Hirdetés

Aktív témák

  • DKristof

    csendes tag

    Kedves olvasók, a következő kérdésben szeretném a tanácsotokat kérni.

    Adott a következő:
    - van két laptopom és egy asztali gépem
    - van pár analóg bemenetű audio cucc (erősítők, aktív hangfalak)
    - de ami a lényeg: van két digitális Roland hangfalom, analog, SPDIF és optikai bemenettel

    A Rolandoknak nagyon szeretem a DAC-ukat, amióta a digitális (optikai) és nem az analóg bemenetet használom, azóta valóban zene szól a ládákból.

    Na most, eddig csak az asztali gépről tudtam rá digitális jelet küldeni, mert ott van olyan hangkártya (EMU), aminek van optikai kimenete.

    Létezik-e olyan kütyü, amivel meg tudom azt csinálni, hogy akár mindkét laptopot vezeték nélkül kötöm össze a hangfalak DIGITÁLIS bemenetével. Azt látom, hogy sokféle audio transmitter van, de azoknak csak analog be- és kimenetük van. Nekem meg olyan kéne, hogy ami a gépemből kijön, audio jel, az a hangfalak digitális bemenetére menjen.

    Az még a hab lenne a tortán, ha mindkét laptopot tudnám használni, és a laptopon be tudjam állítani, hogy a digitális hangfalakra, vagy az analog bemenetű erősítőre küldje a hangot. Tehát mindkét laptophoz legyen olyan készülék, ami digitálisan továbbítja a jelet, legyen kétféle vevő, ami vagy digitális, vagy analog audio jelet ad tovább, és ezek mind ismerjék is egymást.

    Rákeresve találok nagyon sokféle wireless audio transmitter-t de nem nagyon látom át a választékot.
    Ismer valaki olyan cuccot, ami ezeket a kívánságaimat megvalósítja. Ha mindez túlzott álmodozás is, minimum annyit: Egy laptopról egy digitális audio bemenetre vezeték nélküli jelátvitel?

    Remélem érthető az igényem, várom a tapasztalatokat!

Aktív témák