Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seaky77

    tag

    válasz kisskd #1838 üzenetére

    Ilyen kütyűről van szó rendkívül primko:
    https://3bnetwork.hu/termek/halozati-utp-es-telefonos-kabel-teszter-rj-45-rj-11-kabelekhez/568778

    A random kihagy azt jelenti hogy ugye futnak a ledek 1-8 ig a teszt alatt és minden második körben a 7-es led nem villan fel. Ha a kábelt műanyag rj45-re cserélem a patch panelről a kütyüig akkor mindig 1-8 jól villog.

    Amúgy a hiba jelenség az volt hogy erre a kábelre dugott AP furán működött néha nem volt elérhető. Szét offoltam a tplink omada forumot hogy milyen szar az AP-juk. Majd egyszer úgy döntöttem :) hogy leveszem az AP-t és rádugok egy laptopot és tolok egy iperf-et ami kihozta hogy 1mbit csak a sebesség. Most a pacth kábelt műanyagra cseréltem és ok.

    Minden esetre rá fogok mérni mert nagyon fura!

  • Essejó

    veterán

    válasz kisskd #1887 üzenetére

    Betűző szerszám szokott lenni a Lidl-ben olyan 2000 Ft körül.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • merqree

    őstag

    válasz kisskd #1899 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm a válaszodat :R , kérdéseidre a válaszaim:

    1. A "zöld ereket mutatott" azt jelenti, ahogy írtad is, hogy a kábel egyik végén a teszter, a másik végén a "végpont", és így néztem meg a teszternél, majd, ahogy írtad is, átsétáltam a drót másik végére, és ott is végignéztem, ahogy "lefut" a teszt. Ahogy írtad, szépen sorban, 1-8ig mennek a zöldek, kihagyás nélkül.

    2. A mozgatásos dolgot nem próbáltam, nagyon köszönöm az ötletet, megnézem, hogy így is "stabil"-e a teszt. A kábeleket minden töréspontnál (irányváltások sarkoknál) külön húztam be, igyekeztem nem rángatni pont egy esetleges szakadástól tartva.

    Ötletként még azt kaptam, hogy tegyek a most "rossz" kábel végére másik kamerát, hogy kiszűrjem, hogy a kamera hibásodott-e meg "időközben".

  • merqree

    őstag

    válasz kisskd #1901 üzenetére

    Szia,

    Hazaérve az a látvány fogadott, hogy a 8 portos POE switch valamennyi LEDje aktivitást mutatott, de se IP scanner, se ping nem igazolta, hogy a kettő hibás kamera valóban működne.

    A már működő kamerát egy 1 méteres kábellel direktbe kötöttem a POE switchen, tökéletesen működött. Ezek után újra kábeltesztet csináltam.
    Visszacsatlakoztattam a helyén, és azóta működik. Szóval nem értem.

    Az új kamera esetén szintén direktbe kötöttem, és működött. Kábeltesztet nem mutatott hibát. Gondoltam, hogy a 568A kötés helyett 568B sorrend szerint szerelem a végeket. Kábelteszt össze vissza villogott, nem szépen sorba. Próbából rádugtam a kamerát, de érthető, hogy se kép, se ".hang". Újraszereltem mindkét végét 568A szerint, kábelteszt hosszú percekig tökéletesen muzsikált. Ezen felbuzdulva, a kamerát a helyén felcsatlakoztattam, és vártam, hogy legyen kép. Nem volt. (Közben megjött az ígért lehülés, némi esőcseppekkel, így fogtam magam, és lesz.rtam a dolgot.) Ahogy pakoltam, látom, hogy a POE switchbe nem dugtam be az újraszerelt 568A véget. Bedugtam, és azóta is (kopp-kopp) működik.

    A fene sem tudja mi volt ez.

    Köszönöm a támogató kérdéseidet, mert ezekből is tanulhat az ember! :R

Új hozzászólás Aktív témák