban kitalált lamellázatú ,mert ritkább, könnyebben átmegy rajta a levegő és azt a felület plusszot amit a réz radi a ''sűrűségével'' hoz az ezt a lamellák magasságából kompenzálja....Ezt úgy kell érteni ,hogy a csövek síkján 2-2 milimétert ''túllóg''... Tehát felületben sincs előnye az alu radinak... Felépítésre szerintem a réz radi még sokkal okosabbnak is mint az alu...Majd jön Fuzik este és megnézi, szerintem ugyan ez lesz a véleménye...Az alunál 12 cső a réznél 16-on megy át a víz....A víz/sárgaréz hőátadás nagyobb felületen megy végbe mint a víz/alu ,ez jelentős lehet a teljesítmény szempontjából illetve a a csövek fala a réz radinál mint írtad vékonyabb lehet és vizuálisan is meg tudom ezt erősíteni...Ergo itt is előnye van a réz radinak rendesen,mint ahogy mondtad...Most jön a Te elméleted miszerint a réz a radi akármennyiszer van forrasztva olyan kicsik az anyagvastagságok ,hogy jobb mint az alu,de ezt most ne vegyük előnynek csak szimplán könyveljük el...Így is tetemes győzelmet zsebel be a réz radi...Tehát 1 döntetlen (felület nagysága) és 3 győzelem (lamella anyaga,csövek falvastagsága,nagyobb hőátvevő felület a víz felől) a réz radi tulajdonságai mellett (az elméleteddel együtt 4 lenne...)... Mit hozott a teszt? A réz radi egy grammnyival sem jobb...Már megint valahol nem jó az elméleted... Simán győznie kellene az elméleteid alapján a réz radinak.... Mellesleg megjegyzem ,hogy eleinte a réz radikat védted majd mikor a teszt azt mutatta semmivel sem jobb elkezdted keresni ,hogy az alu miért jobb és most fordítva... De tudod egyik elméleted sem bizonyítja a gyakorlat... De nem is érdekel... Majd ha gyakorlattal bizonyítasz bármit akkor érdekelni fog... Addig is értelmetlen vita amiben semmi meggyőzőt nem tudsz felmutatni...

    Igen, ebben egyetértünk, a koolance-nál nem dolgoznak mérnökök

    Megkérdezzük? Bár azt is jelezném ,hogy Te nem vagy még mérnök,egy kicsit szerényebben kellene osztani az észt a végzett kollégáidnak,vagy inkább írd meg nekik e-mailben,de ezt már annyiszor ajánlottam neked...Ha engem és sokunkat olyan tudatlannak tartasz mért nem velük vitatkozol? És megoszhatnád a diskurzust velünk tudatlanokkal...

    Pláne ne csinálj úgy, mintha mindenkinél jobban értenél hozzá

    Pláne Te ne csináld ezt :D Azért néha elcsodálkozom rajtad egyébként őszintén...Tényleg megkérdezem ,hogy hány mérnök dolgozik a Koolance-nál és ebből hány doktorált... Csak mert Te ezeket veszed semmibe és minden egyes gyártónál már megjegyezted ezt ,hogy nem dolgozik ott mérnök,mert Te egyből átláttad,hogy szar minden amit csináltak....És én értenék mindenkinél jobban valamihez? Ezt a címet körelőnnyel elnyerted előlem :D

    Attól, hogy eladtál 10-20-30 réz/sárgaréz/aluminium radiátort, még nem fogod tudni, milyen elv alapján működnek.

    Nem ,ahhoz nem kellett egyet sem eladnom ,hogy tudjam milyen elven működnek...Totál hülyének nézed az embert,ezért nem fogok válaszolni ezentúl neked semmire...Egyébként elvitatkozgatnék Veled a szőrszálhasogató dolgaidon,de Te nem veszel senkit egyenrangú félnek ,csak azzal vered a melled,hogy nincs mérnök egy vízhűtéses cégnél sem és mindennél jobbat terveznél...Te mindent tudsz már most a padokat koptatva!!!

    Ez egy szakmai topik. Szakmai hiányoságaidat ne aroganciával próbáld pótolni. Attól nem lesz igazad, hogy habzó szájjal vered az asztalt.
    Ez egy szakmai topic. Itt ha megkérdezik, hogy miért, akkor precízen, pontosan, adatokkal, képletekkel, tényekkel kell alátámasztani az állításodat.


    Nem vagyok epilepsziás ,sem veszett...Nem habzik a szám mikor írok neked, csak sajnálom az időt amit elszarakodok a hülyeségekkel amikor válaszolok mert nincs értelme... Még mindig nem szakmai topik és senkit sem érdekelnek képletek mert az emberek 90%-a nem érti és nem is érdekli, kézzel fogható hétköznapi nyelven megfogalmazott dolgok kellenek és nem áltudományos dolgok...Én is el tudom magyarázni olyan szavakkal egy betegnek ,hogy magas vérnyomás betegsége van ,hogy egy szót sem fog érteni belőle,de nem ez a cél és az a jó szakember aki a hétköznapi ember számára is könnyen átláthatóvá tud tenni bonyolult dolgokat...A tényeket én mindig leírom,ami a gyakorlatból jön...Te csak elméletet amit semmiféle gyakrolati dolog nem igazol...

    Az a gond ,hogy az itt felmerülő problémák azért eléggé gyakorlatias problémák és megmagyarázhatóak józan ésszel...Ez nem olyan mint anno mikor fizika felvételire készültem és megkérdeztem a tanáromat ,hogy miért van az ,hogy abszolut 0 fok környékén a hélium (remélem jól emlékszem és héluim) cseppfolyós állapotban képes a tároló edény falán ''felmászni''? Olvastam ,hogy a viszkozitása szinte nulla lesz meg blablabla... Erer azt mondja: ''ezt képletekkel meg lehet magyarázni és le is tudná nekem vezetni kvantummechanikai törvények alapján de erre nincs hétköznapi szó egy ilyen jelenség megmagyarázására'' Szal asszem a problémák amik itt felmerülnek nem ilyen jellegűek,de úgy érzem Te így kezeled őket és mintha hétköznapi módon, józan paraszti ésszel nem lehetne rá válaszolni, én ezt a hozzáállást nem szeretem... Jah ha az említett jelenséget meg tudod magyarázni hétköznapi szavakkal akkor viszont Te kapsz tőlem túró rudit :D

    Azt te is el tudod dönteni OC cikke alapján, hogy melyik radiátor jobb/rosszabb, de amíg nem tudod megindokolni az állításod, addig ne menj bele szakmai vitákba.

    Mintha ez neked nem menne bebizonyítani melyik mért is jobb :D

    Erről ennyit ,én a témában többet nem írok neked...Sajnálom az időmet ilyenre...A következő téma amikor beszélni szeretnék veled itt a topikban az akkor lesz mikor a blokkodat tesztelheti OC :) Egyébként nincs harag, de szeretném ha letennél már valamit az asztalra a sok mérnök fikázása mellett...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #1056 üzenetére

    Készítettem egy móricka ábrát, milyet is gondoltam ki: [link]

    A menet mélysége 8 mm. Szerinted / szerintetek jó lesz így? Ha nem, mit változtassak rajt?
    Tudom, hogy a menetnek van egy külön jelölése, csak nem találtam meg. Remélem így is egyértelmű a rajz.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #1202 üzenetére

    Egye fene, lemásoltam, (leendő) műszaki menedzserként csak erre telett. :B :D

    Az elosztása szándékosan lett ilyen. A fő cél az volt, hogy a memóriák fölé tökéletesen illeszkedjen, de azért (ha már elkészül) később akár más célra is lehessen használni.

    Köszönöm, a letörésekről (Hány mm-esek legyenek?) szólok Tody-nak, aztán indulhat is a gyártás! :)

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #1208 üzenetére

    Plusz tömítésre is szükség van? Hiszen a csatlakozókon már van egy gumigyűrű, de az messze nincs 2 mm: [link]

    A gyári blokkok furatain sincs ekkora letörés (pl.: [link]), kb. fél mm ha lehet. A saját gyártásúnál miért van szükség erre?

  • djadji

    senior tag

    válasz Reset Elek #1996 üzenetére

    Mert a vízhűtés radira szeretném rátenni, úgy hogy USBről menjen és lehessen szabályozni (lefelé term.) És ha egy 12Vos ventit teszek rá akkor ha el is indul 5Von nemigen lehet szabályozni... Szval ezért gondoltam itten megkérdezni...
    Egyébként az 5V is jó (lsd fentebb :DD ). Gondoltam hátha tud valaki valami jó webshopot ahol van ilyesmi ....

    http://djadji.fw.hu

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #2046 üzenetére

    Nem mellékesen én arra gyanakszom ez amit adnak hozzá egy Artctic Silver Ceramique paszta :)

    Ettől függetlenül én kicsréltem az Artctic Silver 5 pasztát a procim alatt nem mondom meg mire és 5 fokot nyertem :D

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #2262 üzenetére

    :DD Már várom a következő adást!

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • Sanjuro_

    csendes tag

    válasz Reset Elek #2262 üzenetére

    :) Kimerítő magyarázat kezd születni. Mindig is örültem a hozzáértők precíz okításainak. Várom a fejleményeket.

    [ Szerkesztve ]

    Szaporítsd a baktériumokat! Néhány embernek csak ők jelentik a kultúrát.

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Reset Elek #2262 üzenetére

    Kösönjük szépen:R
    Szintén várjuk a köv. adást :DD

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • Játékos

    addikt

    válasz Reset Elek #2262 üzenetére

    :R :R :R
    :C

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

  • B@bL3ve5

    aktív tag

    válasz Reset Elek #2342 üzenetére

    Lécci akkor írd le egy mondatban nekünk más nyelven szakszavak nélkül. De lehet h csak én vagyok itt ilyen sügér. Lényeg a lényeg??? Meik pumpa jó? Vagy mi merre meddig? :F

  • tomyoy

    senior tag

    válasz Reset Elek #2342 üzenetére

    hmm ez kimeritő info volt! köszönöm szépen .!

    nyiknyiknyiknyik

  • rii

    nagyúr

    válasz Reset Elek #2482 üzenetére

    nem sürgős abszolút :)
    és hogy néz ki az anyagi oldala? ha ez kényes kérdés volt, akkor priv.ben is jöhet a válasz :)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • kiborg

    aktív tag

    válasz Reset Elek #2491 üzenetére

    Hát igen, de az levegőre van tervezve, itt meg víz folyna rajta keresztül, aminek jelentősen nagyobb a sűrűsége, ezért valsz rögtön kiakadna. Másrészt az ilyen porszívó vákuumjelzők inkább csak szemre látszódnak( efy kis csík jelez, hogy mennyire erősen szív a porszívó), elektronika nem szokott lenni bennük. (de lehet, hogy csak régi tipusokat veszek alapul)

    Kiborg

    Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

  • kiborg

    aktív tag

    válasz Reset Elek #2493 üzenetére

    Értem.
    Felfogtam a működési elvét és valsz azt is, hogy hogy javaslod a használatát.
    Kérdés: Zárt rendszerben van nyomáskülönbség a rendszer két pontja között ?

    Kiborg

    mod: Nem kötözködés, csak kérdezek, mert nemtudom. :)

    Gondolkodtam: valsz van nyomásbeli különbség, aláírom. DE: elektromos szempontból megközelítve: Ha a PC ki van kapcsolva, akkor nincs nyomáskülönbség, és a nyomáskapcsoló kikapcsolná a gépet, de mivel ki van kapcsolva, ezért NEM ENGEDI bekapcsolni ! Tehát valami késleltető ill. kikapcsolt állapotban rövidre kellene zárni, de az meg azt okozza, hogy akár szécsúszott állapotban is be lehetne kapcsolni.

    Érthető volt a problémám ? :F

    Kiborg

    [ Szerkesztve ]

    Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #2513 üzenetére

    Így igaz! Csak ugye a sok munkához sok idő kell :)) abból meg soha nincsen elég - sajnos.

    A publikált eredmények csak az elvégzett mérések 40% -át teszik ki, a többi feldolgozásához már nem volt elegendő energiám. Ráadásul kifejezett célom volt, hogy emberi léptékű környezetet vizsgáljak - mindenféle extrém szituáció nélkül. Rengeteg időt, és persze pénzt emésztett fel, mire sikerült két olyan processzort felhajtani (e6600, q6600), amivel egyáltalán normális teszteket lehetett csinálni. Sajnos a core széria kupakolása (polírozás ide vagy oda) sokszor olyan silány, hogy hiába teszel rá szupi blokkokat, egy fokot sem nyersz vele.

    bim: Drop után 1,216V (ott van a táblázatban). 3GHz -en járattam a teszthez (de 3GHz és 3,2GHz között nem volt mérhető eltérés).

    [ Szerkesztve ]

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • Joshi

    titán

    válasz Reset Elek #2519 üzenetére

    Akkor már csak a következő fogalmak összefüggését magyarázd el légyszi :R :
    DeltaT(°C) - Korrekciózott DeltaT(°C) - Korrekciós DeltaT(°C)

  • Goldye

    aktív tag

    válasz Reset Elek #2534 üzenetére

    Igazából semmi :D

    Fiz. órán így tanították...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák