Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz kabelmania27 #116837 üzenetére

    Modemértékek jók, és a szolgáltatással is elégedett vagyok. Kb 50 napos uptime után indult újta tegnap éjfél után pár percel a HGW. Az időpontból gondolom, hogy kp-i menedzselt újraindítás volt nem áramszünet.

    Nekem csak annyi gondom van ezzel a HGW-val (router üzemmódban használva), hogy hiába van megfelelően beállítva a port fw benne nem mindig tudom WAN felől éleszteni a LAN-on lévő PC-met.

    Természetesen fix ip van allokálva az élesztendő PC-nak és port fw is megfelelően van konfigolva. Ennek ellenére néha ébra, néha nem. Amikor nem, akkor ha LAN-on belül elküldöm az ébresztéshez szükséges magic pocket-et a 255.255.255.255 címre akkor egyből ébred a gép. Ebből gondolom, hogy a HGW-vel van valami.

    Mintha akkor nem ébredne, ha hosszabb ideig ki van kapcoslva a PC.
    Ezért tegnap du-n HGW DHCP menüjében az ip cím bérleti idejét felemeltem a maximumra (7 napnak megfelelő másodperc), és az volt a várakozásom, hogy ez megoldja a problémát. De sajnos ma délelőtt megint nem éledt a PC. Ránéztem a HGW-re és láttam, hogy tegnap hajnalban újraindult, így érthető volt, hogy miért nem tudta éleszteni....

    Majd holnap reggel tesztelem ismét hátha éled...

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák