Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    válasz H.A.L. #29 üzenetére

    En a helyedben nem adnám meg az elsöö hozzászólásomban a telefonszámom, még akkor sem, ha az a ''mh'' munkahelyet jelent.

    Amúgy részletezhetnéd egy kicsit, hogy miért nem érdemes belefogni!
    Nyilván senki sem úgy akart nekikezdeni, hogy egy fúróra csiszolópapírt, aztán adj neki.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Noddy

    senior tag

    válasz H.A.L. #29 üzenetére

    Köszi mindenkinek a hozzászólást.

    A legkritikusabb része a dolognak tényleg a tükör. És sajnos ez a legdrágább része is az egésznek. Belátom hogy igazatok van abban, hogy 1 db tükör ért nem érdemes kitanulni a csiszolás fortélyait. Tehát a tükrött mindenképpen érdemes készen beszerezni, de a többi (tubus, mechanika) egy kis lakatos és asztalos készséggel szerintem megoldható olcsón.

    Nekem most egy kis kínai 5cm-es refraktorom van, és ez sajnos csak arra volt elég hogy beleszerelmesedjek a csillagászatba :( . Tény hogy olcsóbb és/vagy egyszerűbb lenne egy 100 mm-es tükrössel kezdeni az építést, de félek hogy az én fanatikusságomnak kevés lenne (tudom túl sokat kívánok). Most egyelőre a számomra az ideális egy 150-200-as tükör lenne jó 1000mm fókusszal, mert úgy látom (most), hogy ez elégítené ki az elvárásaimat, és amibe érdemes lenne bármekkora munkát és időt beleölni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák