Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spectacularr

    csendes tag

    válasz lazsi #103 üzenetére

    Hi!


    Nekem Acer Travelmate C300 van - [link] , [link] - és teljesen meg vagyok vele elégedve. Minden tekintetben megfelel a feltételeidnek. A toll 512 fokozatban nyomásérzékeny és a Wacom ''penabled'' technológiáját használja - [link] -, úgyhogy rajztáblaként is nagyon jól szuperál ( Photoshop CS2, Corel X3 simán megy rajta ) Az eredeti akksija 3 évesen még 2.5 órát kibír, a másik -ami utángyártott és most fél éves- 5 órával kezdte, most 4.5 nél tart (wifizéssel -10%). Abszolut nem melegszik, a ventillátor is csak ritkán kapcsol be (Centrino Dothan proci) Egyébként az optikai meghajtó Media Bay-es, tehát be lehet tenni pótakksit vagy Hdd-t is. Először én is ilyet kerestem másodiknak, de teljesen fölösleges, mert kb. másfélszerese az ára a normál (gyári) akksinak (60k), utángyártott meg nincs. Ráadásul mindig van 2 perc kicserélni az akksit, úgyhogy minek kirángatni a DVD-t folyton? Egyébként 45k körül van a gyári, én itt [link] vettem 26k ért az utángyártottat, de ettől [link] a lengyel cégtől meg lehet rendelni 20k+postáért is. Az érintőképernyő a technológiából kifolyólag (az érzékelők az lcd panel alatt vannak) nem hiszem hogy könnyen meg tudna zakkanni, maximum tollcserére lehet szükség (nekem még nem kellett). Amúgy a felülete nem karcolódik, bár nyugodtabb lennék, ha lenne hozzá védőfólia, de eddig még nem találtam tabletre valót. A toll hegyét viszont érdemes minden irányból egyformán koptatni, mert ha eldeformálódik, akkor sztem veszélyesebb karcolás szempontjából. A jegyzetelésről annyit, hogy alapból jár az XP Tablet Pc Edition hozzá, amiben van egy Windows Journal nevű progi, én abban jegyzetelek. Ehhez bőven elég a 14'', állított helyzetben kb. egy A/4 méretű felület, ennél nagyobb sztem kényelmetlenebb lenne. A kézírásfelismerés nem az erőssége, de el lehet menteni .mht kiterjesztéssel, vagy pdf-ben is és arra már rá lehet engedni bármit, bár ez is egy olyan dolog amire a gyakorlatban nemigen van szükség, tanuláshoz vagy a gépen hagyod a jegyzetet, vagy kinyomtatod. (Én ptm-es vagyok és még egyszer sem volt arra szükségem, hogy mondjuk wordben v. OOOban szerkesszek saját jegyzetet. ) Persze görgethető, több lapos a jegyzet, nem úgy, hogy beírsz vmit, aztán azt mindenképp fel kell ismertetni, ha véletlenül ezért aggódnál :) ) Egyetlen , nem túl zavaró hiba nálam, hogy ha nem hálózatról megy a gép és egy ideig nincs tollmozgatás, akkor néha a kurzor elugrik magától az egyik sarokba és csinál egy jobbklikket. Tapasztalt már vki ilyet? Gondolom vagy XP bug vagy vmi driver probléma. Egyébként itt [link] látok egyet használtan, elég jó áron, igaz hogy ez sztem a c300XMi / c301XCi verzió, ami az enyémtől (c302XMi) annyival különbözik hogy 1.4 es / 1.5ös Centrino van benne, 40-es vinyó, a wifije 802.11b, és eredetileg combó dvd, meg nem biztos hogy van benne Bluetooth , míg a c302XMi- ben 1.6, 60, 802.11b/g, DVD/RW , de ennek is 600k felett volt az új ára.
    Na, ennyi

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák