Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    sose jutunk el ide.
    Sztori......
    Egy közösségi oldalon találtam az alábbi kis történetet.
    Gondoltam, megosztom veletek.

    Sokan szeretik hangoztatni, hogy "rendőrállam"...

    Ezzel kapcsolatban hallottam másodkézből egy kis történetet, azaz egy kis párbeszédet, ami a demokrácia hazájában, az USA-ban zajlott egy magyar zsaru, meg egy amerikai sheriff között kint valami verseny alkalmával.

    Arról volt szó, hogy a seriff elmesélte, hogy ha valaki gyorsan hajt, mögé megy az autóval,és felveszi azt a tempót, amivel az előtte haladó megy. Ha ez a tempó magasabb a megengedettnél, akkor kiszedi a kocsit és bírságol.

    Magyar zsaru kérdése tolmácson keresztül:

    -És hogy bizonyítod, hogy valóban gyorsan hajtott?
    Sheriff::

    -Nem értem a kérdést. Még egyszer, please!
    -Hogy bizonyítod be, hogy tényleg gyorsan hajtott?
    -Hát, mögé megyek és megnézem a km-órámat, hogy mennyit mutat, ha felveszem a tempóját.
    -Igen, de hogy bizonyítod?
    -Nem értem...
    -Hát, tegyük fel, az ember azt mondja, hogy nem is ment annyival.
    -Nem mond ilyet.
    -Miért nem?
    -Mert én vagyok a sheriff. Én megmondom, mennyivel ment, és ő fizet.
    -És, ha nem fizet?
    -Akkor 24 órán belül bíróság elé állítjuk.
    -És ott mivel bizonyítod, hogy gyorsan ment?
    -Nem értem...- gondolkodik a sheriff, majd a tolmácshoz fordul - Azt lefordítottátok neki, hogy én vagyok a sheriff...?

    --------

    Egy ügyvédnek sosem szabad megkérdeznie a tanút, ha nincs felkészülve a válaszra. Egy kisvárosban zajló perben az ügyész behívta első

    tanúját, egy idős nagymamát. Odalépett a tanúhoz és megkérdezte tőle:

    -- Takács néni, ismer engem?

    Mire a hölgy:

    -- Persze, hogy ismerlek. Gyerekkorod óta ismerlek, és mondhatom, kiábrándultam belőled. Hazudsz, csalod a feleségedet, befolyásolod az

    embereket, rágalmazod őket a hátuk mögött. Nagy embernek hiszed magad, miközben annyi eszed sincs, mint egy utcaseprőnek. Igen, persze, hogy

    ismerlek.

    Az ügyésznek tátva maradt a szája, azt sem tudta, köpjön vagy nyeljen.

    Némi gondolkodás után a terem másik végébe mutatott és megkérdezte:

    -- Takács néni, ismeri a védőügyvédet?

    -- Hát persze. A védőügyvédet is gyerekkora óta ismerem. Gyenge jellem, italos természetű, senkivel sem tud normális kapcsolatot

    teremteni és mint ügyvéd, egyike a legrosszabbaknak az országban. Hogy el ne felejtsem, ő is csalja a feleségét méghozzá három nővel, az egyik a maga

    felesége, ügyész úr... Igen, ismerem.

    A védőügyvéd sokkot kapott. Erre a bíró magához kérte az ügyészt és az ügyvédet, és nagyon halkan így szólt hozzájuk:

    -- Ha bármelyikük megkérdezi a hölgytől, hogy ismer-e engem, esküszöm,hogy börtönben fog megrohadni.

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Új hozzászólás Aktív témák