Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • takcslajos1

    tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek még nincs bankszámlája, jó ötlet lenne ilyet nyitni neki fő és egyedüli bankszámlaként? Ugye ad magyar formátumú forint bankszámlaszámot (12600016 kezdetűt), tehát elvileg a diákszövetkezet is tud neki fizetést utalni. Én most írtam a diákszövetkezetnek, hogy erre utaljanak, júniusban derül ki, hogy gond nélkül megjött-e a pénz (ha nem, akkor gondolom visszapattan a feladónak, és akkor írok, hogy maradjon a rendes MKB-számom - nekem még szerencsém van, és "teljesen ingyenes" digit@llom van). Ha nem jön meg a Wise-ra a fizetésem, akkor nyilván nem fogunk neki a Wise-nál nyitni, ugyanis pont ez lenne a lényeg. Viszont ha megjön, akkor jó ötlet, hogy ez legyen a fő és egyedüli bankszámla? Díjak szempontjából ez a legkedvezőbb (egyszeri 2000 ft a bankkártya, de ha csak havi 2x vesz fel pénzt kb. 75 ezer ft alatt, akkor az ingyenes, és egyébként csak kártyával tervez vásárolni), bankmonitoros keresés alapján (beállítottam, hogy diák, 18 éves, stb.) pedig az összes többi elég horribilis, 2500 ft-on indulnak az éves költségek, és határ a csillagos ég (az MKB Klassz nevűt láttam, ami elvileg stabil 0 ft, de csak "akciósan" nem 990 ft a havidíja, ki tudja, mikor vezetik be a havidíjat).

    Köszi a válaszokat.

  • takcslajos1

    tag

    válasz mecsek20 #3290 üzenetére

    Köszi a válaszodat! :)

    "Megtakarítást azért ne ezen tartson." << Itt mire gondolsz? Vannak itt is ilyen számlafelfüggesztős/törlős, emellé esetleg "pénzlenyúlós" rémtörténetek, mint a Revolutnál? (Állítólag jártak úgy emberek, hogy felfüggesztették a számlájukat, a pénzükhöz meg nem férnek hozzá. TransferWise-nál még nem olvastam ilyen tapasztalatokról.)

    Évek óta ismerem a céget, beleégett a fejembe a TransferWise, majd egyszer megtanulom, hogy csak simán Wise. :D

Új hozzászólás Aktív témák