Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz MrChris #18508 üzenetére

    ;) Szívesen!

    Én továbbra is oda, meg vissza vagyok a videós fejlődéstől. Az részletességtől, a színektől, a sokkal szebb tömörítéstől, a tengernyi beállítástól. ;]

    Ahogy írtam a múltkor is, nálam az ISO3200 még zajszűrés nélkül is a bőven jó kategória, de még az ISO6400-at is fogom használni, ebben is biztos vagyok. Simán megvan az 1 FÉ előny a G(X)80-hoz képest. :K

    Most épp azt próbálom kitapasztalni, hogy általánosságban kell-e nekem a 10 bit (amivel ugye csak 2160p25, meg 1080p50 elérhető), vagy inkább a 8 bit 2160p50 irányába menjek tovább. Ahogy nézegetem, a 8 bit is elég jó. És így legalább maradna mozgásterem sebességben, meg képkivágásban, nagyításban, utólagos stabilizálásban is.

    Amúgy meg elindult a lavina. :D Most ezekhez a sokkal jobb minőségű, nagyobb felbontású, és magasabb bitrátájú videókhoz erősebb PC is kellene. Arra viszont nagyon nincs most keret. Lehet, hogy az lesz, mint Stauffenberg kollégánál. Nézek valami 20 ezer körüli régebbi videókártyát az i5-8400 mellé. Valamennyit biztos segítene az is. :K

    (#18509) Teasüti: Ha rám hallgatsz, alszol egy jó nagyot. ;) De egyébként igen, ez a jelenlegi "ünnepi" arcképem. ;]

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz MrChris #18508 üzenetére

    Nekem is meglepetés volt a GH5 jó zajszintje ISO3200-on, többször is megemlítettem mikor összevetettem az a6300-zal, és a G9 ugyan az.
    A sokat várást úgy értettem, hogy én "büntetés nélkül" fel tudok menni 25600-ig, zajszűréssel 51200ig. Vagyis a kamera futhat Auto ISOn a 100-12800 tartományban, mert szinte nem is látod hátrányát. Na ezt nem szabad várni a G9-től.

    Vond: Én a 1080p 50fps 10 bit vlog-ra szavaznék. Egyrészt mert döbbenet jó minőség, másrészt ahogy fejlődik a gradelési skilled úgy lesz érdemes visszatérned régebben felvett videókhoz, harmadrészt meg pár év múlva mikor a HDR "már alap" lesz simán át fogod tudni rakni HDR-be a vlogban felvett felvételeidet.
    Meg aztán ezt még viszi a mostani géped is.
    szerk: ha nem használsz VLOG-L-t, nincs szükséged a 10 bitre, ergo akkor mehet a 4K 50! Kivéve ha HLG-zel..

    Egyébként van zajszint különbség a 8 bit és a 10 bit között ha jól emlékszem, azonos ISO-n a 8 bit kevésbé zajos, de nem jelentős a differencia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák